Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ce software de web design imi recomandati?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004
am nevoie de un program f bun si foarte usor de utilizat ce imi recomandati?

daca nu aveti idee macar spuneti-mi ce program folositi

#2
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
dreamwaver mx de la macromedia
imagini adobe Photoshop elements

#3
eXploziv

eXploziv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.05.2003
Corel 11 , SwishMax (ultimul e daca vrei sa lucri si in flash)

#4
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
foarte bun nu prea merge cu usor de utilizat !

undeva trebuie sa faci o concesie, nu e musai ca daca folosesti programele cele mai bune vei reusi sa faci un site foarte bun!

daca esti incepator si vrei sa faci dora un site, eu as zice sa nu te bagi exact in programele alea de sus, ca sunt un pic greoaie !

pt begineri: cauta pe forum aici dupa editor WYSIWYG

#5
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
foarte usor de utilizat nu inseamna pentru incepatori...
dreamwaver este foarte usor de utilizat dupa ce ai invatat cum se foloseste
si are  multe optiuni...
depinde daca esti incepator sau nu...
eu cind am inceput
am facut o pagina pe rhp.ro cu tool-urile care le aveau ei pe site , dupa aceea am inceput sa invat HTML mai tirziu Css si un pic de javascript
un program ca dreamwaver mx te ajuta sa economisesti timp pretios...

#6
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
si visual studio e simplu daca stii sa-l folosesti. Si sa conduci o masina de formula 1 e simplu daca stii cum. Nu cred ca asta era intrebarea. Omul vroia un program sa faca repede un site. Pentru astfel de rezolvari rapide iti recomand Microsoft Front Page. Nu e free. Dar e f. bun. Are multe template-uri, si in cateva minute iti poti pune un "site" pe picioare.

#7
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004
nu, nu sunt incepator, dar nici departe nu sunt :)
microsoft Frontpage deja m-am saturat de el de fapt ce vreau eu sa fac pe el, pe alte programe mi-ar lua mai putin timp  :D
cat despre dreamweaver MX am o parere f buna si  mi se pare f usor de utilizat, dar ar fi o problema care ma tot dispera. nu stiu cum sa  sa maresc sau sa micsorez spatiul intre litere, iar cand scriu ceva nu imi merge spatiu mai mult de unu cred ca ma intelegeti
cesamai nu dau de paragraf
cum fac?

#8
Karyll

Karyll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 05.01.2004
eu iti recomand tot combinatia dreamweaver/photoshop mie unu imi place ca in dream weaver iti coloreaza codul si daca gresesti, n uinchizi un tag, il scrie in gri, ca sa iti arate ca ai uitat ceva ;)

#9
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004

Quote

Originally posted by Karyll
eu iti recomand tot combinatia dreamweaver/photoshop mie unu imi place ca in dream weaver iti coloreaza codul si daca gresesti, n uinchizi un tag, il scrie in gri, ca sa iti arate ca ai uitat ceva ;)


photoshop-ul l-am fol doar de cateva ori nu mi se pare cine stie ce dar vad ca e f utilizat mai de majoritatea, eu filosesc photoimpact dupa voi (cine le-a fol. pe amindoua) care e mai bun?

#10
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
si am la fel problema asta in dreamwaver care nu-i dau de cap cu spatiul,
il adaugi in cod daca vrei direct  =un spatiu repeti  de cite ori ai nevoie destul de primitiv modul asta dar altu' probil cu tagul

care-ti pune textul asa cum il scrii cu mici exceptii..
cit despre Photoshop ...=the lider la clasa respectiva de sofware...o spun revistele de computere care fac teste de sofware, o spun tutorialele, majoritatea despre photoshop, o spun user-ii...
acum daca tu esti obisnuit cu el depinde la ce-l folosesti daca faci numai modificari de fotografii ,pentru asta-i bun si Irfanview si multe altele ...
:)
eu sunt cu photoshop-ul

#11
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
pt.mr.fred
si visual studio e simplu daca stii sa-l folosesti. Si sa conduci o masina de formula 1 e simplu daca stii cum. Nu cred ca asta era intrebarea. Omul vroia un program sa faca repede un site.


se parte ca asta era intrebarea.... :)
la care am raspuns mai sus...
probabil ca mr.fred citeste gindurile...si stie mai bine... :)
mai lasa-ma sa mai raspund si eu la oameni sau crezi ca le stii tu pe toate
si nu este nevoie de contributzia celorlalti
sau ai ceva cu mine si urmaresti sa vezi daca zic vreo prostie?
nu stiu de ce pe frum asta ar trebui sa fie numai moderatorii si cei care intreaba...   :)

eu am invatat dreamwaver in maxim o luna si nu sunt un istet ca voi...
...asa ca-l consider un program simplu de utilizat ...mult mai complet decit microsoft frontpage pe care am dat 200euro(nu-i merita) si nu-i la inaltimea concurentului de la macromedia...
tot asa m-am luat dupa una cind eram la inceput si mi-a recomandat frontpage ...de l-am cumparat prostia mea trebuia sa-l testez mai intai pe asta si sa mai probez citeva diferite.
asta este.

#12
oxus

oxus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 01.09.2003
baga un ochi:
aici: http://www.webpage-maker.com/    super easy!
si aici: http://www.virtualme...oducts/spinner/
:drac:  :drac:




----------------------
nu imi plac aplicatiile ca necesita invatarea unui manual de utilizare
live is to short!

#13
gremi

gremi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.10.2003
Dreamweaver MX 2004 + Photoshop CS (Fireworks MX 2004) + Flash MX 2004 Pro fac treaba super buna impreuna. Sau mai pe scurt: Macromedia Studio MX 2004 + Photoshop CS  e tot ce ai nevoie sa faci un site bun. Daca mai fai rost si de un manual de PHP&MySQL e si mai bine (cu conditia sa fie citit). ;)

#14
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
numa licentele cat te costa :)
photoshopu vreo 899 parca si studio mx inca 599 :)

da pt ca traim in romania replica asta nu isi are rostu. prietenii stiu de ce...

#15
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
Mai ales ca se si invta usor. Cateva zile acolo, maxim o luna. Am pe masa manualul de la DW MX 2004. Numara 940 de pagini. Hai ca pana maine dimineata il dau gata.

Omul nu stie de ce nu merge mai mult de un spatiu si cum de nu poate mari distanta dintre litere si voi ii recomandati DW? Si spune ca de fapt s-a saturat de FP, ca nu e incepator si ca ar vrea mai mult. Mai mult nu se poate obtine decat invatand. Intr-o luna esti maestru, intreaba-l pe mindsoul.

#16
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004

Quote

Originally posted by mr.fred
Mai ales ca se si invta usor. Cateva zile acolo, maxim o luna. Am pe masa manualul de la DW MX 2004. Numara 940 de pagini. Hai ca pana maine dimineata il dau gata.

Omul nu stie de ce nu merge mai mult de un spatiu si cum de nu poate mari distanta dintre litere si voi ii recomandati DW? Si spune ca de fapt s-a saturat de FP, ca nu e incepator si ca ar vrea mai mult. Mai mult nu se poate obtine decat invatand. Intr-o luna esti maestru, intreaba-l pe mindsoul.


Macromedia Studio MX 2004 + Photoshop CS le am si intradevar sunt super, sper ca vreodata sa le shi folosesc asa cum ar trebui

mr.fred  ai dreptate. tre sa pun burta pe carte :)
mai ales ca imi place web designu de il visez


tin sa multumesc tuturor celor care mi-au raspuns.
10x

#17
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
mr.fred nu te mai obosi atit ...

omul are deja ce am spus eu ... si-i plac... de ce te obosesti atit nu stiu ..vrei neaparat sa invete altceva...
tu crezi ca daca nu stiu sa dau spatiu in dreamwaver asta inseamna ca nu cunosc programul :)
ce concluzii tragi si tu ... ma spargi... vad ca nu stii altceva pe forumu' asta decit sa critici la maxim pe oricine de parca tu ai fi tata designer-ilor...
destept...mai esti probabil ca cunosti in detaliu toate programele posibile...
cit despre frontpage ti-l fac cadou
ma refeream la copie ... sa-ti faci tu site-uri misto cu el ...poate iei vreun premiu de la microsoft...pentru atita oboseala
vorbeste domnule cu ceilalti moderatori sa nu se mai poata scrie nimic aici inafara de voi... ca sa nu mai aplici comentarii de genul alora de mai sus
si arata-ne si noua site-ul tau sa vedem cit de bun esti...
critici si pe altii prin alte parti ..de mai aveau un pic si se lasau de facut site-uri ...cred ca intr-o viata anterioara erai calau .. :)
are 940 de pagini dreamwaver si ce? vrei sa le stii pe de rost...l-ai folosit tu la maxim pe tot ...ca sa faci un site nu este nevoie sa le citesti pe toate 940...acolo-s bagate si chestii despre css,javascript, butoane flash etc. astea le inveti din mers...si nimeni n-are rabdare sa invete citind paginile alea ,mai degraba din tutoriale.. Eu nu le-am citit niciodata ,sunt cursuri in rominia gratuite online ceva gen e-learning eu am facut unul este mult mai simplu ca sa nu mai spun ca o mare parte din optiunile dreamwaver sunt intuitive pentru unul de genul lui Cadyllac CARE NU ESTE INCEPATOR.
continua cu ideiile tale deosebite....critica pe ceilalti la maxim...

#18
Gizmo

Gizmo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 12.09.2003
Dreamwaver mx de la macromedia
Corel 12
Photoshop

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate