Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Inel de logodna cu diamant

- - - - -
  • Please log in to reply
183 replies to this topic

#91
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
interesant ca exista atita lume care sa dea zeci de milioane pe-o pietricica care nici nu se vede, doar pentru ca are "certificat" :lol:

#92
mphlorin

mphlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 07.12.2007
eu zic ca-i trist, nu interesant.. dar totusi eu nu regret :)

#93
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

 Mosotti, on 24th March 2010, 14:10, said:

interesant ca exista atita lume care sa dea zeci de milioane pe-o pietricica care nici nu se vede, doar pentru ca are "certificat" :lol:

Corect, acum asa e la moda. Nici eu nu inteleg, dar efectul de turma isi face efectul, in orice caz. Mai demult iti surpindeai "viitoarea" cu un simplu inel, era bucuria evenimentului, acum sa ai inel cu diamant, cu smarald, sa poti spune ca ai dat 50-70 milioane de lei. In fine, fiecare cu optiunea lui, nu?

#94
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

 Mosotti, on 24th March 2010, 14:10, said:

interesant ca exista atita lume care sa dea zeci de milioane pe-o pietricica care nici nu se vede, doar pentru ca are "certificat" :lol:

Corect, acum asa e la moda. Nici eu nu inteleg, dar efectul de turma isi face efectul, in orice caz. Mai demult iti surpindeai "viitoarea" cu un simplu inel, era bucuria evenimentului, acum sa ai inel cu diamant, cu smarald, sa poti spune ca ai dat 50-70 milioane de lei. In fine, fiecare cu optiunea lui, nu?

#95
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

 Mosotti, on 24th March 2010, 14:10, said:

interesant ca exista atita lume care sa dea zeci de milioane pe-o pietricica care nici nu se vede, doar pentru ca are "certificat" :lol:

Eu o privesc ca pe o investiție. Cel puțin diamantul își pierde mai încet valoarea decât bucățile alea de plastic tipărite, care nici măcar nu-s frumoase, dar sunt emise de STAT  :rolleyes:

#96
mphlorin

mphlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 07.12.2007
pai ti-l mai da fata inapoi ? :))

#97
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

 mphlorin, on 24th March 2010, 19:22, said:

pai ti-l mai da fata inapoi ? :))

poi o să fim soț și soție. deci e valoare comună.

pe de altă parte, nu știu care-i marea tragedie, 200-300 de euro nu e o mare avere, având în vedere că e o investiție, teoretic unică. pe anvelope de mașină dai odată la 3-4-5 ani atâta. pe țigări odată la 2-3-4 luni.

Edited by Fr3ak, 24 March 2010 - 21:18.


#98
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,073
  • Înscris: 02.03.2003

 George-Teodor, on 2nd March 2010, 22:29, said:

Incercati si la Mardikian

Bafta

Recomandarea e buna, au modele deosebite.

#99
gumitzah

gumitzah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.07.2010
Salut. As vrea sa comand un inel cu diamant. Piatra am comandat-o deja de pe bluenile si inelul vreau sa il fac in Bucuresti. Puteti sa imi recomandati bijutieri buni si de incredere. Ma tot gandesc la ceva: cum stiu ca piatra montata pe inel e aceeasi cu cea pe care o las eu acolo? Mersi anticipat de ajutor.

#100
silent01

silent01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.09.2006

 silent01, on 21st July 2010, 09:34, said:

Salut,

cateva inele de logodna cu diamant la cele mai accesibile preturi

click aici inel de logodna cu diamant

click aici inel de logodna cu diamant

click aici inel de logodna cu diamant

click aici inel de logodna cu diamant

click aici inel de logodna cu diamant

click aici inel de logodna cu diamante

saptamana asta vor mai fi gata inca 2 inele

am si diamante nemontate de 0.10 ct., 0.20 ct., 0.30ct., 0.40ct. de diferite culori si claritatati in functie de buget

puteti achizitiona diamantul separat si modelul inelului il puteti stabili cu bijutierul Dvs., sau va pot indruma spre bijutieri buni

nu oricine poate monta un diamant


se poate opta pentru predare personala in Bucuresti si Mures

cine doreste orice informatie despre diamante ma poate contacta la contactele de mai jos

Tel: 0741688642
E-mail : [email protected]
Yahoo: okee_ro



inca doua modele cu diamante mici

click aici inel de logodna cu diamant




 gumitzah, on 27th July 2010, 00:10, said:

Salut. As vrea sa comand un inel cu diamant. Piatra am comandat-o deja de pe bluenile si inelul vreau sa il fac in Bucuresti. Puteti sa imi recomandati bijutieri buni si de incredere. Ma tot gandesc la ceva: cum stiu ca piatra montata pe inel e aceeasi cu cea pe care o las eu acolo? Mersi anticipat de ajutor.


montari pietre pretioase in Bucuresti

Tel: 0741688642
E-mail : [email protected]
Yahoo: okee_ro

#101
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
Mai lasa-ne frate cu reclama, sau da-o si tu cu bun simt daca tot o dai nu jumatate de pagina postul de reclama. :lol:

#102
silent01

silent01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.09.2006

 filipxxx, on 27th July 2010, 17:24, said:

Mai lasa-ne frate cu reclama, sau da-o si tu cu bun simt daca tot o dai nu jumatate de pagina postul de reclama. :lol:

Salut. Nu e vina mea ca asa functioneaza acest forum.

#103
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,578
  • Înscris: 10.05.2007

 Fr3ak, on 24th March 2010, 22:18, said:

poi o să fim soț și soție. deci e valoare comună.
Incorect! A fost dobandit inainte de casatorie, deci nu e bun comun. Asta n-o stiai :lol:

 silent01, on 27th July 2010, 19:36, said:

Salut. Nu e vina mea ca asa functioneaza acest forum.
Ho, olecuta, sa vezi ce bine functioneaza acest forum. ;)

#104
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Mie-mi plac modelele Art deco. Evident, sunt si scumpe.

#105
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

 Thomas-, on 26th August 2010, 10:18, said:

Mie-mi plac modelele Art deco. Evident, sunt si scumpe.

Evident, doar ești femeie, e normal să-ți placă lucrurile (care par) scumpe :)

#106
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Eu am cumparat, de comun acord cu fosta logodnica (actuala sotie) un inel de aur galben, cu piatra zirconiu cubic. Sapat pe Wikipedia si observat mici diferente in materie de reflexie, refractie, comparativ cu diamantul. Un inel de diamant m-ar fi costat la Cellini 40 de milioane, asta cu zirconiu cubic m-a costat vreo 3 milioane de la B&B Collection. Vede dracu ca ala nu e diamant ca doar n-or fi toti bijutieri evrei si sa umble cu lupa in buzunar toata ziua.

Asadar cine toarna gramezi de bani in diamante cat putza de furnica, si-o face cu mana lui. Si ne mai intrebam de unde au ji..evreii bani.

#107
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,578
  • Înscris: 10.05.2007
Ba eu zic ca se observa diferenta, multe lasa eticheta atarnand de dejt sa se vaza dom'le ca acolo e niste karate kid 4.
Faza e, dupa parerea mea, in fielul urmator.
Decat un inel banal cu un ac de gamalie care luceste daca pui 5 reflectoare de stadion pe el si trebuie musai specificat "e diamant draga", mai bine un inel de bun gust si pe placul concubinei, viitoare miresica.
Mai bine cea mai faina camasa de la Sprinfield, decat cea mai ieftina camasa de la Cavaliere.

#108
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

 Astrul, on 26th August 2010, 15:07, said:

Ba eu zic ca se observa diferenta, multe lasa eticheta atarnand de dejt sa se vaza dom'le ca acolo e niste karate kid 4.
Faza e, dupa parerea mea, in fielul urmator.
Decat un inel banal cu un ac de gamalie care luceste daca pui 5 reflectoare de stadion pe el si trebuie musai specificat "e diamant draga", mai bine un inel de bun gust si pe placul concubinei, viitoare miresica.
Mai bine cea mai faina camasa de la Sprinfield, decat cea mai ieftina camasa de la Cavaliere.


Bine zis. Decat sa dai un geamantan de bani pe un inel cu un diamant minuscul sau cu defecte, mai bine cumperi un inel frumos. Sunt si alte pietre naturale frumoase si de bun gust si mult mai ieftine decat diamantul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate