Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 

o nelamurire cu furca "RST GILA PLUS RL, REMOTE LOCK OUT"

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
mariusgrosu_82

mariusgrosu_82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.01.2007
salut la toti!
am o bicla care mie mi se pare destul de bine echipata in general (http://leaderfox.apl...ex.php?pview=66), mai putin furca, cu care de altfel am si o pb. cred, de aia va intreb pe voi.
treaba sta in felul urmator: in oras e ok, dar la ceva xc mai extreme daca se poate spune, mi s a intamplat ca furca mea se rigidizeaza singura, treaba care e de inteles atunci cand iei multe hopuri unul dupa altul si nu are timp sa si revina din rebound, dar nu si revenea nici dupa ce ma opream si ma dadeam jos de pe ea.
acu, intrebarea mea este : trebuie reglat veva la ea, sau e ceva stricat si sa merg cu ea la garantie?
furca e RST GILA PLUS RL, REMOTE LOCK OUT!

multam fain pt. raspunsuri, anticipat!

#2
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006
salut . din cate stiu eu RST GILA sunt facute pentru a merge linistit , fara extreme ride . cred ca furca ta la inceputul bratelor are ca un fel de capsa , daca apesi pe ea se blocheaza si daca mai apesi odata se deblocheaza (cursa bratelor) . se mai si regleaza furca , cat e de rigida sau cat de soft sa fie , totul tine de preferintele tale. eu zic ca nu ar trebui sa ai nici o problema cu furca atata timp cat te dai linistit , ea e menita sa amortizeze mersul nu sa fie fortata la maxim , pentru asta exista alte furci (bomber) . pentru mai multe detalii tehnice precum si specificatii si instructiuni pentru reglare intra aici http://www.rst.com.t...07/gilaplus.htm . succes

#3
mariusgrosu_82

mariusgrosu_82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.01.2007

View Postmariusgrosu_82, on Jul 12 2007, 14:12, said:

salut la toti!
am o bicla care mie mi se pare destul de bine echipata in general (http://leaderfox.apl...ex.php?pview=66), mai putin furca, cu care de altfel am si o pb. cred, de aia va intreb pe voi.
treaba sta in felul urmator: in oras e ok, dar la ceva xc mai extreme daca se poate spune, mi s a intamplat ca furca mea se rigidizeaza singura, treaba care e de inteles atunci cand iei multe hopuri unul dupa altul si nu are timp sa si revina din rebound, dar nu si revenea nici dupa ce ma opream si ma dadeam jos de pe ea.
acu, intrebarea mea este : trebuie reglat veva la ea, sau e ceva stricat si sa merg cu ea la garantie?
furca e RST GILA PLUS RL, REMOTE LOCK OUT!

multam fain pt. raspunsuri, anticipat!
pai are dracia aia cu remote pe ghidon, dar faza e ca atunci cand se rigidiza nu i spuneam eu sa faca asta din ea, ci telecomanda aia, daca pot sa i zic asa, era data pe cea mai slaba pozitie, si ca sa o aduc la normal, pe furca, trebuia sa o facdintelecomanda :)) sa fie rigida, chiar daca ea era deja, iar apoi cand o deblocam din telec. revenea la normal!

#4
mariusgrosu_82

mariusgrosu_82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.01.2007

View Postmariusgrosu_82, on Jul 12 2007, 14:12, said:

salut la toti!
am o bicla care mie mi se pare destul de bine echipata in general (http://leaderfox.apl...ex.php?pview=66), mai putin furca, cu care de altfel am si o pb. cred, de aia va intreb pe voi.
treaba sta in felul urmator: in oras e ok, dar la ceva xc mai extreme daca se poate spune, mi s a intamplat ca furca mea se rigidizeaza singura, treaba care e de inteles atunci cand iei multe hopuri unul dupa altul si nu are timp sa si revina din rebound, dar nu si revenea nici dupa ce ma opream si ma dadeam jos de pe ea.
acu, intrebarea mea este : trebuie reglat veva la ea, sau e ceva stricat si sa merg cu ea la garantie?
furca e RST GILA PLUS RL, REMOTE LOCK OUT!

multam fain pt. raspunsuri, anticipat!
ce zici un marzocchi mx pro eta ar fi ok pt xc si un pic spre freeride, dar asa numai un pic, adica fara jump uri , doar denivelari mai mari, pietre mai mari!

merci!

#5
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006
marzocchi mx pro e buna daca sare de 250$

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate