Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Winamp 5

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#73
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006

View Postthe_who, on 16th September 2010, 15:02, said:

Eu am trecut de la Winamp la AIMP2, si se aude mai bine pe AIMP2, nu stiu, dar sunetul e mai clar, mai cristalizat.

Ambele suna mai infundat trecute prin output-ul standard. Incerca Kernel Streaming ca Output (il adauagi in fisierul "Winamp -> Plugins" si-l selectezi din meniul de la optiuni de la "Plug-ins -> OutPut".

AIMP2 nu e capabil de asa ceva, poate AIMP3... sa nu mai zic ca AIMP2 e laudat mai mult pentru "interfata" - pentru majoritatea asta conteaza mai mult la un player "audio" - interfata (foobar2000 e evitat "din principiu", de acesti utilizatori)...

#74
scurt_pe_2

scurt_pe_2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,973
  • Înscris: 23.06.2008
Intampin aceeasi situatie cu SudenUni(o pagina mai inapoi), pe winamp am sunetul slab, desi am volum la maxim si din windows(7) si din player. Am incercat cu alte playere, sunetul(volumul) este ok. Am reinstalat de vreo doua ori winamp-ul, si situatia volumului slab persista la winamp.
Ce se poate face? Multam.

Edited by scurt_pe_2, 05 January 2011 - 12:56.


#75
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010
Salutare :thumbup:
Am un netbook cu Win 7 Home Premium(original)64 bit si i-am instalat Winamp, ei bine pt. a putea citi si fisiere APE acest Winamp are nevoie de plugin-ul Monkey insa atunci cand vreau sa-l instalez nu ma lasa, zice ca trebuie sa instalez ultima versiune de Monkey, degeaba am incercat ca nu vrea.....are cineva vreo idee, ceva? Mentionez ca toate celelalte programe merg brici. Nu zic ca pot reda fisierele APE cu VLC-ul insa mai mult imi place Winamp-ul.
Poate aveti voi vreun link cu ultima versiune de Monkey, poate gresesc eu dar oricum e ceva bizar.

#76
KapYo

KapYo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 30.11.2010
Attached File  Capture.PNG   2.44K   96 downloads Frumos ,... Ha? :)

#77
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
foarte frumos :D

#78
syman85

syman85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.04.2007
Salutari .
Sper sa nu fi fost postat in forum altcineva,
Mi-am cumparat un PC nou, am pus windows, instalat drivere video/audio de pe CD-ul placi de baza, problema este ca atunci cand ascult muzica in winamp , dupa 1-2 minute mi se deschide o fereastra (pe care v-am atasat-o), ii dau OK , se inchide, dar dupa cateva secunde imi apare din nou.
Si ma tine incotinuu cat timp ascult muzica.Mentionez ca doar la winamp este problema asta.
Astept pareri.
Multumesc.

Attached Files



#79
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,710
  • Înscris: 01.01.2008
Ala e driverul audio.

#80
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,015
  • Înscris: 18.09.2008
Daca ti-ai luat pc nou, de ce nu ai pus Windows. Da te rog si niste detalii in privinta configuratiei :)

#81
syman85

syman85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.04.2007

View Postmiki07, on 6th July 2011, 13:07, said:

Daca ti-ai luat pc nou, de ce nu ai pus Windows. Da te rog si niste detalii in privinta configuratiei :)

Tocmai, ca eu mi-am pus windows, am instalat toate driverele, imi functioneaza perfect normal, singura problema este in winamp cand ascult muzica.Placa de baza este MSI 880GM-E41 ,processor AMD Athlon II X2 250 3.00 GHz skt AM3 box rev. C3 ,Memorie Kingston HyperX Blu 4 GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Channel Kit ,un HDD Fujitsu ... in rest carcasa si sursa nu cred ca te-ar interesa :) .
Sunt ceva setari in winamp care sa-mi faca probleme ?!

#82
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Ai ultima versiune de Winamp, adica 5.62?

#83
OctiPsy

OctiPsy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.06.2010
Ce plugin-uri mai ai la Winamp? Ferestrele alea sunt de la softul care-ți controlează placa (chipset-ul) de sunet. Probabil detectează eronat când ai introdus mufa de la cablul audio, boxe sau mic.
Poate ai în opțiunile programului să nu mai detecteze modificări de genul acesta, sau verifică dacă e introdusă bine mufa (până la capăt, nu forța).

#84
syman85

syman85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.04.2007
Se pare ca si cand ascult pe youtube imi merge la fel ...!se intrerupe !

#85
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008
Intra in device manager, uita-te dupa IDE ATA/ATAPI controllers, selectezi pe rand Primary IDE Channel si Secondary IDE Channel te duci la Advanced Settings si verifica sa fie pe "DMA if available" nu pe "PIO Only". O problema asemanatoare am avut eu pe un sistem cu Windows XP acum cativa ani. De asemenea poate fi de la drivere, fie ele de la placa de baza (chipset) sau placa audio. De asemenea driverele nu pot fi perfect compatibile cu Windows XP. Recomandat ar fi sa treci la Windows 7, sistemul tau duce lejer acest sistem de operare.

#86
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
Pana acum a fost ok, dar de acum vad ca se activeaza aiurea scroll lock cand dau pe winamp. cum il pot opri? probabil e o setare din winamp ceva...

#87
Trollolozaurusrex

Trollolozaurusrex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 24.05.2011
http://lmgtfy.com/?q=winamp+caps+lock+bug

Quote

the only thing i can think off is that you've got the Milkdrop visualisation running and that will alter the scroll lock button state as required.

have a look at http://www.nullsoft....p/milkdrop.html and search for 'ENTRY 3' which i think should be the cause of what you're seeing.

Greu, sa mor aci.

#88
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
mai concret? ce trebuie sa fac, pe romaneste?

#89
nigh7ang3l

nigh7ang3l

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 22.07.2007
Winamp bug Windows XP

Nu stiu daca a mai patit si altcineva, dar de o buna perioada de timp, daca am mai multe ferestre deschise si incerc sa J(ump) la o alta piesa din playlist, winampul meu refuza sa-mi deschida fereastra de dialog. Trebuie sa ii comand un "Show desktop" si apoi cand selectez fereastra player-ului .. gasesc dracovenia.

Edited by Ravy, 08 August 2011 - 21:00.


#90
Ciprianzet

Ciprianzet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 30.01.2005
exista posibilitatea pe winamp sa vezi versurile unei piese cand o asculti?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate