Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poiana lui Ioc Khan CPI

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

Tatuajele

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
107 răspunsuri în acest subiect

#19
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.018
  • Înscris: 19.04.2006
De durut oricum te va durea - cel permanent -, mai mult sau mai putin.

#20
depressed_daysleeper

depressed_daysleeper

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 328
  • Înscris: 01.02.2007

 Lee_Mandrake, on Jul 22 2007, 12:55, said:

Daca il bati (cu acul) in piele, apoi il ai pentru totdeauna.
Cel putin asa mi s-a spus de la saloanele din domeniu. Intereseaza-te mai bine  :rolleyes:

nu stiu ce ti-au spus la saloanele alea in domeniu, dar nici un tatuaj nu e forever, il poti indeparta cu laserul, acoperi cu alt tatuaj de dimensiuni mai mari, exista variante :)

 burgher, on Jul 22 2007, 14:20, said:

De durut oricum te va durea - cel permanent -, mai mult sau mai putin.
mda..ce tot speriati omu'.. de parca e o durere nemaipomenita..ne si place sa exageram, nici nu se compara cu alte dureri provocate in tot felul de accidentari, taieri, etc..domne daca vrei un tatuaj neaparat, mi se pare aiurea sa te gandesti tocma la durere, nu-i mare lucru, suporti un pic si gata :)

Editat de depressed_daysleeper, 22 iulie 2007 - 13:46.


#21
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.332
  • Înscris: 05.06.2002

 sunflowergirl, on Jul 22 2007, 09:50, said:

Multumesc mult pentru pareri. Acum mai am inca o intrebare. Eu vreau sa imi tatuez o fraza, dar scrisa cu litere chinezesti.  cum procedez? la salon ii spun persoanei respective ce vreau si imi traduce acolo? !  :huh:
asta-mi aduce aminte de o intamplare pe care am auzit-o acu ceva vreme: un tip a mers la un salon de tatuaje si si-a ales si facut un tatuaj cu litere chinezesti pe care l-a gasit printre modelele oferite de acel salon. dupa o bucata a avut ocazia sa intalneasca pe cineva care sa-i traduca ce insemnau acele litere: carne de porc. :D :D

#22
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.018
  • Înscris: 19.04.2006

 depressed_daysleeper, on Jul 22 2007, 14:45, said:

mda..ce tot speriati omu'.. de parca e o durere nemaipomenita..ne si place sa exageram, nici nu se compara cu alte dureri provocate in tot felul de accidentari, taieri, etc..domne daca vrei un tatuaj neaparat, mi se pare aiurea sa te gandesti tocma la durere, nu-i mare lucru, suporti un pic si gata :)
Pai nu. Da de durut tot doare, am si specificat "mai mult sau mai putin" ;)

#23
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.439
  • Înscris: 20.12.2005
Nu-mi plac tatuajele. Or fi ele trendy, n-am nimic impotriva, dar nu exprima frumusete naturala.

#24
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 562
  • Înscris: 16.10.2005
de ce unul permanent, sa te trezesti peste 30 de ani ca nu te mai reprezinta si sa`si faci nervi de fiecare data cand il vezi, pe el si pielea ridata, si nu unul semi permanent, sau ceva cu henna cum spuneau fetele pe aici, gasesti pe litoral cate modele si artisti vrei.

#25
depressed_daysleeper

depressed_daysleeper

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 328
  • Înscris: 01.02.2007

 Bebeluska, on Aug 6 2007, 13:10, said:

Or fi ele trendy, n-am nimic impotriva, dar nu exprima frumusete naturala.
"trendy"..? nu cunosc pe nimeni care sa-si fi facut ca-i la moda..Cat despre frumusete naturala..asta trebuia sa reprezinte cumva? exprima cu mult altceva, si nu, nu are legatura cu frumusetea.

Editat de depressed_daysleeper, 06 august 2007 - 19:13.


#26
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 5.554
  • Înscris: 24.01.2007

 Lee_Mandrake, on Jul 22 2007, 12:55, said:

Daca nu vrei un tatuaj permanent, atunci nu iti face probleme de durere. NU exista tatuaje temporare batute in piele. Cele temporare sunt cele desenate, lipite. Daca il bati (cu acul) in piele, apoi il ai pentru totdeauna.
Cel putin asa mi s-a spus de la saloanele din domeniu. Intereseaza-te mai bine  :rolleyes:
Nu este adevarat ! Sunt anumite tatuaje care sunt in piele, dar cerneala se duce in timp: 6 luni, 1,2,3,4,5 ani. Depinde de tus si de mai multe chestii (ex: soare).
Iti recomand un salon specializat chiar daca la acestea costa mai mult. Pretul difera: te "taxeaza" la cm2 (din cate stiu eu) si difera si de tus (in cat timp vrei sa se duca) - daca este temporar.

Editat de Dau, 06 august 2007 - 21:05.


#27
Cimpoacă

Cimpoacă

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.722
  • Înscris: 17.07.2006
Io vreau un tatuaj cam așa:
Background: Io
Foreground: Myself
Liquify: Me
Culoare de bază: Steven Seagal
Blur: Don ză dragăn
Emboss: Uilsăn

#28
darkk

darkk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 09.04.2007
stie cineva cat costa un tatuaj permanent fosforescent?sau dak se poate face la salon vreau mai multe detalii cine stie?

Editat de darkk, 11 august 2007 - 22:39.


#29
Pasarica Mortii

Pasarica Mortii

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 12.08.2007
Imi plac , dar nu mi-as face un tatuaj.

#30
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.764
  • Înscris: 13.07.2006
mie mi se par urate. unele arata bine de la apropiere, dar de la departare parca esti murdar...
ce-au mai evoluat tendintele...ce era ieri in puscarii azi e pe strazi :)

#31
Outi

Outi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 19.03.2007
Eu am un tutuaj (permanent), faza cu durerea a relativa si variabila de la om la om; cat despre ceea ce reprezinta el, este vorba despre un citat care face referire la adevar, unul din crezurile mele fundamentale de viata. De-aceea nu cred ca ma voi plictisi vreodata de ceea ce el reprezinta, grafic si spiritual. Referitor la bautura pentru a amortiza durerea: este o mare prostie, iar cabinetele specializate si cu adevarat profesioniste spun foarte clar sa nu vii baut la sedinta de tatuaj.

#32
darkk

darkk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 09.04.2007

 darkk, on Aug 11 2007, 23:38, said:

stie cineva cat costa un tatuaj permanent fosforescent?sau dak se poate face la salon vreau mai multe detalii cine stie?


#33
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.469
  • Înscris: 06.06.2006
tocmai am descoperit un tatuaj cu diavolul tasmanian
de mare exceptie

#34
onutsza

onutsza

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 16.07.2007
Imi plac f mult tatuajele.as vrea sa-mi fac si eu un tatuaj cat de curand (pana la sfarsitul verii) in zona gleznei.. probabil vreun simbol chinezesc :) cred ca ar arata destul de bine :P . Daca imi place cum iese si mai ales daca nu doare foarte tare.. o sa ma gandesc si la al doilea :P

#35
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.232
  • Înscris: 10.08.2007
Nu stiu ce sa spun....
Cum o sa arati cand o sa fii batran?
Tatuaje nepermanente nu am mai vazut ca sa fac decat la mare.Nu stiti si altundeva?

[ http://www.vanishingtattoo.com/images/tattoo_3/li-backbest7E0z1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
c3z

c3z

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 16.09.2005
Un tatuaj batut cu acul nu are cum sa fie temporar.
Eu am 3 tatuaje facute pe la 16-17 si ani pot sa spun ca nu au durut extraordinar de tare cum se zice. La cel de pe omoplat a curs putin sange dar durerea era suportabila.
Decat o vizita la dentist mai bine imi  fac un tatuaj  :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate