Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 

Biserica si Masoneria

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
317 replies to this topic

#37
Leinarius

Leinarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,061
  • Înscris: 21.06.2007

View Postadadoi, on Aug 8 2007, 17:02, said:

Care-i diferenta intre Dumnezeu si Arhitectul minune?

La intrebarea asta raspunsul il poti primi de la Dumnezeu, daca se indura. De la Arhitectul minune nu vei primi nimic, pentru ca e delegat permanent sa prinda mustele in Cismigiu... ;)

Quote

Si in al patrulea rand, Pittis era constient ca nu va fi niciodata doar o cruce intr-un cimitir. Era un tip inteligent si modest, dar constient de propria valoare, unul dintre oamenii care schimba lumea.

Ehei... Vezi cum merge lumea? Nu vreau sa te necajesc, dar evaluarea asta e pur subiectiva (ma refer la faptul ca ar schimba lumea).

Noi cei de azi... Il refuzam pe Dumnezeu, Il ignoram, dar de multe ori avem tendinta de a crede in oameni pentru simplul motiv ca ne seamana sau pentru ca vrem sa le semanam... Eu nu as vrea sa cad in adoratia propriilor cautari... E ca libertatea fara un scop concret...
Pe Dumnezeu de ce Il refuzam? Pentru ca in vanitatea noastra incepem sa concepem ca in mod obiectiv nu putem atinge dumnezeirea si astfel refuzam si sa incercam a fi cat mai aproape de egoul nostru ideal, care ego ideal este imaginea dorita de Dumnezeu pentru om, pentru fiecare in parte.

Credem ca Dumnezeu e rau, pentru ca e exigent. Asadar ne iubim propriile fapte si propriile imagini, adevarate sau inchipuite.
Nu ne intrebam pentru ce este Dumnezeu exigent.

#38
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

View Postadadoi, on Aug 8 2007, 17:25, said:

Mai, tu stii ce inseamna "nulitate din punct de vedere profesional"?

Da, uite, ceva de genul asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j7-7DEtlezg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
Cimpoacă

Cimpoacă

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 17.07.2006

View PostRamunc, on Aug 8 2007, 17:28, said:

Da, uite, ceva de genul asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j7-7DEtlezg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Dinescu e o nulitate, aici aprob pozitiv și ce-i drept, cu mândrie.
Nici mie nu mi-e simpatic Pittiș.
Asta nu înseamnă că e un bou mediocru, pentru că a fost mason.
Cam asta am avut de spus

#40
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
landule, frumosule, desteptule, te rog io da-i si lui nicanor dreptul sa arate ca are ... oua!

#41
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Discutia dintre prostulplanetei si Ramunc continua aici
Ganditi-va si la mine ca-mi ia ceva timp sa selectez astea, apoi sa le sterg.

#42
Cimpoacă

Cimpoacă

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 17.07.2006

View PostRamunc, on Aug 8 2007, 18:20, said:

8 ore pe zi la munca studiam iar acasa duceam kilograme de carti, uneori zilnic.

Nea Moralu’, știai că furtul din bibliotecă e o infracțiune? Sau făceai pe Eminescu? Deci furai cărți. Zilnic. Kilograme. Halal cultură!

View PostRamunc, on Aug 8 2007, 18:20, said:

Ba am. Cei care au aflat despre experientele mele au spus ca daca mi-as scrie viata ar fi un roman si nu erau nebuni sau prosti.
Noooo, hahahaha. Erau doar victime ale haloperidolului.
Păi, scrie, maestre, ce, ți se pare că s-a terminat spațiul pe serverele SP?

View PostRamunc, on Aug 8 2007, 18:20, said:

Daca poti (nu te vad în stare) o sa convingi lumea ca e adevarat ce am spus mai spus.

Datele nu sunt din vreo sursa spectaculoasa. Cât despre gay, ai vrea sa fii macar asta, dar nu ai sex si o stii foarte bine.
Pot, dar spre deosebire de tine eu o să vin cu date reale, nu cu viziuni de sub poala popii. Ce ai spus mai spus?

Există o singură sursă spectaculoasă care ar ști ceva despre mine pe forumul ăsta, dar tu sigur n-ai f8787-o.
Mă, am sex, n-am, asta las la latitudinea cititorilor acestui forum. Nu știu care dintre noi e mai viril, dar eu sigur n-am luat-o niciodată în cur de la tine. Și nici n-am aruncat cu căcat pe piem. Ca tine.

Edited by Cimpoacă, 08 August 2007 - 17:39.


#43
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006
Sunt curios de ce îl menajati pe prostulplanetei? Va e frica sa nu se sinucida?

#44
Cimpoacă

Cimpoacă

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 17.07.2006

View PostRamunc, on Aug 8 2007, 18:51, said:

Sunt curios de ce îl menajati pe prostulplanetei? Va e frica sa nu se sinucida?
Eu îl respect pe Landscape...

#45
Dapoikum

Dapoikum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 31.07.2006

View PostRamunc, on Aug 8 2007, 18:51, said:

Sunt curios de ce îl menajati pe prostulplanetei? Va e frica sa nu se sinucida?

fie ea morala sau imorala, solutia "menajarii" distinsului zuperzepisor o alegem pentru ca el numai in opozitie cu prosti autentici ne ofera sensul si valoarea alegerii noastre.
a, in comparatie cu tine, prostii au tot dreptul sa jubileze.

#46
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

View PostDapoikum, on Aug 8 2007, 19:19, said:

fie ea morala sau imorala, solutia "menajarii" distinsului zuperzepisor o alegem pentru ca el numai in opozitie cu prosti autentici ne ofera sensul si valoarea alegerii noastre.
a, in comparatie cu tine, prostii au tot dreptul sa jubileze.


Ce alegi tu ma, ca nu esti moderator?

#47
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postadadoi, on Aug 8 2007, 17:02, said:

scrisoarea asta (btw, nu stiu de ce, nu cred ca e opera lui Pittis)

iti dau eu un posibil motiv: cadreaza dorinta lui de intimitate cu postarea unor asemenea randuri pe net? in ochii mei, deloc.

#48
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postmianna, on Aug 8 2007, 19:30, said:

iti dau eu un posibil motiv: cadreaza dorinta lui de intimitate cu postarea unor asemenea randuri pe net? in ochii mei, deloc.
Mai sunt multe altele. Motu nu era nehotarat, avea credintele si parerile lui. Intrebari din alea isi pune un elev de 16 ani care s-a hotarat brusc ca-i ateu, dar preventiv, in caz ca totusi exista Dumnezeu, face pe "iarta-ma ca n-am stiut ce fac".
Dar n-am vrut sa intru in detalii :D

#49
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postmianna, on Aug 8 2007, 19:30, said:

iti dau eu un posibil motiv: cadreaza dorinta lui de intimitate cu postarea unor asemenea randuri pe net? in ochii mei, deloc.
mai ales ca scrisoarea a fost facuta spam  ;)

parca il si vad pe pitis la teleenciclopedie prezentand despre marele arhitect . parerea mea e ca ati luat-o razna si cum auziti de masonerie sariti in sus. si adrian pintea era mason si ce daca? multi artisti mari sunt masoni si sigur stau noptile prin cimitire cu glugi in cap  :D

#50
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

View Postturbo trabannt, on Aug 8 2007, 19:42, said:

mai ales ca scrisoarea a fost facuta spam  ;)

parca il si vad pe pitis la teleenciclopedie prezentand despre marele arhitect . parerea mea e ca ati luat-o razna si cum auziti de masonerie sariti in sus. si adrian pintea era mason si ce daca? multi artisti mari sunt masoni si sigur stau noptile prin cimitire cu glugi in cap  :D


Eu cred ca scrisoarea e autentica fiindca Pittis era preocupat mereu sa aminteasca publicului ca sta în fata lui Pittis, uitati-va pe Youtube.

#51
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
Eu zic: Dumnezeu sa il judece si sa il aseze unde ii e locul.

Niciunul dintre noi nu il cunoaste suficient de bine incat sa il judece (nici pozitiv, nici negativ). Cu atat mai mult cu cat el e mort, el nu mai merita judecat de noi pentru ca nu ne mai afecteaza in niciun fel.  
Restul e bors.

#52
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostRamunc, on Aug 8 2007, 17:28, said:

Da, uite, ceva de genul asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j7-7DEtlezg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


multumesc, ramunc, e superb. cand te-auzim si pe tine recitand?

#53
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 11.06.2004

View Postlandscape10, on Aug 8 2007, 13:57, said:

Ramunc, inceteaza te rog cu prostiile la adresa lui Pittis. Cum poti cere ca ceilalti useri sa aiba respect fata de Teoctist, cand tu nu ai respect fata de o personalitate ca Pittis?

la care sens al cuvantului personalitate te referi? ("personalitate ca Pittis" - nu "personalitatea lui Pittis"; sa pastram proportiile :nonobad: )

poti sa ii compari pe Pittis cu Patriarhul Romaniei?

si mie mi-a placut Pittis, dar nu il poti compara cu Patriarhul Romaniei

#54
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

View Postmianna, on Aug 8 2007, 21:33, said:

multumesc, ramunc, e superb. cand te-auzim si pe tine recitand?
Chiar iti doresti asta? :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate