Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

hai sa ne mutam in sud

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#91
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
buna intrebare, parca tu ai casa in zona. eu am migrat in nord :)...

#92
X3n0m0RpH

X3n0m0RpH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 12.06.2008
nu am citit topicul, dar sudul pute, iar nordul e supraaglumerat
incercati in alte directii  ;)

#93
thekeep

thekeep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 12.10.2008
chiar ca sudul pute... de unde atatea idei genile...? poate mergeti in com. Pantelimon atunci.. sa va manance aia... :D

#94
dzdanzav

dzdanzav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.03.2008

View Postthekeep, on Dec 28 2008, 13:21, said:

chiar ca sudul pute... de unde atatea idei genile...? poate mergeti in com. Pantelimon atunci.. sa va manance aia... :D
Cica se mai fac proiecte!Green City Residence 'deschide' zona de Sud

citat din articolul-reclama :

Quote

In urmatori 5 ani, sudul Bucurestiului se va extinde cuprinzand constructia unui port naval, numit Portul 1 Decembrie, situate la 2 km pe canalul navigabil al raului Arges, cat si constructia unui nou aeroport comercial in dreptul localitatii Adunatii Copaceni, la numai 5 km de asamblul rezidential. De asemenea, acesta zona este inclusa in planul de dezvoltare a zonei Metropolitane.


#95
dzdanzav

dzdanzav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.03.2008
O noua macheta pentru Sun Plaza, unul dintre mall-urile din sud, dupa inca cateva amanari, se pare ca se va deschide in Octombrie 2009, cu tot cu noua gura de metrou din interiorul mall-ului

sursa : ZF
[ http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/781/10387/4566867/2/08sun-plaza.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img137.imageshack.us/img137/5363/sunplaza3tu7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


poze mai vechi de pe alte forumuri :
[ http://www.sunplaza.ro/images/sp_3D05.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.sunplaza.ro/images/sp_3D01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img247.imageshack.us/img247/864/sunplaza1pj0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img172.imageshack.us/img172/2651/55658220kh1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#96
_TCornel_

_TCornel_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 14.12.2006
:ewwpu: dupa ce ca e praf zona dpdv al traficului dupa ce se va finaliza treaba asta va fi vai si amar...

Edited by _TCornel_, 23 June 2009 - 07:36.


#97
panam

panam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 26.09.2007

View Post_TCornel_, on 23rd June 2009, 07:35, said:

:ewwpu: dupa ce ca e praf zona dpdv al traficului dupa ce se va finaliza treaba asta va fi vai si amar...
parca era un plan sa se faca si o parcare si un pasaj pentru masini pe acolo ?!

#98
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
De unde atatea SUN PLAZA nu inteleg ! Ce draq sa mai vanda si astia in spatiile lor comerciale cand toate celelalte dau faliment ! In fine, poate sunt eu nebun, insa toate centrele comerciale sunt goale, si goale vor fi pentru ani buni de acum incolo.

  Acum  nu stiu de unde atatea stereotipuri despre zona de sud, nu stiu de unde ati scornit multi dintre voi ca pute, ca se circula greu, ca e urat, etc. Daca analizam situatia, zona de sud este in avantaj zonei de nord, iar oricum pretul zonei de nord nu este justificat absolut deloc.

  Suntem la mijlocul anului 2009, se stie deja ca toti cei din Pipera-Tunari isi blesteama zilele pentru ca au dat o gramada de bani si nici macar nu au loc in curte de masina, nu canalizare, nu spatiu, nu strazi.... Tot ce este in zona de nord nu este decat opulenta, prostie, hotie, si perceptia ca acolo este miezul din susan. Complet gresit, nu sunt decat cladiri de birouri nefolositoare ingramadite, si in curand goale, si falimentare, si PUZ-uri de 3 nivele pe care s-au ridicat 7 nivele.

  Imi este greata de acest oras, oras in care m-am nascut, cu proxima ocazie il voi fenta, daca vreti mergem pe teren si in cateva ore va dau zeci de exemple concrete de bataie de joc la adresa noastra, de cladiri interzise in mod logic si legal, de intersectii aiurea, de semafoare amplasate in bataie de joc, de gropi si de gunoi, de spatii comerciale grotesti in mijlocul orasului (vezi Carrefour grozavesti, sau Cora militari, si altele), de cladiri de birouri care ne iau soarele, si multe altele...

  Constat cu uimire cum majoritatea oamenilor din acest oras uita sau poate nu au cunoscut niciodata niste reguli de bun simt elementar, si de logica daca vreti. Este incredibil cand vad in ce sesn este dezvoltarea in toate planurile a orasului, pentru anii in care traim aveam mai multe pretentii.
  
    <_<

Edited by tavktm, 23 June 2009 - 18:14.


#99
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Complexul e bine-venit pentru romanul din sudul Bucurestiului. Cei din Popesti, Bragadiru, etc au si ei un centru comercial si de divertisment mai la indemana. Apropo, ce parerea aveti de apartamentele cu 2 si 3 camere din noile constructii P+2 din Popesti-Leordeni?

Edited by filipxxx, 23 June 2009 - 23:33.


#100
Myryam

Myryam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 29.01.2006
eu locuiesc in sud de mai multi ani si sunt foarte multumita de zona, nu m-as muta in alta parte. Sunt de toate la indemana- spitale, scoli, piete, centre comerciale, parcuri. Acum cautam teren si, desi am gasit in nord intr-o zona foarte buna si cu un pret acceptabil, ne-am reintors cu cautarile in sud. Poate e obisnuinta, nu stiu...

#101
kla_

kla_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 31.07.2007
Si din punct de vedere seismic partea de Sud a orasului Bucuresti sta mult mai bine decat cea de Nord.

#102
un-om-obisnuit

un-om-obisnuit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 14.04.2009

View PostMyryam, on 24th June 2009, 08:15, said:

eu locuiesc in sud de mai multi ani si sunt foarte multumita de zona, nu m-as muta in alta parte. Sunt de toate la indemana- spitale, scoli, piete, centre comerciale, parcuri. Acum cautam teren si, desi am gasit in nord intr-o zona foarte buna si cu un pret acceptabil, ne-am reintors cu cautarile in sud. Poate e obisnuinta, nu stiu...


ai uitat sa mentionezi si de tigani.... in sud

View Postkla_, on 24th June 2009, 08:57, said:

Si din punct de vedere seismic partea de Sud a orasului Bucuresti sta mult mai bine decat cea de Nord.


si din puncr de vedere manelistic, sta mult mai bine decat nordul.

#103
Myryam

Myryam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 29.01.2006

View Postun-om-obisnuit, on 2nd July 2009, 15:39, said:

ai uitat sa mentionezi si de tigani.... in sud


nu am uitat, n-am avut de ce sa-i mentionez, fiindca cel putin unde stau eu nu prea sunt

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate