Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

ce parere aveti-LEONARDO?

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#145
arybell

arybell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.07.2012
am mers si eu foarte dornica sa-mi cumpar o pereche de sandale si .....clar ....mi-am ales si eu ,,super Leonardoooooooo".Bun..imi cumpar cica din seria celor recomandate de Bianca Dragusanu.Mi-au placut foarte mult ce-i drept, insa pe cat de mare mi-a fost bucuria ca gasisem ceva ce sa-mi placa pe atat de dezamagita am ramas dupa numai o ora si jumatate.Ma aflam in Bistrita la zilele orasului .La scurt timp dupa incaltare talpa mi-i s-a dezlipit pana la jumatatea sandalei iar una din bretele din elastic s-a slabit foarte tare atarnand idem unui acordeon, asfel ca piciorul mi-i se plimba in sandala.Nervoasa cu cutia in mana am mers direct la magazinul cu pricina.Am cautat sa-mi iau altceva in pretul sandalelor dar nu am gasit nimic sa-mi placa si care sa-mi confere o mai mare siguranta decat prima pereche.Am facut reclamatie,am completat un proces verbal in care se specifica , ca in maxim 15 zile lucratoare voi primi un raspuns in urma analizei facute la Oradea asupra sandalelor.Intr-adevar am fost sunata dupa 4 zile sa merg ca se accepta stornarea.Ca sfat ....daca intalniti probleme asemanatoare cu a mea  nu ezitati,faceti reclamatie.Daca noi stam nepasatori pe banii nostri,ei cu atat mai mult.si da..sunt papuci made in China...am observat din pacate prea tarziu....

#146
arybell

arybell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.07.2012

 spare-me, on 1st September 2007, 01:49, said:

ce hazliu !

de parca Leonardo ar fi producatorul ala nenorocit care produce el singur marfa de proasta calitate si vrea preturi mari...
la cat de bine va pricepeti de ce nu va ganditi inainte sa le luati ?
mi-am luat in februarie niste pantofi de la Leonardo in valoare de 520 de lei...zau ca n-au nimic nici in ziua de azi !




de acord cu tine in ceea ce priveste alegerea fiecarui individ....Leonardo vinde papucii altor firme de profil..de la cele mai scumpe (de calitate,durabile in ani) pana la cele destul de oeftine de bazar.

pantofii cu siguranta ii vei mai purta insa 520 lei nu-s de ici de colo asta tinand cont ca i-ai dat pe o pereche de papuci.

 spare-me, on 8th September 2007, 00:52, said:

aha, deci nu e vina producatorilor ca fac niste aberatii ordinare, ci e vina Leonardo ca nu le incalta pe toate odata sa vada care sunt bune si care nu si sa le vanda numai pe alea care vrei tu....
misto conceptie...



hm... asa e in ceea ce priveste distribuitorul ,intermediarul sa-i zic asa...nu e numai vina Leonardului insa in timp  daca se respecta ar putea observa cu usurinta care firma producatoare ofera papuci de o calitate inferioara si asta doar din reclamatiile aduse de clienti....insa s-ar putea ca Leonardo sa castige mai mult daca vinde produsele unei firme naspa si mai putin din vanzarea papucilor unor brenduril care se respecta.

asta este comertul...bani sa fie!!!!!!!!

#147
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Se cam alege praful de Leonardo, marfa din ce in ce mai proasta iar vanzari ia de unde nu sunt. Plus ca au niste datorii de te sperii.

IL PASSO au produse mai scumpe dar de calitate.

#148
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Tenisii Patrol, ai mei si ai sotului, sunt OK.

Insa cumnata dorea o pereche de sandale misto, cu baretute, la 100+ lei. Cand am tras putin de baretutele alea, sa verific rezistenta, s-au dezlipit din talpa de zici ca erau lipite cu... leucoplast or something...  :deadtongue:

#149
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Cam veche discutia dar am si eu o mare problema cu magazinul Leonardo din SM.
An cunoarat pe 10 decembrie  ghete de tracking de la Leonardo pentru ca am zis ca is de tracking si ar trebui sa fie talpa foarte buna.
Cam dupa 1 luna de folosire am observat ca intra apa in pantof si am verificat talpa si era gaurita pe mai multe locuri,
Am mers inapoi  duminica trecuta sa il schimb.
Clar ca nu avea nimic de nr 47 majoritatea erau de 45!
Au zis ca spre sfarsitul acestei saptamani primesc marfa si poate o sa aiba si marime mari.
OK am fost astazi si nu au nimic de nr 47 am zis ca doresc atunci sa imi fie returnati banii!!
A nu se poate trebuie aprobari si alte minuni!
A sunat angajata direct pe sefa regionala ca sa intreaba daca poata sa imi returneze bani!
Clar nu ca pantofi cica nu sunt waterproof!
Maine o sa merg la protectia consumatorului si o sa vad ce o sa zica despre caz.

Edited by Heavyd, 23 January 2014 - 22:02.


#150
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,998
  • Înscris: 18.12.2007
Oameni buni, daca vreti incaltaminte adevarata de trekking mergeti la magazine specializate, nu la Leonardo. De curiozitate, cat ai dat pe ei?

#151
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
135 ron dar era deja pretul redus!
Nu la trekkinga fost utilizat ghetele dar daca nu a tinut nici o luna la trekking nu ar fi rezistat nici atata

Edited by Heavyd, 24 January 2014 - 21:19.


#152
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,998
  • Înscris: 18.12.2007
Ar fi trebuit sa iti dea de banuit pretul. 135 de lei pentru niste ghete care se vor de trekking e un mare semn de avertizare ca sunt niste porcarii. Ia-ti banii inapoi, mai pune ceva pe langa daca ai fonduri si fa o vizita pe la niste magazine specializate. Ti-as fi putut recomanda cateva in Bucuresti, in SM din pacate nu am idee ce se gaseste.

#153
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Maine merg la Leonardo si ii dau doua variante sa aleaga!
1 imi dau bani inapoi
2 imi dau in scris ca nu doresc sa imi dea bani inapoi!

#154
zedek

zedek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.01.2010
Sunt cam magari, am facut o comanda on-line, mi-au trimis mail ca s-a expediat coletul si a doua zi ma suna una si-mi spune ca nu au un produs din cele 3 comandate, daca vreau restul :) Si pe site produsul respectiv aparea bine-mersi.

#155
bogdanozaurus

bogdanozaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.02.2006
desi discutia e cam veche , va rog sa imi permiteti sa va dau un sfat : cumparati de oriunde si evitati  leonardo . 99% e marfa adusa din china dar matritele (sigla de pe talpa) sunt cu "rezonanta" Italy / Germany  ,etc . vb in cunostiinta de cauza .  
firma la care lucrez(de transport) exporta pantofi romanesti in SUA, Japonia etc . ptr ca sunt produse de calitate si nu gunoaiele vandute de leonardo la pret de fitze.  din pacate , multi suntem snobi si fugim de "made in Romania" ca sa ne luam tzepe : da, si eu m-am pacalit cu marfa lor.
bafta !

#156
Florin2017

Florin2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.05.2017
Salut tuturor!!!
Ma prezint ca fiind inca o victima a vestitei firme Leonardo......
Sa va spun pe scurt,   am achizitionat un pachet de 3 perechi incaltaminte de la magazinul lor din Vitantis, 2+1 gratis consiliat de cineva din magazin. Pe langa faptul ca una dintre acestea m-a strans cat am purtat-o fara sa se lase asa cum mi-a spus angajatul acestora,  toate bune si frumoase pana la prima ploaie cand una dintre perechi efectiv s-a umflat la propriu, iar la o a doua unul dintre pantofi s-a decolorat efectiv. Am facut solicitare de schimbare a acestora si mi s-a spus ca este vina mea ca am iesit in ploaie cu incaltarilie, nu trebuia  Posted Image . Am facut reclamatie la protectia consumatorului, au trecut 60 zile si nimic, am revenit, inca 40 zile si nimic, niciun raspuns. Trag concluzia ca aceasta institutie lucreaza in detrimentul clientului si ca este platita de contribuabili sa apere raufacatorii.  In continuare un gust amar in societatea romaneascaPosted Image, ne meritam soarta.  ASA CA FITI ATENTI DACA INTRATI IN MAGAZINELE LEONARDO.......... DACA VETI CUMPARA     SA NU VA INCALTATI CU PANTOFII PE PLOAIE CA SE VOR UMFLA  !!!!!!!!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate