Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Cel mai bun adventure game

- - - - -
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#1
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
Care credeti ca esti cel mai bun joc de aventura pe care l-ati jucat?imi cer scuze daca mai exista un topic asemanator:D dar eu n-am gasit:)


mie sincer mi se pare seria Broken Sword:) Ar mai fi The longest journey(chiar daca nu l-am jucat..doar demo)

am auzit multe lucruri bune despre syberia ..asa ca mi l-am luat si eu(syberia 1)..dar..nu mi se pare cine stie ce..deja m-am blocat la primul capitol :P o sa-l termin si pe acesta..si fara walkthrough-uri pt ca..sa va spun sincer ..m-am folosit de aceste "instructiuni"la multe jocuri si nu ai un sentiment prea placut cand il termini..e total diferit cand joci un joc pe cont propriu..cand te zbati sa-l duci pana la capat..


in fine :D astept raspunsurile voastre :rolleyes:

#2
pimpf

pimpf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 29.05.2007
Pentru mine ramane Prince of Persia, toate cele trei serii, The sands of Time, Warrior Within, T2T.

#3
sirmaster

sirmaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 05.10.2006
corect
pop rules

#4
Faith Ko

Faith Ko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 28.02.2007
Dark Messiah of Might and Magic (2006), Prince of Persia 2 și 3, Legacy of Kain, Defiance (2003). Toate 4 de nota 10!

#5
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Cred că nu ați înțeles ce a vrut să zică inițiatorul topicului. A întrebat despre cel mai bun ADVENTURE game, nu ACTION-ADVENTURE. Se observă clar din exemplele date și sunt două genuri complet diferite.

Cel mai mult mi-a plăcut Curse of Monkey Island și în general adventure-urile LucasArts au fost cele mai bune la un moment dat.

#6
tieston

tieston

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 12.10.2006
Desi n-am avut placerea de a-l termina, pot spune cu mana pe inima ca cel mai bun adventure pe care am pus mana(mouse-ul in cazul de fata :D) e Dreamfall: The Longest Journey. Alte jocuri ce merita mentionate sunt Grim Fandango, Syberia, Broken Sword (1 si 2) si Journey to the center of the earth.

Edited by tieston, 30 July 2007 - 19:40.


#7
Ha1wK

Ha1wK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 04.03.2007
^_^ Cel mai bun joc mod "adventure" pe care l-am jucat eu vreodata e "Titan quest"(cuprinde si genul quest mode, dar in pare parte e adventure).
Totul mia placut grafica, gameplay... e un joc super  ii dau 10/10.

#8
DaCo

DaCo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 26.07.2007
cel mai k-lumea joc de avetura pt. mine a fost (si este)  FAHRENHEIT (indigo prophecy) :D  :D  :D  :D        
[ http://perso.orange.fr/animelist/fahrenheit.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
Stonechild

Stonechild

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.08.2007
Pentru mine cel mai fain ar fi TLJ(inclusiv Dreamfall) pentru story, feeling si conceptie. Alte adventure demne de mentionat ar fi Syberia1+2 si seria Myst, in special Myst IV revelation .

Edited by Stonechild, 01 August 2007 - 16:28.


#10
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Pentru mine: Fahrenheit, Syberia(1 si 2) si acum joc The Longest Journey si imi place in ciuda faptului ca e mai vechi :cool:

#11
Isabelle

Isabelle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 01.05.2007
Cel mai bun adventure game dupa parerea mea este Drakan-Order of the Flame.A auzit cineva de el?Imi place foarte mult jocul,dar cu greu am reusit sa-l termin.Mi-a tot facut figuri si l-am luat de la inceput de vreo 5 ori,asa ca se intelege cat  l-am indragit si il indragesc in continuare.

#12
andy92

andy92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 10.04.2007
Nu am jucat prea multe de gen insa "Sanitarium" (care l-am jucat pe PC'-ul vechi - un Pentium 2) mi'a placut cel mai mult... Un joc vechi dar memorabil.

#13
Cristian_Medias

Cristian_Medias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 16.11.2005
Syberia 1 si 2

#14
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007

View PostCristian_Medias, on Sep 1 2007, 14:17, said:

Syberia 1 si 2

Drakan - The Order of the Flame si Syberia 2. Drakan e un joc foarte bun, dar si foarte greu.

#15
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Sanitarium(1), the longest journey(2) si syberia(3).

#16
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Broken Sword (am terminat toata seria) si Monkey Island (de asemenea, am jucat toata seria) :)

Edited by Curcubitaceu, 01 September 2007 - 18:03.


#17
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Pun pe lista si Dreamfall (continuarea la The Longest Journey)

Edited by AlexGP, 02 September 2007 - 22:58.


#18
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
1. Prince of Persia
2. Syberia
3. Sanitarium

Asta e topul meu de adventures care mi-au placut f mult, le-am terminat si nu prea am tras cu ochiul la walkthrough-uri. Mai sunt si cele pe care nu le-am terminat:
Drakan (intr-adevar SUPERtare! Nu stiu de ce pe merge doar pe configuratii mai proaste, pe calculatorul meu bun, de aici, din Iasi, nu vrea:() Mare pacat ca nu se mai gaseste... Am incercat sa-l cumpar si mi se spune ca nu mai am nicio sansa... :(
The Longest Journey (nu m-a atras extraordinar de mult si nu m-am chinuit sa trec atunci cand m-am impotmolit)
Trebuie sa recunosc acum ca inca ma mai intriga si anticele King's Quest sau Indiana Jones... dar nu le-as mai juca acum :D

Edited by Nozavi, 04 September 2007 - 23:36.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate