Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Cel mai bun adventure game

- - - - -
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#73
MamaVoastra

MamaVoastra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,035
  • Înscris: 10.07.2006
One of my favs' e Safecracker. Puzzle uri absolut captivante. M second fav' is Sam&Max, criminal de amuzant, chit ca la season 2 m-am cam plictisit, inca nu am jucat ultimele doua episoade aparute.

#74
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007

View Postkallatis, on Apr 13 2008, 22:41, said:

Overclocked

Overclocked Website

un joc extraordinar
sunt deja la capitolul 3  :naughty:


il joc si eu acum si chiar nu ma plictisesc! :rolleyes: frumos joc!

#75
kallatis

kallatis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 26.05.2006
am mai gasit unul:
Fahrenheit

nu l-am jucat dar din ce am citit mi se pare fainut

Youtube Trailer

later edit: am terminat overclocked  :P

Edited by kallatis, 02 May 2008 - 23:57.


#76
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
Fahrenheit e un joc cu totul si cu totul special!sa-l joci Nu o sa regreti!!
:rolleyes:
ps: :P si eu am terminat overclocked :D cam trista povestea la omul ala si sfarsitul cam nedrept!mi-a parut rau dupa detectiv :P era..simpatic :P

#77
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
still life...terminat...placut de mine :P

si acum vorbind serios,sa nu va lasati inselati de inceput care nu e prea prea interesant referindu-ma aici la faptul ca trebuie sa aduni probe de la locul crimei ,sa fotografiezi etc etc..dupa partea asta,(care e destul de scurta) jocul devine un adev adventure :D :D  yaya

#78
David_boss

David_boss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.11.2007

View Postmishiky, on May 13 2008, 14:02, said:

still life...terminat...placut de mine :P
si acum vorbind serios,sa nu va lasati inselati de inceput care nu e prea prea interesant referindu-ma aici la faptul ca trebuie sa aduni probe de la locul crimei ,sa fotografiezi etc etc..dupa partea asta,(care e destul de scurta) jocul devine un adev adventure :D :D  yaya

Cel putin ai jucat Assassin's Creed sa vezi si alte jocuri?

#79
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007

View PostDavid_boss, on May 13 2008, 18:02, said:

Cel putin ai jucat Assassin's Creed sa vezi si alte jocuri?

rpg?hmm..nu :P mie imi plac numai jocurile adventure..pure adventure :Ppuzzle-uri multe,alea alea. Daca ti-as spune ca am inceput sa joc Prince of Persia-Sands of Time si m-am plictisit nu m-ai crede.So,am incercat dar..nu merge :rolleyes:

#80
David_boss

David_boss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.11.2007

View Postmishiky, on May 13 2008, 18:52, said:

rpg?hmm..nu :P mie imi plac numai jocurile adventure..pure adventure :Ppuzzle-uri multe,alea alea. Daca ti-as spune ca am inceput sa joc Prince of Persia-Sands of Time si m-am plictisit nu m-ai crede.So,am incercat dar..nu merge :rolleyes:

Te-ai plictisit de SoT ? Joaca Warrior Within sau asteapta sa se termine si PoP:Prodigy.
Pe PoP TTT nu ti-l recomand

#81
teo_dua

teo_dua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.05.2008
am citit ce-ati raspuns voi pe-aici, dar nu imi e prea clar care din jocuri ar fi in genul fahrenheit, the longest journey, dreamfall, syberia... (ms de tip cu fahrenheit! super tare jocul! si sanitarium mi s-a parut foarte interesant, dar mi se tot bloca si l-am lasat...) nu vreau chestii gen escape from monkey island sau broken sword, ceva cu un storyline mai interesant.
e myst ceea ce caut?

Edited by teo_dua, 31 May 2008 - 17:19.


#82
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
hmm...imi pare rau sa aud ca nu ti s-a parut interesant storyline-ul din broken sword.ai incercat 3-ul? :rolleyes: e chiar placut si are grafica buna
poate ti-ar placea Black Mirror..cu toate ca e 2d,povestea e f interesanta..in rest..ce-am vazut eu pe net..se pare ca a aparut de curand un joc care la o prima impresie pare bun..Dracula Origin..nu l-am jucat inca ..astept vacanta ca nu prea am timp acum...Iti mai recomand si Still Life si ceva din studiourile Quantic Dream adica de la cei care au creat Fahrenheit,Heavy Rain.. :rolleyes:

#83
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
am terminat acum Dracula-Origin :rolleyes: frumos frumos!placuta atmosfera :P ultima parte se petrece in Transilvania :P sfarsitul..nici nu ma asteptam sa fie altfel :rolleyes: so..inca un joc bun de la producatorii lui Sherlock Holmes :rolleyes:

Edited by mishiky, 14 June 2008 - 01:01.


#84
ReSego

ReSego

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 04.06.2008
Nu prea mi-a placut Prince of Persia T2T...mult mai tare e Legacy of Kain: Defiance dupa parerea mea

#85
cris_silviu

cris_silviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 05.02.2008
Jos palaria pt. FAHRENHEIT. L-am jucat 3 zile cu sufletul la gura

#86
mary976

mary976

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.06.2008
Syberia 1 si 2... Acum am inceput Nostradamus care pare sa fie interesant...Nu comenteaza nimeni nimic despre el...L-a jucat cineva???

#87
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006

View Postmary976, on Jun 17 2008, 09:56, said:

Syberia 1 si 2... Acum am inceput Nostradamus care pare sa fie interesant...Nu comenteaza nimeni nimic despre el...L-a jucat cineva???

Le-am jucat eu. Bestiale!!!
Le-am jucat cu walkthrough. :D

#88
siconade52

siconade52

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.06.2008
spune-mi si mie te rog cum trec de seif, nu stiu cum sa bag codul si ce cod trebuie sa bag

#89
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
King's Quest 1 - versiunea originala nu remake-ul VGA.
evident ca nu o sa va placa, e vechi jocul... mult prea vechi :)
il consider cel mai tare pentru ca , comenzile si interactiunile se fac scriind pur si simplu ce trebuie facut. de ex.: get dagger; look around; talk to man; take coin; give seeds to bird etc.

remarcabil :)

#90
WhiteCrimson

WhiteCrimson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.04.2008
ECHO - The Secrets of the Lost Cavern (2005), se joaca la fel ca Syberia numai ca e 3D, tot asa, aduni obiecte de pe jos pe care le folosesti la dezlegat puzzleuri. Are o grafica super si merge bine pe un pc mai slabut. Poate nu e cel mai bun adventure dar merita jucat, mai ales de cei care si'ar dori un Syberia 3  :D Si daca va incurcati la dezlegat enigme gasiti walkthrough pe gameboomers.com  :coolspeak:  :thumbup:
Am pus aici trailerul:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I69tiO3iewg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate