Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Sagem P9521

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 12.03.2006
Attached File  58k_sagem1.jpg   5.3K   23 downloads                Attached File  48k_sagem2.jpg   5.82K   40 downloads

Dupa ce tot mai multi producatori de automobile au infiintat divizii care lucreaza pe alte piete decat cea de profil, acest val al schimbarii a ajuns si la concernul germanilor de la Porsche. Daca aruncam o privire in trecut putem observam si alte aparitii pe piata IT&C ale creatorului de masini sport. Porsche Design Group se ocupa in mod normal de confectionarea de accesorii, cesuri, ochelari si bijuterii, dar sunt demne de mentionat si sistemele GPS lansate sau seria Hard Disk-urilor portabile. Actualmente acesta divizie in colaborare cu Sagem se ocupa de lansarea primului telefon mobil Porsche: P9521. Dupa cum era de asteptat, producatorul german a acordat o atentie sporita designului, exteriorul confectionat din aluminiu, display-ul OLED masoara 2,2” si poate fi rotit pana la un unghi de 180 de grade. De asemenea, ecranul este acoperit de o sticla speciala cu rezistenta sporita la zgarieturi, asemanatoare celei folosite pentru iPhone. Camera digitala de 3,2 megapixeli ofera o calitate crescuta a fotografiilor.
Telefonul quad-band GSM are integrate tehnologiile EDGE si Bluetooth, un Mp3 Player si un port USB. In ceea ce priveste redarea video, germanii au integrat capacitate de rulare a documentelor comprimate H.264, MPEG-4 si 3GP.
Pentru siguranta datelor aflate in P9521 cat si pentru siguranta utilizatorului care foloseste acest produs la volan Porsche a integrat un cititor de amprente. Folosit deja la multe laptopuri de ultima generatie, un astfel de dispozitiv ofera o buna protectie asupra informatiilor, dar in cazul proiectului P9521 ofera posibilitatea de a seta 10 numere de telefon care pot fi apelate doar in urma scanarii degetelor.
Datorita folosirii aluminiului telefonul cantareste aproximativ 140g, cam mult pentru un dispozitiv care masoara doar 18,4mm grosime. Un alt element ce va dezavantaja cu siguranta acest produs pe piata este pretul de 1581 $.

#2
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Pre frumos sa fie adevarat , iar meniul seamana cu cel de S-E si parca vad si un simbol de la meniul Nokia pe acolo .

Asteptam pe Vasilas_1 sa ne lumineze .

#3
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postconnectorxp, on Jul 10 2007, 19:30, said:

Pre frumos sa fie adevarat , iar meniul seamana cu cel de S-E si parca vad si un simbol de la meniul Nokia pe acolo .

Asteptam pe Vasilas_1 sa ne lumineze .
o bijuterie, intr-adevar, pretzul nu ma mira...Doar sa merite banii in realitate. Foarte avangardist proiectul asta pt o firma mica asha cum e Sagem pe piatza de telefonie mobila. Mult noroc Sagem!

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Am gasit asta pe "flickr" , cica ar fi pe bune : [ http://farm2.static.flickr.com/1156/553300447_a55e8727b6_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] , macar pe asta nu o sa-l vezi la jumate din cocalari :D:P .


PS. meniul de mai aproape : , am zis eu ca are o iconita tip nokia,  vezi simbolul aplicatii din seriile mai vechi .
[ http://www.zdnet.de/i/news/200702/porscheSagemHandy.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Imi cer scuze pt persoanele ofensate :) .


Deci si Sagem poate face bijuterii adevarate , intrebarea vine : Va fi si la noi disponibil , ca doar avem Porsche Romania :D ?

Edited by connectorxp, 10 July 2007 - 21:43.


#5
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Dupa cautarii "asidue" am dat peste situl oficial , Porsche Design P9521 , deci si Sagem poate sa face mninuni , mai ales ca ecranul AM OLED este o nouatate , fiind inventia lui Samsung , noua generatie se vede mai bine decat OLED-urile clasice iar camera pare a fi ceva bun , dar la capitolul sonerii se vede stilul pur Sagem .

#6
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
practic, s-ar parea ca Porche au facut un tunning Sagemului my850c...

#7
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Tocmai am aflat ca P9521 va ateriza in Romania sub sigla Vodafone. Sursa aici

#8
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004

View Posttzotzolyno, on Oct 21 2007, 05:20, said:

Tocmai am aflat ca P9521 va ateriza in Romania sub sigla Vodafone. Sursa aici


Desi ii urasc pe cei de la Vodafone , ii iubesc , vad ca pe langa bijuteria asta de Sagem , au mai adaugat V8 (si la orange) , Z8 , noi SE , deci in concluzie : Asteptam sa vedem cum e pe viu + PRETZUL !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate