Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 

montura antena pentru bara de 10-15cm diam

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
oasisontherun

oasisontherun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.06.2005
Salut,
de curand am fost rugat de vecinii de la ultimul etaj sa mut antena pe motiv ca le ploua in casa(no comment there, tot ce se poate)
pe bloc sunt mai toate stuturile gen aerisiri ocupate si vroiam sa montez offestul meu de maxtv pe stalpul antenei blocului(am inteles ca are 12 toli sau oricum, cam peste 10 cm diametru)
unde pot gasi un suport care sa incapa pe aceasta teava?

mersi mult.

#2
spaniolul

spaniolul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 876
  • Înscris: 19.01.2007

View Postoasisontherun, on Jul 30 2007, 15:11, said:

Salut,
de curand am fost rugat de vecinii de la ultimul etaj sa mut antena pe motiv ca le ploua in casa(no comment there, tot ce se poate)
pe bloc sunt mai toate stuturile gen aerisiri ocupate si vroiam sa montez offestul meu de maxtv pe stalpul antenei blocului(am inteles ca are 12 toli sau oricum, cam peste 10 cm diametru)
unde pot gasi un suport care sa incapa pe aceasta teava?

mersi mult.
Dar de nu o prinzi de aticul blocului sau daca ai lift pe casa liftului?
e mult mai bine decat pe stalpul antenei colective la care nu poti avea siguranta ca ramane nemiscat,majoritatea au balansuri destul de mari iar pentru maxx si un cm e indeajuns pentru a avea o imagine cu macroblocuri!

#3
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005

View Postoasisontherun, on Jul 30 2007, 15:11, said:

Salut,
de curand am fost rugat de vecinii de la ultimul etaj sa mut antena pe motiv ca le ploua in casa(no comment there, tot ce se poate)
pe bloc sunt mai toate stuturile gen aerisiri ocupate si vroiam sa montez offestul meu de maxtv pe stalpul antenei blocului(am inteles ca are 12 toli sau oricum, cam peste 10 cm diametru)
unde pot gasi un suport care sa incapa pe aceasta teava?

mersi mult.


Salut..ai doua solutii simple:
1. cumperi 2 bare filetate si la capete pui platbanda
2. faci rost de un suport de la antenele de Digi si cu un aparat de sudura il prinzi de stalpul antenei colective de pe bloc (varianta a doua e testata si functioneaza!)

#4
oasisontherun

oasisontherun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.06.2005

View Postspaniolul, on Jul 30 2007, 16:44, said:

Dar de nu o prinzi de aticul blocului sau daca ai lift pe casa liftului?
e mult mai bine decat pe stalpul antenei colective la care nu poti avea siguranta ca ramane nemiscat,majoritatea au balansuri destul de mari iar pentru maxx si un cm e indeajuns pentru a avea o imagine cu macroblocuri!


daca o prind de baza stalpului, n-ar trebui sa aiba balans, nu?!


oricum, mersi, o sa incerc sa o mut altundeva in speranta ca nu o sa se planga vecinii,
cam cat de lung poate sa fie cablul de la antena pana la receiver? pana acum are vreo 25 m.

#5
spaniolul

spaniolul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 876
  • Înscris: 19.01.2007

View Postoasisontherun, on Jul 31 2007, 10:15, said:

daca o prind de baza stalpului, n-ar trebui sa aiba balans, nu?!
oricum, mersi, o sa incerc sa o mut altundeva in speranta ca nu o sa se planga vecinii,
cam cat de lung poate sa fie cablul de la antena pana la receiver? pana acum are vreo 25 m.
Pentru Maxx e recomandat ca stalpul pe care sse pune sa nu aiba nici o oscilatie si sa fie perfect drept,asta deoarece are 2 sateliti in focare secundare,cat despre cablu e ok,25m nu-ti face probleme.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate