Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

ce parere aveti-LEONARDO?

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#19
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
(nu sunt buni de nimica) :lol:(nu iti recomand sa mai cumperi de la ei) :lol: (nu a fost doar o intamplare)

Edited by nano_thrust, 27 August 2007 - 11:11.


#20
Balalaika

Balalaika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 19.08.2007
Ca sa ma inscriu in lista celor impotriva produselor cumparate de la Leonardo:
-acum cateva saptamani m-am dus eu frumusel sa-mi cumpar niste minunati pantofi.M-am uitat,am studiat pana cand am gasit exact ceea ce-mi trebuia.Toate bune si frumoase.
Eu:"hai sa-i port putin ca sa vad daca merg bine cu ei si in + imi placeau atat de mult incat trebuia sa-i port  :lol:  .Asa...
ma duc eu la hypermarket ,etc.....SI......in cateva ore ,cu stupoare vad ca mi se rupe tocul!Deci....m-am duc cu o falca in cu si una in pamant direct la vanzatoare cu punga in mana.Desigur ca i-am restituit.Culmea era ca atunci cand am ajuns acolo:pe la 18:00 magazinul era plin!!!Toata lumea cumpara cate ceva!Nu stiu cate doamne se vor intoarce cu marfa cumparata dar eu sigur nu mai calc pe acolo!Ca tot se vorbea de Europa :lol:  din cate stiu au si incaltaminte din piele(no...nu de om :lol: )Si la Antilopa gaesti incaltaminte din piele.Sunt mai scumpe din cate stiu dar macar ai certitudinea ca n-o sa ramai desculta pe strada. ^_^
:peacefingers:

#21
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Produse proaste la preturi foarte mari.

#22
t423748

t423748

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 19.04.2007
Am cumparat in 2005 doua perechi de pantofi, una scumpa si alta mai ieftina.
Cea ieftina am aruncat-o zilele acestea se tocise putin talpa dar aspectul exterior lasa de dorit, cealalta este in stare  buna.
Recent am achizitionat o pereche de sandale, am mers cu elel cat a fost clad si pot spune ca sunt multumit.
Din punctul meu de vedere e ok pana la proba contrarie, si am auzit si pareri negatove si nu neaparat aici pe forum.

#23
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004
Eu am cumparat pantofi de la ei, perechi de 150-200 ron dar si de 300-400 Ron. Nu am avut probleme referitoare la calitate, insa preturile cred ca sunt prea mari.
Ar fi bine sa avem si sugestii in acest sens....ca sa dam o tenta de utilitate thread-ului (nu ca asa ar fi inutil, no offence chitziman)

#24
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
O singura data am luat o pereche de ghete, si m-au tinut 2 ierni pana s-au dezlipit putin. Inca sunt purtabili dar nu mai imi plac.
Erau printre cele mai scumpe cand le-am luat, probabil de-aia au tinut mai mult.

#25
rainanda

rainanda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 07.06.2007
Anul trecut mi-am luat o pereche de adidasi de la ei(Patrol),
aratau bine pana i-am spalat.Erau crem cu rosu,iar dupa spalare
culoarea rosie a curs pe partea unde era crem...aratau ca adidasii
de la second-hand. :puke:

#26
kr0k0dilu

kr0k0dilu

    tăran ofuscat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 12.06.2007
Mare porcarie Leonardo astia. Design execrabil. Si inca de la prima vedere calitatea pare indoielnica, exceptand gama lor cea mai scumpa de produse (ma refer la pantofi barbatesti, altceva nu m-a interesat).
Intr-un timp mai intram din cand in cand pe la ei cu speranta sa gasesc ceva pe plac, dar am incetat s-o mai fac.

#27
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 10.04.2006
Si eu am luat Patrol si s-au rupt in scurt timp.
Interesant e ca am vazut nike uri si adidas-uri la astia in magazin :huh:

#28
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
odata am cumparat 2 perechi de sandale in urma unei promotii de vara ca 30%, 50%, 70% si din pacate sandalele nu erau din piele desigur , nu erau fabricate din europa ci din China!!!! :angry: chiar dak stiam dupa cum se vedea calitatea insa nu ma mai cumpar orice din imitatie ieftina din piele(inlocuitor de piele de cea mai proasta calitate, si simti imediat cum te incalti in pantofi sau sandale inconfortul din cauza materialului ieftin sau nu- EVITATI INLOCUITORI DE PIELE!!!!!!!  mai bine cumpar incaltaminte la un magazin local dar din PIELE ORIGINALA facuta din Romania sau Europa (scumpe sa fie!!!!) desigur eram zgarcit atunci  -_- dar am facut mare greseala  :o
si la Leonardo exista incaltaminte de calitate facuta din Italia sau Europa si scumpa

#29
child0of0bodom88

child0of0bodom88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 05.06.2007
Pe vremuri tin minte ca nu te apropiai de Leonardo, acum sunt ceva de duzina. Pacat.

#30
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ce hazliu !

de parca Leonardo ar fi producatorul ala nenorocit care produce el singur marfa de proasta calitate si vrea preturi mari...
la cat de bine va pricepeti de ce nu va ganditi inainte sa le luati ?
mi-am luat in februarie niste pantofi de la Leonardo in valoare de 520 de lei...zau ca n-au nimic nici in ziua de azi !

#31
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 blueunicorn, on Aug 27 2007, 11:57, said:

ce parere sa am? proasta
am fost azi dupa sandale de piele; care piele? nu exista asa ceva in magazin! :angry:


Erau din piele. Din piele ecologica. :lol:

#32
OBA

OBA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 20.06.2004
Ce vreti frate sa le cereti pantofilor/pantofilor sport de 100 lei ?
Eu mi-am luat de la adidas cu 350 lei si sunt multumit.
Nu mai va plangeti atat. Daca preturile nu exceleaza inseamna ca nici calitatea nu exceleaza.
Daca ati fi dat pe ei 500 si ceva de lei cum zice spare-me si se rupeau, mai ziceam ca e motiv de nemultumire...

Nu uitati: Calitatea costa.

#33
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Pai deh, daca s-ar putea sa dam 20 de lei pe niste adidasi si sa ne tina 5 ani ar fi excelent, nu? Cam asa gandesc cei mai multi.
Eu nu mi-am luat pantofi scumpi  de la ei, ci niste adidasi de toamna, "all-weather" (sunt impermeabili si au o talpa f. aderenta). Au costat vreo 90 de lei, arata decent, sunt ok. Nu ma astept sa ma tina mai mult de toamna asta si primavara urmatoare. Daca vroiam ceva mai rezistent, luam ceva mai scump, dar la cat si cum merg eu nu era prea rentabil (decat sa mi-i calce vreun imbecil prin tramvai sau sa mi-i zgarii pe drumurile noastre grozave si sa ii port asa 3 ani mai bine ii schimb des).


Unele modele de pantofi sunt foarte reusite (ma refer la cele barbatesti), iar la ghete, intr-o vreme, aduceau Killtec-uri. Nu-s chiar de expeditii in Himalaya, dar nici rai.

Una peste alta, e un magazin cu preturi rezonabile si o gama larga de produse si preturi. ;)

#34
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 08.11.2004

 Cipsu, on Aug 31 2007, 15:34, said:

Eu am cumparat pantofi de la ei, perechi de 150-200 ron dar si de 300-400 Ron. Nu am avut probleme referitoare la calitate, insa preturile cred ca sunt prea mari.
Ar fi bine sa avem si sugestii in acest sens....ca sa dam o tenta de utilitate thread-ului (nu ca asa ar fi inutil, no offence chitziman)


nop si eu am avut niste pantofi care au rezistat vreo 2 ani...si chiar i-am purtat.... asa ca....dar in ultimul timp....acu sa vedem ca mai am niste ghete luate anul trecut de nu prea le-am purtat..
dar totusi anul asta cam multe promotii....si cred ca o iau in jos baietii....rau de tot

Edited by chitziman, 02 September 2007 - 12:32.


#35
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 08.11.2004

 OBA, on Sep 1 2007, 09:17, said:

Ce vreti frate sa le cereti pantofilor/pantofilor sport de 100 lei ?
Eu mi-am luat de la adidas cu 350 lei si sunt multumit.
Nu mai va plangeti atat. Daca preturile nu exceleaza inseamna ca nici calitatea nu exceleaza.
Daca ati fi dat pe ei 500 si ceva de lei cum zice spare-me si se rupeau, mai ziceam ca e motiv de nemultumire...

Nu uitati: Calitatea costa.

da lasa ca mai am si acu niste adidasi luati cu 50 lei acu 2 ani in toamna si sunt "noname"...
si totusi sa dau 520 de lei noi pe o pereche de pantofi....nu stiu cati de aici sunt dispusi pentru banii astia -_-

#36
Modelator

Modelator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 22.06.2007

 OBA, on Sep 1 2007, 09:17, said:

Ce vreti frate sa le cereti pantofilor/pantofilor sport de 100 lei ?
.........
Nu uitati: Calitatea costa.
Da' papucii facuti de Bontimes (aici in Romania) la 180 Lei de ce tin cativa ani? (Ii dau la gunoi deoarece se tocesc foarte tare in talpa, dupa 2 ani de mers pe jos, aproximativ 25 km/saptamana + 1 an de jucat fotbal).

Prostia e mai scumpa decat calitatea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate