Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

CUM obtin o casa in chirie prin ANL?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
28 răspunsuri în acest subiect

#19
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.504
  • Înscris: 13.02.2006
"Cum obtin o casa in chirie pirin ANL?" . Spaga.
Am auzit si de 2000 eur pentru apartament cu 3 camere.

#20
pitus

pitus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 59
  • Înscris: 13.11.2006
:worthy: intrebare: miam depus cerere pt anl la primarie si mi-au zis ca o sa primesc un plic dupa vreo 2-3 sapt. mam tot uitat ce acte trebe..... eu stau in chirie, dar nu am facut contract de inchiriere(doar flotant).
daca imi cere la dosar contractu de inchiriere ce ma fac? (proprietarii o sa fie plecati din tara, asa ca nu mie usor sa fac rost de un contract)

#21
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.248
  • Înscris: 02.04.2003

 olteanul, on Feb 8 2006, 00:04, said:

eu am dosar din 2001, cand nu aveam 35 de ani...
Intre timp am imbatranit, locuinte ANL nu s-au facut...
Si singura sansa e chirie din fondul locativ de stat. IAr aici nu sunt locuinte!
Si atunci stau si ma intreb: cui trebuie sa dau spaga? Si cat?
Dar de fapt eu am o alta mare problema, nu stiu sa dau spaga.


Sa traim bine. Liberalii nu au nevoie de ANL sau ICRAL. Sfatul meu este sa mai cauti: cunosc cazuri care platesc 200 de euro / 12 camere. Totul este sa stii unde sa cauti.

#22
ellucianos

ellucianos

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 24.08.2006
acum incerc   si  eu  sa  i-au   o  locuinta   cu spaga  ,  sa   vedem  daca  merge .   am inceput   combinati a  in   ianuarie   sa  vedem  ,    apropo   de  suma   mi  sa  cerut    6000 €   pt  3   sau   4  camere  ,  posibil   4  .
   situatia   mea   este    urmatoarea  :
     - sunt  casatorit  
      -  am   2  copii  

     sa  vedem   ce  o  iesi  pina   la  urma  

   va  tin    la  curent

#23
avacareanu

avacareanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 22.04.2007

 ellucianos, on Apr 6 2007, 15:30, said:

acum incerc   si  eu  sa  i-au   o  locuinta   cu spaga  ,  sa   vedem  daca  merge .   am inceput   combinati a  in   ianuarie   sa  vedem  ,    apropo   de  suma   mi  sa  cerut    6000 €   pt  3   sau   4  camere  ,  posibil   4  .
   situatia   mea   este    urmatoarea  :
     - sunt  casatorit  
      -  am   2  copii  

     sa  vedem   ce  o  iesi  pina   la  urma  

   va  tin    la  curent



si eu sunt in aceeasi situatie dar nu prea am incredere, mi se pare o suma prea mica pentru cat valoreaza un partament in ziua de azi. Chiar daca chiria e modica nimeni nu iti face un serviciu de genul asta doar pentru 6000 EUR.

#24
avacareanu

avacareanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 22.04.2007

 avacareanu, on Apr 22 2007, 13:15, said:

si eu sunt in aceeasi situatie dar nu prea am incredere, mi se pare o suma prea mica pentru cat valoreaza un partament in ziua de azi. Chiar daca chiria e modica nimeni nu iti face un serviciu de genul asta doar pentru 6000 EUR.
mie mi s-au cerut 5000 EUR nu 6000, ma intreb oare ce fel de filiera o mai exista si pentru chesita asta ca vad ca preturile sunt apropiate. Iar mie mi-a propus chestia asta cineva pe care l-am cunoscut cu cateva luni in urma oferindu-se practic sa-mi faca un serviciu de genul asta. sa nu te trezesti si cu banii luati si in strada stand.

#25
Andrei.Hrubaru

Andrei.Hrubaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 17.04.2006
salut. ma aflu si eu intr-o situatie nu tocmai roz si o locuinta de la ANL ar fi raiul pe pamant.

sunt student in bucuresti, lucrez aici de aproape un an si prin urmare sunt si chirias, dar nu in sectorul 6 ci in 5. ce e de facut ? exista vreo sansa ? voi ce ma sfatuiti?

#26
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.910
  • Înscris: 06.09.2004

 Andrei.Hrubaru, on Apr 24 2007, 14:27, said:

salut. ma aflu si eu intr-o situatie nu tocmai roz si o locuinta de la ANL ar fi raiul pe pamant.

sunt student in bucuresti, lucrez aici de aproape un an si prin urmare sunt si chirias, dar nu in sectorul 6 ci in 5. ce e de facut ? exista vreo sansa ? voi ce ma sfatuiti?
Să mergi la primărie și să te interesezi acolo.

#27
balasoiurares

balasoiurares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 227
  • Înscris: 17.08.2005
a reusit cineva sa faca rost de chirie prin spaga?

#28
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.226
  • Înscris: 15.02.2007

 balasoiurares, on Jul 31 2007, 10:40, said:

a reusit cineva sa faca rost de chirie prin spaga?

trebuie sa si stii cui sa dai, nu numai sa ai sa dai...de fapt asta e problema -_-

#29
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.030
  • Înscris: 08.02.2009
Salutare.
Mi-a sugerat un prieten sa incerc macar si varianta asta.
Profil: facultate neterminata (nici nu mai sunt student), sunt din provincie, as putea sa ma mut oriunde si oricand (deci nu ar fi problema cu sectorul sau cu contractul de inchiriere), indeplinesc conditiile cu imobilele din al doilea post, muncesc cu cotract de munca la aceeasi firma de mai bine de un an.
Credeti ca as avea vreo sansa? Sau sunt mult mai prioritizati tinerii casatoriti si cei cu copii ca sa am eu vreo sansa?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate