Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Cel mai bun adventure game

- - - - -
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#55
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007
On : Jocul care "m-a fermecat" pot sa spun ca este Syberia. Nu prea am jucat alte Adventure game dar mi-a placut la nebunie.

Off: Sa inteleg ca Dreamfall : The longest journey , este partea a2a , sau nu am inteles eu bine? Daca este partea a-2a spuneti-mi care este partea 1

#56
emilianm

emilianm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 09.09.2004

View Postm1cha3l, on Feb 1 2008, 16:50, said:

On : Jocul care "m-a fermecat" pot sa spun ca este Syberia. Nu prea am jucat alte Adventure game dar mi-a placut la nebunie.

Off: Sa inteleg ca Dreamfall : The longest journey , este partea a2a , sau nu am inteles eu bine? Daca este partea a-2a spuneti-mi care este partea 1
vechi dar fantastice la vremea lor Indiana Jones ,Monkey Island,Broken Sword

#57
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006

View Postm1cha3l, on Feb 1 2008, 16:50, said:

On : Jocul care "m-a fermecat" pot sa spun ca este Syberia. Nu prea am jucat alte Adventure game dar mi-a placut la nebunie.

Off: Sa inteleg ca Dreamfall : The longest journey , este partea a2a , sau nu am inteles eu bine? Daca este partea a-2a spuneti-mi care este partea 1


Dreamfall e partea a 2-a, iar Longest journey e prima parte...Asa sunt denumirile date de ei, si mie mi se pare aiurea, dar ma rog...Oricum, cel mai bun quest pe care am pus mana vreodata...Vor sa-l faca episodic, ceea ce e bine intr-un fel, pentru ca va avea continuitate, dar pe de alta parte, le vor face scurte, cum a fost dreamfall...Am fost trist o saptamana dupa ce am terminat prima parte...

#58
mihnea912

mihnea912

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.02.2008
Fiind un fan al Horror-ului si un jucator impatimit de adventure as zice ca cel mai bun pe care l-am jucat e Call of Cthulhu:Dark Corners of The Earth.Dupa parerea mea a durat foarte mult...probabil din cauza pauzelor pe care le faceam dupa ce ma speriam...insa senzatia pe care o ai in timp ce il joci,anume ca este cineva in spatele tau permanent si ca din secunda in secunda vei pati ceva, este de nepretuit.Iar senzatia pe care o ai la final de joc , fie ca ai juct cu parole sau fara , este cea ca in sfarsit esti in siguranta si ca ti s-a lasat o piatra de pe inima.Este senzational si vi-l recomand si voua.In caz ca va tenteaza sa il jucati si aveti consola, din cate stiu, se gaseste pe playstaion 2 si pe xbox (nu stiu daca si pe 360).

#59
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
eh,pei mie tocmai asta imi place la un joc adventure,senzatia de liniste care mi-o da ,sa pot sa cercetez totul cu calm,sa nu stau cu frica ca vine unu din spate cu sabia si ma lasa fara beregata :P dar nu toate adventure-ile sunt asa,de ex in Dreamfall era o faza cu niste monstruleti mici cu care daca ma intalneam chemau pe un monstru mai mare etc etc etc..nu mi-a placut partea aia,in rest a fost de nota 10 :P

am mai descoperit doua jocuri bune in ultimul timp: Agatha Christie-And then there were none si Murder in the orient express :D

#60
paser

paser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 29.09.2007
Sam & Max Season 1&2[primele 3], cand ma gandeam ca nu o sa vad un adventure mai bun ca Syberia.

#61
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006

View Postpaser, on Feb 22 2008, 20:25, said:

Sam & Max Season 1&2[primele 3], cand ma gandeam ca nu o sa vad un adventure mai bun ca Syberia.


Da, seria revitalizata Sam&Max e o bijuterie...
Eu acum ma joc Curse of Monkey Island, stiu ca e cam vechi dar e genial jocul, are o grafica si-un umor...

#62
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
tocmai am terminat inca un joc adventure :P Dead reefs :rolleyes: mi-a placut mult,l-am jucat toata ziua :rolleyes: v-il recomand :D seamana un pic cu Black mirror,dar nu e point&click..oricum e f frumusel :D

#63
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
am mai terminat unul weekend-ul asta:P Nibiru-Age of secrets!!superb si asta :rolleyes: si are un storyline dragut :D

#64
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
Oblivion si POP :coolspeak:

#65
morphine_skd

morphine_skd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.11.2007
Prince of Persia  :yes:  :ph34r:

#66
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
Sherlock Holmes-The Awakened..iarasi un joc bun :OK:  dar putin cam sadic :surprise:

#67
dan81

dan81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 09.06.2006
intra mai mult la categoria action-adventure : seria Prince of Persia si Fahrenheit , cel putin Fahreinheit m-a lasat masca la capitolul storyline , ar mai fi un clasic de prin '99  The Nomad Soul parca se numea , n-am avut rabdare niciodata sa-l termin , oricum pentru vremea lui e reusit

#68
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
acum joc Keepsake :rolleyes: devine din ce in ce mai interesant :P place atmosfera din joc,si muzica e relaxanta :D Attached File  keepsake_10.jpg   95.05K   99 downloads

#69
alaexus

alaexus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.07.2005
Am jucat o gramada din astea si o sa insir cam ce mi-a placut:
1. Grim Fandango (nr. 1 pt. personaje si muzica).
2. Seria Monkey Island (umor)
3. Syberia 1,2
Sanitarium, Broken Sword, Runaway, Still Life, The Longest Journey (caut acum in draci si partea a 2-a).
Mi-e greu sa fac un clasament dar de departe Grim Fandango mi-a placut cel mai mult.

Nu mi-au placut deloc seria Agatha Cristie....foarte rigide, lipsite de umor si cu personaje care nu inspira nimic

Edited by alaexus, 13 April 2008 - 15:02.


#70
kallatis

kallatis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 26.05.2006
Overclocked

Overclocked Website

un joc extraordinar
sunt deja la capitolul 3  :naughty:

#71
Calin_Ciabai

Calin_Ciabai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.04.2008
Incercati Jack Keane daca v-au placut jocurile din seria Monkey Island. Umor 100%, point 'n click clasic.

#72
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
La quest-uri bune, ar mai fi seria Myst, I have no mouth and i must scream, eu il joc acum, si pare foarte interesant, Full Throttle, un joc excelent, cu o muzica pe masura...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate