Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Impozit pe venit firma + impozit pe dividende

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#37
nano2k

nano2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 12.01.2007

View Posthorobica, on Aug 14 2007, 20:47, said:

@nano2k
Fie, poate nu am fost destul de clar pentru tine. Incercam sa-ti spun ca esti pe langa pentru ca:

iar tu esti unul dintre oamenii din partea carora:

Crezi ca te ajuta daca scriam asa?

Ultima postare din partea mea pentru tine.

Stiu ca tu nu ai sesizat, dar eu ti-am explicat RATIUNEA DIN SPATELE LEGII. Nu ce spune legea. Ti-am dat motive RATIONALE ca e corect si logic cum e in lege.
Tu ai o idee preconceputa si nu faci decat sa te baricadezi in spatele ei. Bravo tie.
Eu te consider pe tine total pe lânga discutie deoarece nu ai sesizat ca nu iti dadeam citate din lege, ci iti explicam:
1) de ce legea considera ca asa trebuie sa fie si
2) de ce ratiunea care STA in spatele legii e in regula si nu e nevoie de o ALTA ratiune.
Nu eu am facut legea, dar, spre deosebire de tine, am reusit sa inteleg mica "filosofie" din spate. Cum am mai zis, mie mi se pare ca legea este rationala, deci buna. Ca fapt divers, eu platesc taxele si impozitele astea de vreo 7 ani de cand am si eu nu un SRL, ci 2, asa ca am avut mai multa vreme sa ma gandesc ce bani imi ies si de ce din buzunar.

PS: Poate ar trebui sa te puna pe ganduri faptul ca si dtancu ti-a atras atentia ca sari peste gard. Fereste-te sa devii un om cu idei (putine si) fixe, cum vad ca demonstrezi pe topicul asta.

Picard out.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate