Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

SIM ORANGE

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
niculae

niculae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.02.2005
SALUTARE

Informati despre un sim orange imi puteti da?
Am un sim de orange tipul de la care l-am cumparat inpreuna cu un tel mob si un comunicator GSM pt alarma de casa  mi-la vandut cu tototul
probabil a uitat de ea sau asa il avea si el!care ar fi statutul sim-ului am incercat sa sun de pe el
si nu merge nci macar la cronos sau numerele gratuite oferite de orange am vrut sa vad creditul!
si nimic nu suna nicaieri ,in schimb sms trimite in orice retea  am incercat sa sun la nr de tel al sim-ului si acesta suna poti primi apelurile.deci cum pot afla ce fel de cartela este? :worthy:

Edited by niculae, 09 August 2007 - 11:18.


#2
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
*100# ai incercat?
Ia seria de pe sim si suna la orange si intreaba daca tot nu merge..


PS de fapt nu iti mai trebuie seria daca ai numarul de tel...

Edited by onlyone, 09 August 2007 - 11:25.


#3
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

 niculae, on Aug 9 2007, 12:17, said:

SALUTARE

Informati despre un sim orange imi puteti da?
Am un sim de orange tipul de la care l-am cumparat inpreuna cu un tel mob si un comunicator GSM pt alarma de casa  mi-la vandut cu tototul
probabil a uitat de ea sau asa il avea si el!care ar fi statutul sim-ului am incercat sa sun de pe el
si nu merge nci macar la cronos sau numerele gratuite oferite de orange am vrut sa vad creditul!
si nimic nu suna nicaieri ,in schimb sms trimite in orice retea  am incercat sa sun la nr de tel al sim-ului si acesta suna poti primi apelurile.deci cum pot afla ce fel de cartela este? :worthy:
Huh, mi-a luat 2 min sa inteleg ca vrei sa intrebi :)
Daca e cartela expirata, poti primi apeluri si sms, dar nu ai acces la niciun serviciu, inclusiv reincarcare. Nu inteleg cum poti trimite sms in orice retea, probabil e alta problema.
Iar cand suni, in cazul cand esti in perioada de gratie, iti spune data pana la care trebuie sa reincarci ca sa nu iti dezactiveze nr, iar daca a expirat iti spune ca nu mai poti folosi acel nr.

#4
capuera

capuera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 15.10.2006

 niculae, on Aug 9 2007, 12:17, said:

SALUTARE

Informati despre un sim orange imi puteti da?
Am un sim de orange tipul de la care l-am cumparat inpreuna cu un tel mob si un comunicator GSM pt alarma de casa  mi-la vandut cu tototul
probabil a uitat de ea sau asa il avea si el!care ar fi statutul sim-ului am incercat sa sun de pe el
si nu merge nci macar la cronos sau numerele gratuite oferite de orange am vrut sa vad creditul!
si nimic nu suna nicaieri ,in schimb sms trimite in orice retea  am incercat sa sun la nr de tel al sim-ului si acesta suna poti primi apelurile.deci cum pot afla ce fel de cartela este? :worthy:

daca vb de alarma de casa probabil ai un sim folosit pt un pachet pe care il avea Orange...Nokia Monitoring Camera sau cam asa ceva...ai un device in casa care are introdus acel sim...cand ceva se misca in raza lui de actiune el sesizeaza si trimite un sms de informare catre un nr pe care il stabilesti tu in prealabil, spunandu-ti ca e miscare in casa...de aceea poti trimite numai sms si nu poti apela

nu bag mana in foc, dar cred ca asta e problema ta

#5
niculae

niculae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.02.2005

 onlyone, on Aug 9 2007, 12:25, said:

*100# ai incercat?
Ia seria de pe sim si suna la orange si intreaba daca tot nu merge..
PS de fapt nu iti mai trebuie seria daca ai numarul de tel...

As suna eu dar daca imi opreste sim-ul aaa? :cursing:

#6
niculae

niculae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.02.2005

 danutz1, on Aug 9 2007, 12:29, said:

Huh, mi-a luat 2 min sa inteleg ca vrei sa intrebi :)
Daca e cartela expirata, poti primi apeluri si sms, dar nu ai acces la niciun serviciu, inclusiv reincarcare. Nu inteleg cum poti trimite sms in orice retea, probabil e alta problema.
Iar cand suni, in cazul cand esti in perioada de gratie, iti spune data pana la care trebuie sa reincarci ca sa nu iti dezactiveze nr, iar daca a expirat iti spune ca nu mai poti folosi acel nr.

Nu cartela nu este expirata,pot trimite sms-uri asa am scris deci daca sun undeva oriunde spune pe display serviciu necceptat!

#7
niculae

niculae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.02.2005

 capuera, on Aug 9 2007, 12:35, said:

daca vb de alarma de casa probabil ai un sim folosit pt un pachet pe care il avea Orange...Nokia Monitoring Camera sau cam asa ceva...ai un device in casa care are introdus acel sim...cand ceva se misca in raza lui de actiune el sesizeaza si trimite un sms de informare catre un nr pe care il stabilesti tu in prealabil, spunandu-ti ca e miscare in casa...de aceea poti trimite numai sms si nu poti apela

nu bag mana in foc, dar cred ca asta e problema ta

Da ai inteles care este treaba, dar ma intereseaza ce fel de serviciu este abonament sau pry-pay? si cine plateste exista o factura ceva,are o valabilitate sau este de genul nelimitat?

#8
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

 niculae, on Aug 9 2007, 14:35, said:

Da ai inteles care este treaba, dar ma intereseaza ce fel de serviciu este abonament sau pry-pay? si cine plateste exista o factura ceva,are o valabilitate sau este de genul nelimitat?
Mai multe detalii gasesti aici http://www.orange.ro...monitor-ro.html

Edited by danutz1, 09 August 2007 - 13:42.


#9
niculae

niculae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.02.2005

 danutz1, on Aug 9 2007, 14:41, said:

Mai multe detalii gasesti aici http://www.orange.ro...monitor-ro.html



Mda pe aproape! uite ce mesaj am primit pe tel mob in care este sim-ul bagat :  

1 Serviciul mobile E-mail este activ.Va puteti citi E-mail-urile prin sms,wap,clientde mail sau web.acceseaza http://mail.orange-gsm.com
2 Pachetul Mobile Internet oMB a fost activat.Aveti acces la internet mobil ,wap si E-mail mobil cu 0,9EUR/MB
3 Bine ati venit la Orange serviciul Mobile E-mail. Parola contului de E-mail [email protected].

Poate asta inspira pe cineva...

Edited by niculae, 09 August 2007 - 15:29.


#10
dragosmircescu

dragosmircescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.01.2007
Numarul de telefon este 0742414141

#11
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
Salutare,

am si eu o problemain masina am ales o optiune de TELEFON. Cu SIM de Germania acest telefon functioneaza IREPROSABIL, cu SIM ORANGE ( cumparat astazi ) nu-l recunoaste. Dupa lungi " cercetari" am realizat ca am nevoie de un SIM ORANGE cu CHIP mai mare ( chipul de la cartela mea este EXTREM de micut ). Cum pot face sa cer la orange un SIM cu CHIP cat mai mare pentru a-l folosi pentru ce l-am cumparat ?

Edited by EPoX, 06 October 2007 - 17:03.


#12
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
SIM-ul din stanga este vechi de un an de zile, iar SIM-ul din dreapta e astazi cumparat.

Attached Files



#13
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Da, chip-urile Orange (PrePay) sunt foarte mici ! :huh:
Daca vrei un SIM cu un chip mai mare, trebuie sa iei un pachet PrePay Music !
Te duci la Shop si īntrebi daca au pachetele speciale cu SIM PrePay Music (ca unii īti dau un pachet PrePay normal si īti spun sa suni la 200 si sa schimbi planul tarifar).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate