Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

TELECOMENZI pt. aparate de aer conditionat

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#91
nebunuldestept

nebunuldestept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.05.2013
Am reusit sa imi dau seama de timer dar acm nu stiu sa setez ceasul corect

#92
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
RTFM si vezi ce usor va fi.

#93
pol-mol

pol-mol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 16.11.2010

View Postpol-mol, on 06 iulie 2022 - 11:14, said:

Bună ziua.  A avut cineva probleme cu o telecomanda AIRKOOL pentru aerul condiționat DINAMIC ? Am lăsat-o de anul trecut în stare de funcționare, dar am izolat contactul bateriei cu o bucata de hârtie. Acum, nu mai funcționează, nu se mai aprinde displayul. Am desfăcut-o, am sters-o cu alcool izopropolic, am măsurat sa văd dacă ajunge tensiunea pe Condensatorul de pe spate, pe cuarț și pe ledul IR. Mai mult, nu știu ce să măsor, ce să-i fac . Mă poate ajuta cineva, îmi poate da un sfat?

Bună ziua.  A avut cineva probleme cu o telecomanda AIRKOOL pentru aerul condiționat DINAMIC ? Am lăsat-o de anul trecut în stare de funcționare, dar am izolat contactul bateriei cu o bucata de hârtie. Acum, nu mai funcționează, nu se mai aprinde displayul. Am desfăcut-o, am sters-o cu alcool izopropolic, am măsurat sa văd dacă ajunge tensiunea pe Condensatorul de pe spate, pe cuarț și pe ledul IR. Mai mult, nu știu ce să măsor, ce să-i fac . Mă poate ajuta cineva, îmi poate da un sfat?

Attached Files


Edited by pol-mol, 06 July 2022 - 11:25.


#94
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 24.06.2004
Salut,

Cred ca am Aer conditionat Yoki YW18IT 18000 BTU instalat la serviciu dar nu reusesc sa-mi dau seama din telecomanda cum sa programez echipamentul sa se aprinda si sa se stinga singur.

Am cautat vreo 1 ora dar nu am gasit site-ul producatorului pe nicaieri. Chiar asa fantomatica firma este ?
Orice recomandare este bine venita. Mai am niste Diakin dar pe acelea le-am setat super rapid, in 1 minut. Din pacate nu mai am manualul si cartea de la el.

   Multumesc

Attached Files


Edited by aschiuta, 24 July 2022 - 16:44.


#95
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 21.01.2013
Nu are aceasta functie. La un no name nu e nimic deosebit.

#96
pol-mol

pol-mol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 16.11.2010
Nu mă poate ajuta nimeni care a reparat așa ceva? Care este masa displayului, ce pin să alimenteze (cu ce te supune) pentru a vedea dacă displayul
este bun. Ceva sa întâmpla, nu se ardea (strica singura) degeaba. A avut bateriilemontate, dar cu hârtie între contacte și pe - și pe +.


#97
pol-mol

pol-mol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 16.11.2010
Cam așa arată  telecomanda și cam astea sunt tensiunile pe care le-am măsurat .

Attached Files



#98
pol-mol

pol-mol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 16.11.2010
Cu atâtea idei m-ați cam amețit de cap. Vă mulțumesc tuturor ce mi-ați sărit în ajutor. Să vă de-a D-zeu sănătate.

#99
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021

View PostKramel, on 04 august 2007 - 09:08, said:

Am si eu un AUX de 12000 BTU cu telecomanda din poza. Poti sa ma ajuti si pe mine sa-i dau de capat? Nu gasesc manual. Am cautat pe net.Te rog frumos.
Ai gasit pana la urma manual pt telecomanda aceasta, am si eu unul cu aceeasi telecomanda ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate