Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Benq Siemens EF51

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
D.Gray

D.Gray

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 13.04.2007
Am un buget de maxim 350 RON si ma gandeam la un Benq Siemens EF51 .
Merita rapida investitie in el? E un telefon calitativ? (dpdv al materialului si al softului?) Bateria este de 870 mAh (ar trebui sa tina ceva timp) dar probleme am auzit despre semnal? (e posibil sa fie din fabrica un 'malfunction' la capitolul asta...)

Pe mine ma intereseaza un telefon pentru:
*muzica, casti stereo (nu stiu daca are)
*display bun, material bun
*baterie buna
*sa scriu mesaje bine, sa observ bine caracterele, sa fie bun softul,mesageria -> tastatura buna
----------------------------------------------------------------------------------
- dupa aia restu vin de la sine: foto, wap, etc.....

As putea f bine sa aleg EL71, S81, C81, etc... dar pare a fi si mai comfortabil EF51 dpdv al buzunarului :D sau locurilor stramte unde nu poti indesa un N90!! :death:
Detalii despre EF51: aici !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Astept pareri, comentarii, raspunsuri!


[PS: EF71 a aparut in RO?]

Edited by D.Gray, 21 August 2007 - 19:07.


#2
D.Gray

D.Gray

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 13.04.2007
Mai sunt in procesul de falimentare cei de la Siemens?
As putea sa cumpar EF51 si dupa acea sa-i fac review peste cateva zile si peste o luna sa se strice, asa se vor putea aduna toti siemenistiBnq de pe acest subforum sa stranga bani (300 si ceva ron, val mobilului) si sa mi-i trimita prin curier... As putea incerca asa...

#3
D.Gray

D.Gray

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 13.04.2007
sa-mi iau mai bine E81 decat ef51 ?
Ce imi sugerati? alte modele bune, stabile?

#4
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

View PostD.Gray, on Aug 21 2007, 22:38, said:

sa-mi iau mai bine E81 decat ef51 ?
Ce imi sugerati? alte modele bune, stabile?

salut

ef51 este un benq, mai mult un mp3 player decat telefon (asa zic ei). din ce am citit am inteles ca nu prea sta bine cu softul si nici update nu poti face.

ti-as recomanda un e71 daca tot vrei

"*muzica, casti stereo (nu stiu daca are)
*display bun, material bun
*baterie buna
*sa scriu mesaje bine, sa observ bine caracterele, sa fie bun softul,mesageria -> tastatura buna"

#5
D.Gray

D.Gray

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 13.04.2007
Multumesc brebe85, dar oare gasesc sa cumpar casti stereo pentru el? (o intrebare cam stupida, dar daca tot au dat faliment in europa....)


PS: BenQ-Siemens EL71 sau CL71 - unii il coteaza ca fiind telefoane bune, stabile (nu stiu daca si cu softul initial), dar merita luate in considerare chiar daca au baterie slaba ? (ma intreb daca nu exista nici un telefon cu slide de la BnqSmns care sa merite...)

Edited by D.Gray, 22 August 2007 - 20:53.


#6
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

View PostD.Gray, on Aug 22 2007, 21:43, said:

Multumesc brebe85, dar oare gasesc sa cumpar casti stereo pentru el? (o intrebare cam stupida, dar daca tot au dat faliment in europa....)
PS: BenQ-Siemens EL71 sau CL71 - unii il coteaza ca fiind telefoane bune, stabile (nu stiu daca si cu softul initial), dar merita luate in considerare chiar daca au baterie slaba ? (ma intreb daca nu exista nici un telefon cu slide de la BnqSmns care sa merite...)

salut, nu stiu cum e pt el71 sau cl71 dar pentru ef81, e71, el71 si tot ce inseamna siemens vin in pachet casti stereo; eventual iti poti cumpara un adaptor pentru mufa jack, dar la noi se gaseste f greu

eu mi-am "sacrificat" niste casti philips si le-am pus mufa slim lumberg

#7
D.Gray

D.Gray

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 13.04.2007
gata, am luat e71 ! sunt complet uimit... nu ma asteptam... superb telefonul...
acum problema e ca nu mai gasesc in stocuri cablul de date dca-140 si ma intrebam: daca cumpar un adaptor bluetooth pot sa realizez transferul de muzica, imagini, etc de pe PC pe telefon si invers ? Teoretic ar fi posibil, dar nu am nevoie de un soft? (care sa permia si transfer prin bluetooth si care sa instaleze si drivere benq siemens)

As fi foarte recunoscator daca m-ati ajuta cu un raspuns!! brebe85 ? :cheers:

#8
D.Gray

D.Gray

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 13.04.2007
Am gasit - se numeste Mobile Phone Manager. Deci pot cumpara un adaptor usb si sa incep transferurile de date?

#9
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
da , se poate si prin bt fara nici o problema .
cumpara linistit ... in functie de driverii care ti-i da (si suporta ) dognle-ul bluetooth , s-ar putea sa nu ai nevoie de Mobile phone manager . La driverii mai noi  meniu cand dai click dreapta pe o poza sau ceva iti apare "send to bluetooth" sau chestii de genu' ..deci de mers iti merge sigur . cumpara!

Spor

#10
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

View PostD.Gray, on Aug 24 2007, 17:37, said:

gata, am luat e71 ! sunt complet uimit... nu ma asteptam... superb telefonul...
acum problema e ca nu mai gasesc in stocuri cablul de date dca-140 si ma intrebam: daca cumpar un adaptor bluetooth pot sa realizez transferul de muzica, imagini, etc de pe PC pe telefon si invers ? Teoretic ar fi posibil, dar nu am nevoie de un soft? (care sa permia si transfer prin bluetooth si care sa instaleze si drivere benq siemens)

As fi foarte recunoscator daca m-ati ajuta cu un raspuns!! brebe85 ? :cheers:

incearca totusi sa iti cumperi un cablu de date; nu stii niciodata cand te apuca dorul de un update, presupun ca ai FW41.

LE: sa-l folosesti cu placere

Edited by brebe85, 27 August 2007 - 11:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate