Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Soc in Franta si Europa Ocidentala

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
91 replies to this topic

#1
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004
Am citit articolul din Adevarul cu aceasta denumire, articol pe are l-am gasit si la Ultimele Stiri de pe Softpedia.
Este vorba despre niste imagini date aseara pe postul francez de televiziune Canal+ in care militari americani sunt aratati in timp ce impuscau trei irakieni.

Vreau si eu sa vad materialul, si am nevoie de niste poze din acest material.Am intrat pe site-ul http://www.cplus.fr/# sa vad daca gasesc ceva, dar deocamdata nimic.
Poate aveti voi mai mult noroc si gasiti ceva, pls dati-mi si mie un link.

#2
liviutrt

liviutrt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.11.2002
Dupa descrierea din stire eu cred ca  am vazut filmulteul de mult de mult, acum cateva luni probabil.
A circulat pe net (eu l-am primit pe mail), dar dupa cate mi-aduc eu aminte era destul de putin incantator si l-am sters.

#3
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
ala era altul liviutrt - era cumva filmat noaptea ? si erau impuscati niste irakieni care iesisera din ascunzatoarea lor ?

#4
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
am vazut "noul" filmulet si este cel despre care stii si tu liviu - si cel despre care vorbeam si eu - credeam ca e ceva nou... da e ala cu elicopterul care a fost difuzat si la noi la stiri acum ceva timp.

#5
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ce este asa de socant in filmu ala?
niste irakieni fug in loc sa se predea. de ce fug ei? pentru ca sint nevinovati, erau la cules de ghiocei
este razboi
sint impuscati
nota: in filme poti fugi de elicopter (vezi rambo), in realitate nu
mai socant pentru mine ar fi fost daca le-ar fi parasutat un mcchiken si un bax de coca cola

#6
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
NU ESTE NORMAL sa impusti raniti, indiferent din ce unghi de vedere privesti

#7
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
hai sa nu dam pe afara de ipocrizie

nu am vazut filmuletele cu pricina, DAR, daca as fi soldat USA in Irak si avand in vedere masiva campanie de atentate sinucigase nu as avea tupeul sa ma apropii de un irakian atat timp cat ala mai misca.

daca aia impuscau deliberat pe cineva gata perchezitionat este altceva.

#8
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
EndLess_Point, priveste din unghiul asta:
este vorba de arabi care sint in stare sa se arunce in aer perfect sanatosi, cu atit mai mult daca sint raniti. daca sub camionul ala tipul avea o bazooka?
daca s-ar fi oprit si ar fi ridicat miinile, iar cei din elicopter i-ar fi ciuruit, ar fi fost altceva.

iar faptul ca canal+ (intentionat, asta e valoarea lor) scoate pe piata ca nou si senzational un film vechi de citeva luni dovedeste faptul ca e vorba de manipulare

#9
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
voi chiar nu va dati seama ca americanii sunt niste CRIMINALI nenorociti? /very_mad/
da' de tratamentul prizonierilor de razboi din inchisori ce zici? /very_mad/ n-ai vazut cum erau tratati? /very_mad/ le racordau boasele la reteaua de electricitate? si cate si mai cate... si astea nu sunt filmate/fotografiate de altii, ci chiar de ei... si mai si radeau... perversii dreaqului de nenorociti ce sunt! /very_mad/ si cate si mai cate... ce sa mai vorbim. repet: dovezi aduse de oamenii lor, nu de altii, ca sa zica... vezi doamne ca au fost inscenari. /very_mad/ /very_mad/ /very_mad/ /very_mad/ /very_mad/

#10
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
brandonel, daca exista citiva dobitoci intr-un grup, nu inseamna ca tot grupul e format din dobitoci.
m-ai auzit pe mine intrebind:
ba, voi nu vedeti ca arabii aia sint niste criminali fanatici care se arunca singuri in aer?

#11
liviutrt

liviutrt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.11.2002

Quote

Originally posted by Mosotti
ce este asa de socant in filmu ala?
niste irakieni fug in loc sa se predea. de ce fug ei? pentru ca sint nevinovati, erau la cules de ghiocei
este razboi
sint impuscati
nota: in filme poti fugi de elicopter (vezi rambo), in realitate nu
mai socant pentru mine ar fi fost daca le-ar fi parasutat un mcchiken si un bax de coca cola


Eu am zis ca este "destul de putin incantator", adica imi face prea putina placere sa vad oameni impuscati "live" - in filme am impresia ca e altceva

Altfel, poate ca nu e nimic socant - life is life, death is death

Iar referitor la manipulare - ati vazut si altceva la televizor, la stiri, in ultimul timp? Sau sunt eu prea exagerat?

#12
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
@Mosotti: sunt destui arabi fanatici, dar diferenta e ca ei chiar au de ce (vezi alte thread-uri)! pana la urma s-a dovedit ca tot "razbelul" asta din Irak a inceput pentru nimic. /very_mad/ NU s-a gasit nici umbra de arma de distrugere in masa sau chimica. /very_mad/ deci de-aia i-am facut pe TOTI niste criminali nenorociti, in frunte cu handicapatu' ala de Bush, care altceva decat sa-l urmeze pa ta-su n-a facut. /very_mad/ sper sa-l urmeze si la alegeri... adica sa nu mai iasa. /very_mad/

@liviutrt: pai tocmai ca NU mai vezi nimic legat de situatia din Irak / Israel in ultima vreme. s-a format un blocaj mediatic din care reiese o mare dezinformare. da' ororile incep sa apara incetul cu incetul. la fel ca si "zvonurile" despre "retragere".

"pis" :)

#13
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
---------
sunt destui arabi fanatici, dar diferenta e ca ei chiar au de ce
---------
nu pot sa cred ca cineva normal la cap crede ca exista motive pentru a te arunca in aer cu tot cu un autobuz plin cu oameni nevinovati (nu in sens biblic)

#14
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
daca am spus ca "au de ce" nu inseamna ca sunt si d'accor cu ce fac ei.

#15
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
ca sa-ti dau un exemplu: daca mama, tatal si cine mai vrei tu ar fi fost impuscati in plina zi pe strada pentru ca au "indraznit" sa iasa din casa... tu ce ai face? eu? cat mai multe... victime! /fire/ :glol:

#16
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
---------
daca mama, tatal si cine mai vrei tu ar fi fost impuscati in plina zi pe strada pentru ca au "indraznit" sa iasa din casa
---------
vrei sa spui ca asta au facut americanii?!? au impuscat oamenii care nu stateau in casa?!?!

sa zicem ca mergi cu avionul. si sari in aer. si mori. ce spui atunci?

#17
pirannia

pirannia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 25.07.2003
cine considera normal ca niste soldati sa traga in niste civili, indiferent de motive, situatie la fata locului, precedente, etc, pune semnul de egalitate intre acei soldati si orice teroristi din lumea asta, parerea mea ....

#18
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
@Mosotti: nu, vorbeam alti arabi, palestinieni, ca acolo e foarte "la moda" asta cu aruncatu' in aer. in curand s-ar putea sa vina moda si-n Irak.

cu avionu? ce sa mai zic? nimic. mori si gata! m-o razbuna si pa mine cineva, nu? :)

PS: gata, destul off-topic

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate