Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 

Incarcator Maha MH-C9000

- - - - -
  • Please log in to reply
578 replies to this topic

#523
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Eu l-am cumpărat de pe ebay.de dar am plătit doar 25 de euro cu transport inclus http://www.ebay.de/i...=item5d3e42596a,pentru că neamțul a pus greșit suma de transport ca și pentru Germania,adică 5 euro și chiar dacă am vrut să-i trimit diferența pe paypal,nu a mai vrut și a zis că este bine și așaPosted Image .

Edited by Viorelsolar, 11 May 2013 - 21:50.


#524
ciprianionut

ciprianionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 04.04.2007
Deci mi-a venit incarcatorul bc-rs1000 LA Crosse si nu pot spune decat WOW ,WOW,WOW,WOW.Hai sa incep cu faptul ca am spus si mai sus ca aveam vre-o 6 acumulaori care atunci cand ii bagam in Maha c-9000 imi aparea high indiferent ce mod alegea.
Ca sa merg mai departe aceasi acumulatori i-am pus si in alte incarcatoare 3 modele diferite si nici unul nu i-a incarcat.Acum ca am cumparat incarcatorul la crosse bc-rs1000 am zis hai sa ii pun sa vad poate face asta ceva..Initial i-am pus in modul test unde ii incarca dupa care ii descarca si iara ii incarca..nu trebuie la acest aparat sa setezi nimic deoarece default el incarca cu 200ma si descarca cu 100.I-am lasat vre-o 12 ore dar pe ecran  aparea 0 la capacitatea intrata in ei ,ca si curent si tensiune arata ca el baga.Ok dupa 12 ore i-am scos si i-am bagat intr-un aparat de tuns paraul din nas pe care il folosesc eu sa vad puterea si daca functioneaza acumulatorii.Culmea ca mergeau ,i-am lasat cam 1 minut sa mearga sa se activeze cum trebuie (sa se faca reactie in el) .Dupa acest lucru i-am pus din nou in aparat si i-am pus la incarcare default unde incarca tot cu 200ma.Bun dupa vre-o 12-14 ore depinde de acumulator pot spune ca acumulatorii mei care voriam sa ii arunc au fost incarcati fiecare unu cu 2600mah  altul cu 3200 mah (asta probabil ca nefiind folosit de mult a trebuie s abage mai mult si probabil la urmatoare incarcare va inarca normal ) altul cu 2400 in fine fiecare altfel.
Cert este ca acest incarcator a facut ce nu a facut maha-c9000 si alte 3 incarcatoare .Sincer nu imi vine sa cred mai ales ca am aruncat acumulatopri noi care maha c-9000 imi zicea HIGH!!
Multumesc celui care aici a pomenit numele de La Crosse si celui care pe f64 a confirmat ca La Crosse este superior lui Maha c-9000.
Acumulatorii care i-am reinviat sunt 3 energizer de 2500mah care nu erau ai  mei i-am primit de la cineva si erau  morti ,2 acumulatori gp 2500 care i-am cumparat impreuna cu inca 6 respectiv ceilalti 6 i-am aruncat ca imi dadea cu high maha c-9000..daca aveam incarcatorul asta la crosse nu ii aruncam .
Personal nu voi mai folosi maha c-9000 si il voi vinde cu 100 ron.Cine este interesat si este fan maha c-9000 ma poate contacta.
Mai sus sa zis ca a incarcat cu curent sub 0.33.Atata timp cat in manual spune clar sa nu incarci cu maha c-9000 sub 0.33 este un risc pe care vi-l asumati .Eu personal nu vreau sa fac asta mai ales ca plec de acasa si nu stau sa ii veghez.
Da se poate la maha-c9000 sa incarci cu curent mic dar numai in modul break in si dureaza 3 zile..prea mult...Cu incarcatorul La Crosse dureaza intre 10-14 ore la curent de 200 ma depinde cat de descarcat este acumulatorul.
Maha-c9000 al meu nu este defect deaorece am mai zis anumite tipuri de acumulatori ii incarca perfect mai ales cei vechi de peste 4 ani de zile modelul panasonic.
Personal concluzionez asa: Maha c-9000 este bun daca tii acumulatorii doar 1 an maxim 2 pentru ca personal mie mi-a stricat si sanyo si gp si philips .Bine spuns strcati asta ca el ii vedea cu high.Daca aveam si La crosse ii reinviam cum am facut cu astia.
Cititi si voi despre La Crosse si poate o sa imi dati dreptate.
Daca pe softpedia este topic despre modelul La Crosse voi incepe sa postez acolo dacanu voi crea eu unul.
Pentru mine subiectul maha c-9000 este incheiat.Voi mai cumpara si un incarcator care incarca acumulatori nizn deoarece vad ca sunt superiori celor nimh.

#525
evatryme

evatryme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 31.08.2012
deci lacrosse rs1000

e la fel sau nu cu

volcraft cm410 ?

(exceptam partea aia cu ni-zn care inteleg ca e specifica lui cm410)

adica vorbim doar de comportamentul la incarcare nimh.

multumesc

#526
Aries(ro)

Aries(ro)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 22.03.2004
@ciprianionut

Nu mai bine înveți să folosești niște acumulatori? Fă niște teste cu ăia „revitalizați” și vezi cât țin, eu zic că vei avea ceva surprize.

PS: la C9000, 0,33 e recomandarea, dar nu e scris în piatră.

Edited by Aries(ro), 14 May 2013 - 12:07.


#527
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
@ciprianionut
Domne te crezi frun Jesus al acumulatorilor..Posted Image Dai dreacu  ca nu merita sa ii reinvii . Nu merita sa cumperi incarcatoare  mai deosebite daca folosesti acumulatorii din 1900 primavara la masini de tuns parul din nas sau la ceasuri de perete. Sa fim seriosi . Admiratia asta pt unul sau altul dintre modele isi are originea in credinta ca fac cine stie ce inginerie complexa incarcatoarele astea .  Sunt doar niste incarcatoare si atat, nu sunt computere. SI asa ne framantam prea mult din moment ce se gasesc acumulatori pe toate drumurile si au preturi rezonabile... Nu mai vorbesc ca anumite aparate despre care vorbiti unii dintre voi merg bine mersi cu baterii penale de 1 leu bucata. Ce sens are sa folosesti la ele acumulatori de 15 lei bucata incarcati cu incarcator de 2oo lei   Cat par ai domne in nas? de trebuie sa folosesti acumulator la masina aiaPosted Image Nu ai zis nimic de marimea lu Lacrosse asta . Eu l-am vazut  cu coada ochiului la e-acumulatori  la sediu pe Lacrosse asta si parea micut....

Edited by nenis, 14 May 2013 - 12:09.


#528
evatryme

evatryme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 31.08.2012
si inca ceva: vad curenti minimi de incarcare 200 ma? pai asta nu e moarte curata pentru acumulatori? oare nu folositi niciunul altceva decat acumulatori mai mari de 2000mAh? chiar si la r3 (aaa)?

sau asta e o tehnica a producatorilor de a te impinge spre acumulatori noi?

Edited by evatryme, 14 May 2013 - 12:28.


#529
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
Domne eu am citit despre acumulatori mult mai mult decat aveam nevoie si informatia cu care am ramas in cap, este ca la Ni Mh astia mai  noi este chiar mai indicata incarcarea rapida si ca treaba aia cu efectul de memorie  si curentii minimi este reminescenta de la NiCd  si nu mai e de actualitate. Citeam la un moment dat si forumuri de aeromodelism .. ce sa mai o luasem pe aratura. In fine mie imi convine ce am inteles ca si asa nu prea ma coafeaza sa tin la incarcat 15 ore un acumulator. Asa ca eu am inteles ce mi-a convenit. Am niste XX din astia eneloop    de 25oo  si i-am incarcat numai la semiblana adicatela cu 1000 Mah . Nu frigeau deloc (ca i-am mangait de cateva ori) si merg la greuceanu (la blitzuri). Deja ma gandesc sa ma duc si pe la 1500 sa vad care e cioaca. Citisem la un moment dat pe academia de baterii ca incarcarea rapida paote afecta durata de viata a a cumulatorilor dar cu un procent infim  (fro 20% parca) deci din punctul meu de vedere nu merita sa faci barba pe langa acumulatori pana se incarca.

Edited by nenis, 14 May 2013 - 12:45.


#530
ciprianionut

ciprianionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 04.04.2007
Personal stiu ca curentii mici incarca mai bine si protejeaza mai bine acumulatorii!!!La crosse nu incarca numai la curenti mici aveti posibilitatea la fel ca la maha sa selectati 200ma,500ma,700ma,1000ma si 1500ma si 1800ma dar numai pe slotul 1 si 4.
Si ca sa raspund celor de mai sus ..Nu folosesc acumulatori din anul 500 i.HR ci doar am spus ca MAHA-C900 mi-a dat cu HIGH la acumulatori NOi dupa cateva incarcari la curenti normali adica daca aveam sanyo de 2700 eu incarcam la 900 ma .
Cititi inainte sa vorbiti .Am specificat ca m-a incantat acest incarcator la crosse deoarece ce nu am reusit sa fac cu maha c-9000 am facut cu el si nu sunt singurul care se plange ca maha c-9000 nu incarca mereu cum trebuie acumulatorii etc etc.
Un alt aspect reclamat mai sus este ca la crosse este mai mic .Asa este dar nu vad unde este problema?ati vazut cum arata maha in interior ?nu cred ca unii dintre voi ati vazut ..puteau sa il faca mai mic fara probleme..nu marimea conteaza..are 8 piese mari si late care sunt mai maricele si incapeau oricum intr-o carcasa ca la crosse..Maha c-900 are displayul generos si face cateva lucruri in plus care pe mine personal nu ma AVANTAJEAZA ,eu doresc un incarcator care sa isi faca treaba si atat ca sa raspund celui care spunea ca luam incarcatoare foarte tehnologizate.
Este ok sa ai un incarcator care sa stie sa faca mici chestii asta nu inseamna ca e fitza.Eu personal am 4 incarcatoare normale si nici unul nu a resuti sa refaca acumulatorii morti.
Nu doream sa incarc acumulatorii morti in mod expres si nici nu ii voi folosi la blitz vreodata eu doar am spus ca ceea ce nu a facut MAHA a facut LA crosse.Cei care i-am reinviat o sa ii folosesc la telecomenzile wii ale copiilor si alte lucruri.
Ideea de baza este una singura mare si principala:LA CROSSE incarca la curenti mici acumulatorii in timp normal !!! MAHA nu face asta decat in modul break in adica in 3 zile.
Eu am ales LA crosse din acest motiv !! nu stiam eu ca va face si minuni sa imi reinvie acumulatori pe care maha mi-i afisa cu HIGH.
Ca sa continui cu raspunsurile despre maha ...celui care a zis ca folosesc acumulatori vechi ii recomand sa citeasca cateva pagini in urma a vada ca am scris CLAR ca acum cateva saptamani am cumparat acumulatori noi nouti UNIROSS 2600 series care sunt scumpi (nu stiu daca sunt si performanti ,ramane sa vad asta) si acumulatori Duracell 2450 mah si cu MAHA am avut probleme.Deci daca la acumulatori noi MAHA da rateuri ce vreti mai mult ?Am spus de acumulatorii vechi panasonic in ideea ca erau mai bine facuti inainte si tineau mai mult...
In fine daca ati sti putina istorie tehnologica si de marketing ati sti cum se fac produsele in ziua de azi cum se reduc voit timpii de functionare chiar daca in specificatii ei spun altceva..etc etc..putem vorbi aici pagini intregi.
Eu zic sa ne rezumam doar la atat:
Vreti sa incarcati la curenti mici acumulatorii pentru a-i tine mai mult in viata si pentru a avea si puterea maxima dupa incarcare ?cautati un incarcator care sa poata incarca la 200 ma  si aici poate sa fie incarcator clasic sau inteligent gen La crosse sau maha.
La crosse incarca la curent mic in timp normal adica 10-15 ore.Maha face si el asta dar in modul break in in 3 zile.Acum decideti voi care va este satisfacator.
Pe langa ca la crosse incarca la curenti mici eu v-am adus la cunostinta ca a reusit sa reinvie acumulatori care maha nu a reusit!!! eu aruncand cel putin 10 acumulatori sanyo de 2700 mah cumparati de cam 1 an pe care maha mi refuza cu HIGH.Daca aveam probabil la crosse nu ii mai aruncam.
Eu v-am informat !ATAT.Acesta este un forum si in  baza celor observate de fiecare dintre noi putem lua decizii in actiunile noastre ulterioare de achizitii.
Aici nu trebuie sa fiti ironici sau sa sariti repede cu gura .Trebuie sa fim constructivi pe baza observatiilor ,sa punem intrebari daca nu stim sau sa corectam prin argumente daca cineva greseste .
Eu v-am informat ce experiente am avut eu.SI daca citeati ca si mine FIECARE PAGINA DE AICI eu cititind fiecare cuvant scris aici in topicul asta ati vedea ca intradevar maha c-9000 nu se comporta chiar 100% ok.
Asta nu inseamna ca nu incarca.Si incarcatoarele normale isi fac treaba pana la urma ..astea inteligente iti arata cat au incarcat in acumulatori .
Daca nu aveti un un punct de referinta este normal ca Ce ai tu sa fie cel mai bun .Reflectati la asta si cititi si alte opinii .
Eu am in casa per total 4 incarcatoare nornale fiecare facut de alta firma :Panasonic,sony,Energizer,memorex si acum 2 inteligente maha si la crosse deci pot spune ce face unul si ce face celalat.
Cel mai bun incarcator era Panasonic pentru ca incarca numai lent si de aceea acumulatorii mei panasonic au si tinut atat de mult plus ca atunci cand ii incarci lent tin si mai mult.
Asta este ceea ce am vazut eu fizic la utilizare frecventa.Restul vorbele aruncate de unul si de altul pe aici in nesttinta de cauza nu fac atceva decat sa duca in eroare pe cei care doresc informatie.
Vreti sa contraziceti pe unul sau pe altul nu este nimic rau in asta dar aduceti argumente .
Va doresc numai bine si daca aveti ceva de comentat faceti-o in mod profesional ca sa invat si eu si ceilalti.

Edited by ciprianionut, 14 May 2013 - 13:25.


#531
Aries(ro)

Aries(ro)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 22.03.2004
Să înțeleg că Eneloopu' nu-ți place :). Ok, bagă câți bani vrei tu în alte chestii și încarcă-le în N ore.

#532
ciprianionut

ciprianionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 04.04.2007
P.S. ce vedeti voi ca puteti incarca rapid si nu este o probleme este doar o magarie nesimtita de a reduce viata acumulatorilor .Daca ati citi pe toate manualele incarcatoarelor rapide si ale acumulatorilor veti vedea clar ca scrie ca daca ai nevoie rapid poti incarca rapid dar te va tine mai putin !!.Nu toti specifica asta dar veti gasi daca veti fi atenti .(veti regasi sub forma Acumulator firma XXXX 2500 mah incarcare rapida va avea 2-3 ore functionare in aparatul YYYY si incarcare normala va merge  5-6 ore cu aparatul YYYY)
Si am spus daca nu va deranjeaza sa ii schimbati la 1 an maxim 2 folositi maha cu incredere ..eu personal nu am chef sa dau bani pe acumulatori mereu atata timp cat ei sunt garantati minim "1000 " cicluri deci ii pot tine cativa ani de zile..
Daca ai cate 30-40 nunti pe an  atunci poti arunca cu banul...
Referitor la marketingul nesimtit ale companiilor va rog fiti atenti cand cumparati si cititi fiecare detaliu si veti vedea ca am dreptate.

Momentan am acumulatori si de aceea nu cumpar eneloop.Eneloop la 2000 se pare ca sunt mai buni decat cei la 2600 .
Eu nu am nu am avut si deci nu ma pot pronunta.

Oricum am sa trec pe NIZN tin la frig mai mult si sunt mai buni asa se pare..vom vedea...
Si ca sa fiu putin rau uitati-va la maha ce produse au ei si uitati-va la la crosse.Sunt diferente enorme.In gandirea mea umila eu zic ca la crosse au mai multi oameni luminati care muncesc acolo decat maha si produsele lor nu sunt facute la prima strigare.

Edited by ciprianionut, 14 May 2013 - 13:34.


#533
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
DOmne eu tot nu am inteles si tot nu am verificat .. sper sa nu uit sa verific acasa. CUm adica nu poti incarca cu Maha cu 200 mah daca vrei  Adica daca dau de sageata aia inapoi si sunt pe modul CHarge nu scade curentul sub o anumita valoare . DIn ce  am vz eu merge si in jos dar eu am dat doar pana la 500 -800 ca nu am avut nevoie de mai putin. Sincer m-as enerva (daca mi-as schimba  optica sau daca o sa am niste acumulatori  obiecte de arta cu care vreau sa fiu hiperprotector) daca nu mi-ar permite incarcatorul asta.. Eu de aia l-am luat, sa ii dau eu ce curent vreau din 100 in 100 mare mic nu conteaza dar orice valoarePosted Image . Verific acasa dar eu zic ca merge fara greturi .. Nu  vad de ce nu ar merge

Edited by nenis, 14 May 2013 - 13:40.


#534
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,039
  • Înscris: 20.06.2005

View Postciprianionut, on 14 mai 2013 - 13:05, said:

Ideea de baza este una singura mare si principala:LA CROSSE incarca la curenti mici acumulatorii in timp normal !!! MAHA nu face asta decat in modul break in adica in 3 zile.
Eu am ales LA crosse din acest motiv !!
Pai aici te contrazic, ti-am facut in weekend proba cu incarcare la 200mA. A mers totul perfect. Asa ca si MAHA poate.
Daca nu ma crezi atunci chiar imi pare rau de timpul care ti l-am dedicat.

#535
Aries(ro)

Aries(ro)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 22.03.2004
Teste la încărcare cu 2000 mA; aici -> http://www.candlepow...837#post2785837
Eu zic că 0,5x uzual e arhisuficient.

#536
ciprianionut

ciprianionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 04.04.2007
Doamne voi nu citii nimic din ce se scrie? Maha poate sa incarce si cu 200 dar in manual scrie clar ca poate sa nu opreasca incarcarea daca incarci cu curent sub 0.33c .
Uite frate ce scrie in manual MAHA!!!! VOI NU CITITI ?!!!
"Încărcarea prea lentă poate împiedica încărcătorul să termine corect.
Încărcarea prea rapidă poate strica acumulatorul.În general, o încărcare mai lentă va asigura o performanţă mai bună darnecesită mai mult timp. Incărcarea rapidă poate să încălzească mai tare acumulatorii iar capacitatea încărcată poate fi semnificativ mai mică."
Mai fratilor citit mai tot inainte!!!!La un acumulator de 2700mAh, 0.33C înseamnă curent minim de încărcare cu valoarea de 900mA şi maxim rapid de 2700mA; încărcătorul va furniza până la 2000mA, pentru a preveni supraîncălzirea.
Deci eu am zis ca nu mai agreez maha din cauza ca daca incarca cu curent mai mic de 0.33 adica la acumulator de 2700 minim este 900mah altfel MAHA nu face corect incarcarea..
DACA PRODUCATORUL SPUNE ASTA veniti voi cu parerile voastre ?
De aceea am ales LA CROSS ca el incarca la curent mic si termina corect este conceput sa faca asta.
Si apropo majoritatea incarcatoarelor normale fara display din comert si aici nu ma refer la cele rapide au curentul de incarcare intre 200-350 ma .respectiv pe unele 240-280ma. deci curent mic depinde cu ce tip ce acumulatori i-ati cumparat .
PUneti-va mintea la contributie de ce in modul break-in daca selectati tipul de acumulator sa zicem 2600mah el incarca cu 260 ma ?adica curent mic ?Numai asa se face reinvierea la curent mic ..nu curent mare...!!
Oricum observ ca veniti cu pareri inainte sa cititi si postarile din urma.Recomand sa cititi tot si atunci veti intelege.

Edited by ciprianionut, 14 May 2013 - 14:13.


#537
evatryme

evatryme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 31.08.2012
mie 200 ma mi se pare f mult. voi vorbiti doar de enelope si atat. omul in casa are si baterii la telecomenzi, si la ceasuri, si la alte device-uri.

insist sa spun ca , CHIAR SI 200 DE MA E F MULT PENTRU UNII ACUMULATORI.

oricum asta le va scurta viata.

Edited by evatryme, 14 May 2013 - 14:26.


#538
Aries(ro)

Aries(ro)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 22.03.2004
Acumulatori la ceas și telecomandă Ni-MH? Ești un pic masochist.

#539
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
Pai stai domne ca suntem pe aria foto si in general folosim acumulatori la chestii care au legatura cu fotografia. Dar nu inteleg cum de crezi ca 200 mah e mult sau ca e moarte curata pt acumulatori.. Si inca o chestie  de ce astea care au posibilitatea sa dea curenti mari sunt mai scumpe cu mult decat alea overnight 9incarcatoare). CIteam la un incarcator profesional ca incarcare soft 2 ore si rapida o ora. Iti dai seama deja incarcarea de 2 ore e considerata soft. Am discutat cu un forumist , baiat inteligent dpmdv, care avea incarcator din ala de 15 min ultrarapid  cu ventilator si zicea ca de 2 ani incarca cu el fara greturi si acumulatorii nu au nici pe dracu

Edited by nenis, 14 May 2013 - 14:28.


#540
evatryme

evatryme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 31.08.2012

View PostAries(ro), on 14 mai 2013 - 14:23, said:

Acumulatori la ceas și telecomandă Ni-MH? Ești un pic masochist.
dar... de ce spui asta? ai vreun argument? sau doar asa sa maresti nr de posturi?

View Postnenis, on 14 mai 2013 - 14:25, said:

Pai stai domne ca suntem pe aria foto si in general folosim acumulatori la chestii care au legatura cu fotografia. Dar nu inteleg cum de crezi ca 200 mah e mult sau ca e moarte curata pt acumulatori.. Si inca o chestie  de ce astea care au posibilitatea sa dea curenti mari sunt mai scumpe cu mult decat alea overnight 9incarcatoare). CIteam la un incarcator profesional ca incarcare soft 2 ore si rapida o ora. Iti dai seama deja incarcarea de 2 ore e considerata soft. Am discutat cu un forumist , baiat inteligent dpmdv, care avea incarcator din ala de 15 min ultrarapid  cu ventilator si zicea ca de 2 ani incarca cu el fara greturi si acumulatorii nu au nici pe dracu

View Postnenis, on 14 mai 2013 - 14:25, said:

Pai stai domne ca suntem pe aria foto si in general folosim acumulatori la chestii care au legatura cu fotografia. Dar nu inteleg cum de crezi ca 200 mah e mult sau ca e moarte curata pt acumulatori.. Si inca o chestie  de ce astea care au posibilitatea sa dea curenti mari sunt mai scumpe cu mult decat alea overnight 9incarcatoare). CIteam la un incarcator profesional ca incarcare soft 2 ore si rapida o ora. Iti dai seama deja incarcarea de 2 ore e considerata soft. Am discutat cu un forumist , baiat inteligent dpmdv, care avea incarcator din ala de 15 min ultrarapid  cu ventilator si zicea ca de 2 ani incarca cu el fara greturi si acumulatorii nu au nici pe dracu

fa si tu la fel! doar o faci pe banii tai...

inteleg ca in acest caz discutia se incheie, pentru mine fotograf neprofesionist....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate