Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Tatuajele

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#1
sunflowergirl

sunflowergirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.07.2007
^_^  cum vi se par tatuajele? va intreb pe voi pentru ca ,,planuiesc,, sa imi fac primul tatuaj. Pe voi v-ar tenta? Cei care aveti deja tatuaje ma puteti sfatui cum decurge o astfel de ,,actiune,, ???

#2
depressed_daysleeper

depressed_daysleeper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 01.02.2007
pai, vrei permanent?..daca da eu zic sa te mai gandesti, pt ca acum vrei neaparat unul anume dar cand te trezesti ca il ai mereu, s-ar putea sa vrei sa-l stergi. Oricum sunt multe site-uri unde poti sa ceri toate info, nu pot pune ca fac reclama :)

#3
sunflowergirl

sunflowergirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.07.2007

 depressed_daysleeper, on Jul 21 2007, 22:31, said:

pai, vrei permanent?..daca da eu zic sa te mai gandesti, pt ca acum vrei neaparat unul anume dar cand te trezesti ca il ai mereu, s-ar putea sa vrei sa-l stergi. Oricum sunt multe site-uri unde poti sa ceri toate info, nu pot pune ca fac reclama :)

Nu vreau unul permanent, tot ce ma ingrijoreaza este daca durerea in timp ce ti-l face este atat de insuportabila pe cat se spune... :unsure:

#4
depressed_daysleeper

depressed_daysleeper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 01.02.2007
cine spune?..oricum, ai zis ca nu vrei permanent (cu acul). Cel mai dureros e cand vrei sa scapi de un tatuaj, desi,  majoritatea folosesc metoda laser, simplu si eficient.

Edited by depressed_daysleeper, 21 July 2007 - 22:02.


#5
press

press

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.07.2007
Daca il vrei permanent te sfatuiesc sa il faci undeva pe spate sa nu il vezi in permanenta ca te plictisesti de el :), nu doare daca il faci la un salon.

Edited by press, 21 July 2007 - 22:23.


#6
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

 press, on Jul 21 2007, 23:21, said:

Daca il vrei permanent te sfatuiesc sa il faci undeva pe spate sa nu il vezi in permanenta ca te plictisesti de el :), nu doare daca il faci la un salon.
:)
Ma indoiesc ca nu doare ca il faci la salon. Depinde de persoana si de pragul de durere la care rezista. Am o colega care si-a tatuat o inima pe fund ( naspa, ce sa zic, da' e fundul ei...) la un "baiat" si una care si-a facut o "chestie" simbolica pe omoplat la fashion tattoo si a durut-o de ne-a scos peri albi tuturor

#7
press

press

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.07.2007
Pai am uitat sa mentionez ca simti niste "piscaturi" in unele zone ale corpului :) debicei e bine sa mergi  cu 500 de votka la bord si nu ai treaba :) nu simti nici o durere.

#8
depressed_daysleeper

depressed_daysleeper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 01.02.2007
poti sa te anesteziezi cu niste bautura :P, e subiectiva treaba, daca iti doresti mult ceva, suporti si durerea provocata, in cazul asta nu-i cine stie ce, zic si eu :)

#9
Black-Spirit

Black-Spirit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 02.07.2007
Depinde de pielea ta si cum reactionezi la ace!Conteaza foarte mult zona in care vrei sa ti-l faci.Daca nu-ti plac intepaturile alege o zona mai "uzata" si nu vei avea foarte mari probleme!Am si eu un tatuaj pe spate si crede-ma ca mi-a fost frica,am vrut sa-mi amortesc zona dar am fost sfatuita sa n-o fac si totusi am suportat usor! :peacefingers:

 press, on Jul 21 2007, 23:21, said:

Daca il vrei permanent te sfatuiesc sa il faci undeva pe spate sa nu il vezi in permanenta ca te plictisesti de el :), nu doare daca il faci la un salon.
Nu e musai la un salon....sunt multi care fac "la negru" si lucreaza foarte bine.Mie mi l-a facut un tip care stia sa faca cu un aparat improvizat si dupa 4 ani arata la fel fara retusuri! Sunt saloane la care tusul pe care-l folosesc nu e cine stie ce si dupa un timp se decoloreaza! :rolleyes:

Edited by Jaqueline, 22 July 2007 - 11:41.


#10
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Lucru inutil, ca sa fii cool, oricum mai devreme sau mai tarziu vei vrea sa scapi de el.

#11
s1nn0cence

s1nn0cence

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.01.2007
Miami Ink ..anyone? :)

#12
sunflowergirl

sunflowergirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.07.2007
Multumesc mult pentru pareri. Acum mai am inca o intrebare. Eu vreau sa imi tatuez o fraza, dar scrisa cu litere chinezesti.  cum procedez? la salon ii spun persoanei respective ce vreau si imi traduce acolo? !  :huh:

#13
depressed_daysleeper

depressed_daysleeper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 01.02.2007
pana la urma cum vrei, permanent? cauta un anume model pe net, e important sa stii exact ce vrei decat sa ajungi la salon si sa fii nehotarata, trebuie sa reprezinte ceva pt tine, nu doar sa fie acum ca-i vara.. cu fraza in chineza, banuiesc ca trebuie sa te interesezi de traducere si te duci cu modelul..multa bafta! :)
black spirit, daca tu ai facut la negru asta nu insemna ca toti vor avea norocul sa iasa bine..asa, cunosc si eu pe cineva neautorizat, dar niciodata nu mi-as risca sanatatea acolo.

#14
press

press

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.07.2007
Ce-i neautorizati au aparate aiurea + durerea :)

#15
s1nn0cence

s1nn0cence

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.01.2007

 press, on Jul 22 2007, 12:17, said:

Ce-i neautorizati au aparate aiurea + durerea :)

nu neaparat.. pe vremea cand mi-am facut eu, nu existau decat la negru. tipu' n-avea resurse sa-si deschida salon, dar aparatura era moderna si cunostintele/talentul pe masura

my pride and joy (resized) :

Attached Files



#16
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Eu una nu mi-as face niciodata.  -_-

Poti sa incerci cu henna, nu e permanent. E plin in mamaia de d'astia care-ti fac pe loc, cred ca-i gasesti din 500 in 500 de metrii. :P

#17
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

 press, on Jul 22 2007, 12:17, said:

Ce-i neautorizati au aparate aiurea + durerea :)
nu chiar. era un tip p-aici pe forum, care se ocupa cu asa ceva, i-a facut colegei mele, super tare omul, nimic de repreosat, in afara faptului ca nu se mai ocupa parca. In plus, cunosc destui baieti care lucreaza la saloane dar lucreaza si la ei acasa, ma fac un ban in plus. Si sunt foarte profi. Cit despre durere, ma repet: depinde de pragul fiziologic al fiecaruia

#18
Lee_Mandrake

Lee_Mandrake

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.07.2007

 sunflowergirl, on Jul 21 2007, 22:40, said:

Nu vreau unul permanent, tot ce ma ingrijoreaza este daca durerea in timp ce ti-l face este atat de insuportabila pe cat se spune... :unsure:

Daca nu vrei un tatuaj permanent, atunci nu iti face probleme de durere. NU exista tatuaje temporare batute in piele. Cele temporare sunt cele desenate, lipite. Daca il bati (cu acul) in piele, apoi il ai pentru totdeauna.
Cel putin asa mi s-a spus de la saloanele din domeniu. Intereseaza-te mai bine  :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate