Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Bougainvillea

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#127
lucacosmin

lucacosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.07.2008
Am furat si eu din Pu|a - Croatia  cateva ramuri de bunga dar n-am fost asa de destept si au murit butasii inainte de a se prinde.Toate vilele de acolo aveau asemenea plante bestiale. Cred ca nu au egal. Ai facut plante din butasi? As dori si eu [email protected]

Edited by diorama, 04 May 2011 - 05:53.


#128
teodoruc

teodoruc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.08.2007
Am cumparat anul trecut 3 buc de la florarie, in toamna (septembrie) am tuns lastarii si i-am pus in ghiveci cu o punga in cap. S-au prins doar cei care nu erau lemnificati. In primavara i-am plantat intr-o jardiniera, cum a fost destul de frig si i-am tinut afara de pe la sfarsitul lui martie abia acum incep sa le dea frunzulite. Astept cu interes sa infloreasca :)

#129
dana3262

dana3262

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 19.10.2007
...vin si eu sa ma laud  :) :

Attached File  20110609_1.JPG   271K   83 downloads

#130
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007
Imposibil sa n-o pozezi. Mallorca

Attached Files



#131
OxigenDC

OxigenDC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.05.2010
Am si eu o rugaminte va rog. Am o buganvillea adusa in luna mai din Grecia. Era mica si plina de flori. O tin in casa, in balcon unde e muult soare i se increteau frunzele, se incalbeneau si cadeau plus ca i se usca rapid pamantul... cred ca prin termopan nu ii convenea efectul de sera si canicula de acolo. Am retraso in living si a crescut la 1,5m cu multi lastari verzi dar foarte rar mi-a inflorit... Putine flori si rezistau doar 1-2 sapt...
INTREBARI:
Se taie candva? toamna? exista pregatire de iarna pt ea?
Daca o tin in casa infloreste si iarna?

Multumesc!

Edited by OxigenDC, 04 September 2011 - 12:32.


#132
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007

View PostOxigenDC, on 4th September 2011, 13:30, said:

Am si eu o rugaminte va rog. Am o buganvillea adusa in luna mai din Grecia. Era mica si plina de flori. O tin in casa, in balcon unde e muult soare i se increteau frunzele, se incalbeneau si cadeau plus ca i se usca rapid pamantul... cred ca prin termopan nu ii convenea efectul de sera si canicula de acolo. Am retraso in living si a crescut la 1,5m cu multi lastari verzi dar foarte rar mi-a inflorit... Putine flori si rezistau doar 1-2 sapt...
INTREBARI:
Se taie candva? toamna? exista pregatire de iarna pt ea?
Daca o tin in casa infloreste si iarna?

Multumesc!
Este o floare capricioasa. Mie anul asta nu mi-au inflorit deloc, desi le-am tinut afara pe balcon.
Eu le am de cativa ani dar anul asta ,n-am vazut o floare, nu stiu de ce.
In alti ani, mi-au inflorit bine merci in casa, iarna, uneori si de 2-3 ori.

LE si ale mele tot din Grecia, cred ca le-a lovit si pe ele criza...

Edited by grecul68, 04 September 2011 - 14:19.


#133
Andreea-00

Andreea-00

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.05.2019
Si eu am cumparat astazi o bounga. Intrebarea mea este de ce oare frunzele la varf sunt galbene spre uscat?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate