Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

2008 Ford Kuga

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
O sa avem un concurent serios pt. Tiguan. Un Tiguan decent in dotari ajunge pe la 35K la fel si Antara. Daca Kuga se vinde sub VW sau Opel cu TVA cu tot, cu siguranta in Ro modelul o sa aiba succes.

#56
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
modelul 4x2 e prea scump.
il rest, masina sanatoasa la pret normal.
pretul, bineinteles, raportat la ce ofera masina si pretul clasei de masini din care face parte dar prea mare ca valoare absoluta tinand cont ca la un 4x2 costul de productie nu are cum sa depaseasca costul unui mondeo.

Edited by undercoverbrother, 22 August 2008 - 10:54.


#57
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 16.06.2004
M-am jucat azi nitel cu ea, mi-a placut mult masina interiorul in varianta Titanium e absolut bestial. Ca si bani mi se pare o afacere foarte buna.

#58
B25ZCZ

B25ZCZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.05.2008
In continuare Nissan Qashqai ramane un competitor de luat in seama atat pentru Tiguan cat si pentru Kuga. Sa nu uitam ca Nissan a lansat acest concept de crossover. Problema la Nissan este ca termenul de livrare este in continuare mare si reteaua de dealeri nu este foarte mare. Faptul ca Qashqai nu s-a vandut extrem de bine in Romania o pun pe seama lipsei de promovare.

#59
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Qashqai mi se pare scump pt ceea ce ofera, iar termenele de livrare erau foarte mari la ultima verificare. (6 luni)

Versiunea de top costa 32 000 euro si ce ofera ? O garda la sol marita, un spatiu mic si un design discutabil, un 4x4 optional si de calitate indoielnica ?

Mi se pare un fel de Logan SUV :)

Te poti uita la un x-Trail daca tot vrei Nissan si 4x4...

Sa nu deviem totusi topicul :)

#60
paul_s

paul_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 20.01.2007
Pai 4X4 de pe Qashqai este ala de pe X- trail , care, la bani lui, e unu dintre cele mai bune

#61
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
virusul x6 se extinde cu repeziciune:

Quote

TAKE a look at the new 4x4 that’s going to turn heads on and off-road! This striking machine is a coupé version of Ford’s popular Kuga, and it’s set to take style to the top of the agenda in the SUV sector.

Now that the Kuga is firmly established in the off-road market, Ford has decided it’s time to expand the range. With plans to grow the five-door version, there’s room for a sporty little brother that puts the brand in a class of its own.

As BMW demonstrated with the X6, there is a demand for cars that combine the raised seating position SUV buyers love with coupé looks and a sporty driving experience. And as you can see in our exclusive images, the new Ford certainly has style on its side. Pivotal to the remarkable shape is the dramatically sloping roofline, while the distinctive C-pillar takes some of its inspiration from the three-door Fiesta.

...

[ http://www.autoexpress.co.uk/images/front_picture_library_UK/dir_624/car_photo_312370_25.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.autoexpress.co.uk/images/front_picture_library_UK/dir_624/car_photo_312373_25.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
autoexpress

#62
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Da , forma caracteristica unei masini de gunoi de la X6 . Acum Ford , si Audi . In curand cred si Mercedes ...

#63
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postady_chesnoiu, on 19th June 2009, 18:16, said:

Da , forma caracteristica unei masini de gunoi de la X6 . Acum Ford , si Audi . In curand cred si Mercedes ...

in curind si acura zdx, o clona mai frumoasa decit "originalul":

[ http://img.auto.cz/news/img/galleries/2009-25/_20_4a38983f1fdd5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

acura zdx - auto news softpedia

Edited by H725, 19 June 2009 - 18:20.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate