Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Rarau

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
cip762001

cip762001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 30.06.2006
A urcat careva cu masina sus la Rarau vara asta? Cum e drumul? Se poate merge macar cu a 2-a sau e rupt rau? :w00t:

#2
serbard

serbard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 12.05.2004

View Postcip762001, on Aug 21 2006, 16:13, said:

A urcat careva cu masina sus la Rarau vara asta? Cum e drumul? Se poate merge macar cu a 2-a sau e rupt rau? :w00t:


Pe la Izvorul Alb e dezastru - pana la schit mai e cum mai e, dar dupa aia iti pui mainile in cap! Daca vrei sa urci cu masina mai mergi pe la Pojorata, drumul e mai acceptabil. Oricum, cel de la Izvorul Alb intra la anul in renovare, se asfalteaza etc. si sper sa fie un punct in plus pentru cei care vor sa viziteze Raraul. Pentru ca de meritat chiar merita!

#3
miste_R

miste_R

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 30.08.2006
Daca ai 4x4 mai e cum mai e, daca ai o masina mica si cu bagaje multe in spate e posibil sa nu ajungi cu masina intreaba sus.:(

#4
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Ultima data, acum vreo 4 ani, am urcat cu un Renault si ne-am pierdut toba...
Nu erau drumuri nici atunci, dar macar merita, cabana era misto, atmosfera de nota 100.
Habar n-am ce s-a mai intamplat pe acolo, sa ne povestesti cand te intorci. :kisstogether:

#5
cip762001

cip762001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 30.06.2006
OK. M-am lamurit. Multam mult!  :unsure:

#6
cip762001

cip762001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 30.06.2006
Asi vrea sa ajung vara asta si pe Rarau. Cine ma poate ajuta cu niste info:

1. Drumul din Campulung spre rarau cum e? Se poate urca cu o masina mica sau e distrus, rupt de ape? Varianta prin Pojorita e mai accesibila?
2. Cazare - in afara de cabana Rarau ceva pensiuni, vile mai sunt in zona sau numai cu cortul se poate sta?

Va rog cei care ati fost recent (anul trecut, chiar si anul acesta) puneti niste impresii. Mersi

#7
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

View Postcip762001, on Jul 1 2007, 10:07, said:

Asi vrea sa ajung vara asta si pe Rarau. Cine ma poate ajuta cu niste info:

1. Drumul din Campulung spre rarau cum e? Se poate urca cu o masina mica sau e distrus, rupt de ape? Varianta prin Pojorita e mai accesibila?
2. Cazare - in afara de cabana Rarau ceva pensiuni, vile mai sunt in zona sau numai cu cortul se poate sta?

Va rog cei care ati fost recent (anul trecut, chiar si anul acesta) puneti niste impresii. Mersi
1. alege pojorata.
2. noutati la cazare nu sunt.

#8
cip762001

cip762001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 30.06.2006
Tocmai m-am intors. Am incercat sa urc din Campulung prin Izvorul Alb, am mers 8 km si m-am intors. La o curba la dr in panta plina de grohotis a patinat masina si am zis ca n-are rost s-o omor, ca nici nu aveai unde sa iei demaraj. N-am vrut sa mai incerc pe Pojorita si am plecat spre Moldovita.
Cu o masina de teren se urca.

La intoarcere m-am intalnit cu o dacie, cu un golf si un microbuz, or fi ajuns?! (eu am fiat albea, destul de inalta si tot nu m-am bagat)

#9
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002
prin pojorata poti sa urci destul de usor si cu masina mica. am fost cu loganul.

#10
torres_23

torres_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.01.2006
Ceva noutati despre Rarau mai are cineva? Cat de prost e drumul?

#11
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View Posttorres_23, on Sep 24 2007, 08:40, said:

Ceva noutati despre Rarau mai are cineva? Cat de prost e drumul?
daca tii la masina , ia-o pe pojorata.
daca nu tii , tot pe pojorata , doar in cazul in care nu ai hummer ...
cazare la hotel , nasol hotel..
si mai e o cabana..
uitam: daca tii la tine , lasa masina in campulung si ia-o pe jos.. nu ai sa regreti , daca prinzi o zi frumoasa:)

#12
1835

1835

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 27.01.2007
Si drumul prin pojorata e destul de rau dar merita sa urci e superb peisajul,unicat cemai.
Eu am urcat cu o dacie,dar am coborat cu toba mica in porbagaj :lol: defapt pana la urma am aruncat-o,cand am ajuns sus erau care au urcat si cu matizul :huh: sunt multe gropi oricum,si e si lung drumul vro' 15KM cam asa ,dar merita abia astept vara ca sa merg din nou.
E super acolo...

#13
zzangaboy

zzangaboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,579
  • Înscris: 14.02.2005
am urcat cu nova in iulie, care se stie ca nova e mai joasa k dacia, 4 persoane in masina si nu am avut probleme, daca o iei usor e ok... e drum cu pietre sa zic asa... oricum ar fi se merita, mai ales s`o iei de la hotel pe jos pana sus la pietrele doamnei

#14
1835

1835

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 27.01.2007

View Postzzangaboy, on Nov 12 2007, 13:22, said:

am urcat cu nova in iulie, care se stie ca nova e mai joasa k dacia, 4 persoane in masina si nu am avut probleme, daca o iei usor e ok... e drum cu pietre sa zic asa... oricum ar fi se merita, mai ales s`o iei de la hotel pe jos pana sus la pietrele doamnei
Am auzit ca vor sa inchida drumul pentru autoturisme si sa il faca drum montan dedicat calaritului,trebuie sa fie frumos sa urci pana la cabana calare pe un cal de munte.

#15
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,757
  • Înscris: 18.04.2007
Nu am fost de curând, nu știu starea actuală, dar văd că nu pomenește nimeni de drumul din Chiril. A fost odată asfaltat, la data când am trecut eu (2003) era plin de gropi dar practicabil. Am urcat prin Pojorâta, am coborât prin Chiril. Întâi am încercat să urc prin Izvorul alb, dar am abandonat probabil în aceeași curbă ca și cip762001 (tot la dreapta, tot în pantă, tot derapat/alunecat - a fost cam greu să întorc). Puțin înainte de curbă am depășit un grup de liceeni per pedes, pe care i-am reîntâlnit sus, cam la întâlnirea variantelor Pojorâta cu Izvorul Alb.

#16
vimp

vimp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,337
  • Înscris: 03.12.2004
A mai fost cineva de curand pe acolo? Drum, cazare?
Multam

#17
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
nimeni??
oh well, o sa aflu weekendul asta :w00t:

#18
rovid

rovid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 08.12.2007
Prin Pojorita este asfaltat in proportie de 95%,ultimii 2 km. mai sunt in lucru.

Edited by rovid, 05 August 2011 - 20:21.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate