Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RC09 pentru camera A500s

Dren de fosa langa casa?

Panko lung

plata la persoana juridica pentru...
 Infiintare asociatie sprijin copi...

Recomandare pompa submersibila

Analfabetism functional la relati...

Declaratia Unica - dividende WINE
 Plase ferestre, din nanofibra, an...

Batch defect de cartele metrou

350 lei pentru o plomba e mult sa...

Incarcator Makita China
 Boala pomi, sau insecte?

Ghiduri clinice Romania

Credit - persoane cu dizabilitati...

Diferente dioptrii intre ochi

Ce software de web design imi recomandati?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

Gizmo

Gizmo

Member

• Grup: Members

Originally posted by mindsoul
si am la fel problema asta in dreamwaver care nu-i dau de cap cu spatiul, il adaugi in cod daca vrei direct  =un spatiu repeti  de cite ori ai nevoie destul de primitiv modul asta dar altu' probil cu tagul

Poti sa adaugi spatiu si barke fara sa scri in cod ..... vezi imaginea atasata .....

Attached Files

• Attached File  dw.jpg   12.02K   48 downloads

Cadyllac

Cadyllac

Active Member

Originally posted by Gizmo
Poti sa adaugi spatiu si barke fara sa scri in cod ..... vezi imaginea atasata .....

mindsoul : prima data cand m-am apucat de web designing am inceput cu MFP-ul shi cu cartea in mana, dar nu am reusit, am incertcat la nimereala cum s-ar zice shi a mers, oricum poate DW o sa am nevuie de ceva scris din cand in cand, dar ceea ce stiu eu pana acum shi ceea ce vreau eu sa creez nu cred ca e nevoie, nu vreau decat sa pun niste efecte in flash asta tot de aceea m-am mutat pe DW + ca are mult mai multe care sper ca vroadata  sa le folosesc.

Gizmo 10x mai simplu nici ca se putea :)

Corel 12 este super dar ma depaseste are prea multe shi ma incurca :)

10X

mindsoul

mindsoul

Member

sincer sa spun eu nu prea am rabdare sa citesc ,probabil cu calculatorul linga mine sa incerc imediat , daca nu, nu i-mi intra in cap...uit.
de obicei citesc numai reviste pc cu tutoriale si carti de programare .,mi-am luat-o pe aia cu flash action script (versiunea pentru falsh 5)
mi-am luat-o cind eram in rominia si nu mi-am dat seama ca este pentru flash 5 .mi i-mi trebuia pentru mx dar se aseamana mult ...oricum stiu ca era un site rominesc misto cu tutorial dream waver foarte misto...dar nu-l mai stiu a trecu un an si ceva ...

Cadyllac

Cadyllac

Active Member

ce-l mai bine pricep cand imi explica cineva, daca fac ca la carte atunci pe moment stiu, dar dupa acea uit. :)

Cadyllac

Cadyllac

Active Member

oxus : Super :oK:!!    :yeah baby
nu am intrat decat la primul link

picimoc

picimoc

New Member

NetObjects Fusion 7 - pentru pagini  (editezi vizual, apoi verifici in tabul alaturat codul creat; mai are un tab si pentru browser preview)

Photoshop - pentru imagini

php - pentru scripturi (nu am ajuns asa departe :)  )

Adryan4u2

Adryan4u2

Junior Member

salutare!! Am o intrebare ! Vreau si eu sa invat PHP, ma pun ca omu' rasfoiesc Manualul .pdf, vreau sa pun in practica si FLEOSHC !!!!! browser-ul nu vede PHP !! M-am chinuit 3-4 ore sa-l instalez !! Ma puteti ajuta !!! PLSSSS

moartea

moartea

Senior Member

• Grup: Senior Members
pe mirc ai incercat ?

dioSRL

dioSRL

Junior Member

Originally posted by Cadyllac
dar ar fi o problema care ma tot dispera. nu stiu cum sa  sa maresc sau sa micsorez spatiul intre litere, iar cand scriu ceva nu imi merge spatiu mai mult de unu cred ca ma intelegeti
cesamai nu dau de paragraf  
cum fac?

Formatarile textului se fac din CSS (Cascading Style Sheet)

cauta pe net, asa e cel mai bine sa formatezi textul, plus ca se face pentru tot site-ul si proprietatile le salvezi intr-un singur fisier *.css, pe care daca il editezi ulterior se schimba peste tot, nu mai trebuie sa iei fiecare pagina in parte.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate