Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Rarau

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
A mai fost cineva de curand? Tot pojorata e varianta cea mai ok la urcare?
As putea ajunge la cabana cu o corsa, care e o masina cam joasa?
La coborare se poate apela la alta varianta?

#20
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
Prin Pojorata e drumul foarte bun, mai putin sus aproape de cabana unde 1-2km sunt neasfaltati. Se poate ajunge cu orice masina pana la cabana.

#21
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Aha, merci...
p.s. Am sunat sus la cabana, tarife cazare: 60 lei camera cu baie pe hol, 100 lei cu baie in camera. La numar de perosoane am zis 3, nu am intrebat care e capacitatea camerei.

#22
giurgescu

giurgescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 27.09.2007
Am fost de curand pe Rarau prin Pojorata, sosea de nota 10, pana la intersectia cu bifurcatia ce coboara la Chiril pe valea Bistritei. Pana la cabana, drum desfundat de aptoximativ 2 km, dar cu renumitul Golf4, te descurci, nu am spart baia de ulei!
Pentru cazare recomand pensiuni in Pojorata, sint multe si ieftine. La Pietrele Doamnei ajungi in 15min.
Drum bun si pana la Manastirea Rarau la jumatatea distantei spre Chiril, nu am coborat mai jos, cam 2, 3 ore mers pe jos pe drum, exista si o poteca cam abrubta, peisaj , belvedere!
Am cautat o cazare in Campulung in "zona Deea" si nu am mai gasit, daca stie cineva, sa posteze aici si pentru altii.

#23
giurgescu

giurgescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 27.09.2007
Am fost in iunie pe Rarau, m-am cazat la Cabana Rarau, care este renovata frumos, pacat ca nu au facut ceva si cu parcarea ca se ricica praful din ea, la propriu!
Atentie la cei care urca pe Giumalau, si ca sa scurteze traseul lasa masina la 2 km de cabana. Eu am lasat masina la marginea padurii, langa alte 5-6 masini, acolo unde incepe poteca, si m-am trezit acasa cu o amenda de la jandarmii din Suceava.
Cred ca jandarmii fac traseul in fiecare zi si fac si norma la amenzi cu cei care-si lasa masina acolo. E drept ca cei 4 km scurtati cu masina pe serpentinele de la Pojorata inseamna 2-3 ore de mers pe jos!
Drumuri bune sa aveti si atentie la parcari!

Edited by giurgescu, 14 July 2017 - 14:37.


#24
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
saptamana trecuta a fost camionatul national de drift, etapa rarau.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D6Fwo2ygFvc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Drumul care trece prin chiril, intre poiana largului si vatra dornei este peticit, se poate merge acceptabil pe el, un 50 la ora fara probleme. acum 2-3 ani era la stadiul de cel mai prost drum pe care il stiam.

Edited by slai, 21 July 2017 - 14:59.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate