Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Romania - Japonia

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005
romania-japonia (?!!)
ideea asta o aveam de cand aveam masina, acum ma gandesc ca poate merge si cu bicicleta
mi-am adus aminte dupa ce l-am gasit pe gigicu asta http://www.cycleukto...a.com/about.htm dupa un link de pe http://www.stefanroman.com/
eu n-am facut nici o tura de peste 50 km dar in schimb luna asta peste 600 km de ture mici

on second thought: poate sa combin autobuzul cu bicicleta e potrivit; in zonele mai aride de sute de km nu are rost asa chin

#2
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Pai incepe si tu cu un tur pe aici pe la noi prin Dobrogea, dupa care incearca un tur al Romaniei (musai sa treaca si pe Transfagarasan), dupa care sa te gandesti sa iesi din tara. Dar char pana in Japonia? Nu e cam departe? Mie unul mi se pare foarte mult, mai ales ca mare parte din drum (cel prin China sau Siberia) are o clima destul de arida - dupa cum zici tu aici schimbi mijlocul de transport.

#3
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005
cum m-or primi, pe ruta... ruta care la inceput era prin Siberia, dar fara masina nu stiu, poate pe la sud desi prin china& co. mi se părea mai infect, complicat si mai e si prea cald

Edited by CataPro, 20 July 2007 - 15:19.


#4
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

 CataPro, on Jul 20 2007, 13:13, said:

romania-japonia (?!!)
ideea asta o aveam de cand aveam masina, acum ma gandesc ca poate merge si cu bicicleta
mi-am adus aminte dupa ce l-am gasit pe gigicu asta http://www.cycleukto...a.com/about.htm dupa un link de pe http://www.stefanroman.com/
eu n-am facut nici o tura de peste 50 km dar in schimb luna asta peste 600 km de ture mici

on second thought: poate sa combin autobuzul cu bicicleta e potrivit; in zonele mai aride de sute de km nu are rost asa chin
Da, merita sa te ajuti de autobuz si tren pe rutele aride si lungi ! Totusi iti trebuie un antrenament mai bun si in special in linie dreapta sa poti face etape de > 200 km. Crede-ma ca picioarele se obisnuiesc dar fundul nu :coolspeak:
Am un amic care a facut un minitur de Europa cu trenul si bicicleta, eu am mers cu el doar vro 300 km (2 etape), el a facut vro 3000 pe bicla si 5000 in total, dar pentru drumul tau trebuie sa te interesezi de traseu, drum, conditii, etc, in Europa e uso, doar sa nu nimeresti pe autostrada :)
E intradevar o aventura, dar nu te arunca fara sa fii pregatit !

#5
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
ai prea mult timp liber...

#6
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005
Ok. Scriu de p un mobil incomod.   Ideea mi se pare mai grea de realizat. Am avut ocazia sa dau la pedala si sa dorm afara la... răcoare. E rau, senzatia de friguri înțepatoare si cea de lipire din cauza transpirației sunt greu de depășit. Nu cred că vreun echipament sau ritm de mers poate rezolva... Și și să nu mă calce pe nervi. Și nici antrenamentu

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate