Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Se castiga bani pe net?

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#37
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@gahat

Get real, si lasa smecherii dinastea...Cati ani ai? Inca nu tea invatat viata ca pe lumea asta nu exista premii, cadouri si castiguri fabuloase? Chiar in halu asta esti? Daca ai bani, fa o treaba ca lumea, de care sa fii mandru, care daca este posibil sa creeze locuri de munca. Cand dracu o sa incetati sa va ganditi numa' la voi si o sa ganditi per global, pentru comunitate?

:cya:

#38
gahat

gahat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 15.04.2004
Ba, da ce revoltat mai esti! Hai ca m-am lasat dus de val...sa va spun si mai multe.

E un site web, de genul www.miliard.ro. Acesta nici nu mai stiu daca mai functioneaza. Faza e ca se lucreaza la un joc flash, in care sunt trecute 101 de numere.

Fiecare jucator are un cont, si alege un numar. La sfarsitul zilei se targe la sorti din cei care au nimerit numarul si acel castigator primeste 1.000.000 lei, sau alte cadouri.

Problema mare sta in atragerea traficului de vizitatori pentru inceput si obtinerea licentei pentru jocuri de noroc. Lamurit sau nu?!?

SI DriverX, sa stii ca pe lumea asta exista cadouri, premii si alte chestii gratuite. Daca tu nu crezi, asta nu inseamna ca nu exista. Eu personal am primit multe astfel de chestii care stiu ca au "tragere" la publicul roman.

#39
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Da, sunt revoltat. M-am saturat de lipitorile societatii.

Aratami mie cadouri, premii si alte chestii "gratuite", care NU aburesc vizitatorul si promit nu stiu ce, dar in cele din urma, utilizatorul ramane cu niste "cadouri" simbolice, prostiute, si ala cu site nu face bani grosi pe urma prostiei vizitatorilor. Cand o sa imi demostrezi asta, atunci o sa fiu convins, si o sa retrag si ce am spus mai sus. Pana atunci......

:cya:

#40
gahat

gahat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 15.04.2004
Doar nu crede-ai ca firma asta e dispusa sa bage 1 mil / zi + alte premii fara sa castige nimik. Hai sa fim seriosi, ca nimeni nu e chiar asa de prost.

Iar acele "cadouri simbolice" sunt de genul: mini-radiouri (pe care firma le comanda cu 40.000 lei), tricouri (cu sigla firmei si a siteului, pe care firma le cumpara cu 50.000 lei).

Pe langa premiul de 1.000.000 lei, care se da "in mana", restul necastigatorilor care au ghicit numarul vor primi puncte in contul lor. 1 punct = 1 leu.

Un mini-radio pe site = 150.000 puncte.

Binenteles ca sunt simbolice, tricouri, mini-radiouri, portofele, umbrele, pixuri, etc, dar cand le obtii pe gratis, doar alegand un numar, nu cred ca sunt chiar asa de greu de imaginat.

Ideea nu e rea, si ar putea aduce profit bunicel daca alte companii si-ar face reclama pe acest site.

Tocmai de aceea am intrebat de acest Adserver.ro daca e adevarat sau nu. Fiindca daca e adevarat cu faza de 1,3 centi / afisare, e castig curat.

#41
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Sau mai degraba praf in ochi curat....praf de calitate superioara, cu granule foarte mici si fine.

:cya:

#42
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
O firma gigant, angajeaza un pustan de 16 ani care sa intrebe pe forumuri cum sa faca bani cu un site. Este hilar de`a dreptul si il sustin pe driverx.
Am prieteni care au website-uri si castiga pe urma lor (bine de tot).

Exemplu :
Eu sunt firma MARE ($40.000/zi cum a zis gahat).
Intentionez sa fac reclama la diverse firme pe materiale promotionale pe care eu le distribui.

Pun departamentul de marketing la treaba. Aia cauta potentiale firme mari carora sa le faca reclama si incheie cu ei un contract si discutia se poarta face-to-face.
Evident in Romania as contacta mari firme. Orange,Connex,Zapp,Coca-Cola,Marlboro,etc.

O firma serioasa nu "angajeaza" un pustan de 17 ani care intreaba pe forumuri aiurea.
Sa nu crezi ca este o reteta secreta prin care se fac bani pe net.
Reclama aduce bani. Dar nu orice site cu 1.000.000 de vizitatori inseamna bani garantati din reclama.

Si eu am platit pentru a se face reclama produselor mele. Dar nu m-am inscris la prostii de site-uri online si sa platesc aiurea.
Am primit niste date demografice,etc din care mi`am dat seama cam ce fel de target va fi acela care va vedea produsele mele.

Si ca sa te lamuresc un pic, nici o firma nu va plati bani grei pentru reclama pe un site care ofera lucruri gratis. Acele site-uri atrag oameni care nu au bani sau intentia de a cumpara ceva => rezultat zero in urma publicitatii.

Tu probabil ai luat tzeapa clasica, in care cineva te-a convins ca are bani sau o firma mare in spate si ca ii dispus sa investeasca banii in ideile tale. Tu te-ai pus pe treaba.
Ala sigur are zeci de persoane naive ca tine care cauta ideii si informatii pentru el.

No offense.
Si eu am primit recent un email de la un tip care imi explica ca a lucrat ca programator la Microsoft, ca ii mare si tare si are bani, si vrea sa investeasca in industria software.
Cica era "interesat" in produsele noastre. Avea papagal, nu am ce sa zic.
Cand l-am auzit ca vrea date despre vizitatori, numar de downloaduri, rate de conversie la vanzari, etc ... i`am dat un raspuns simplu.

Pana nu avem un contract un clar semnat ... nu ii spun nimic.

Nu fiti naivi. Nimeni nu vine la voi din senin cu propuneri de afaceri fabuloase. Asa ceva nu exista in realitate. Sorry. Asta-i viata.

#43
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
Crede si omul ca-i fac aia buzunarul mare de bani....gahat sa te duci cu o geanta de voiaj cand iti dau aia banii ca sa ai cu ce sa-i cari  :OK:

#44
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Am auzit ca daca mergi la orice banca din Romania cu un geamantan cat mai mare, vei primi bani cat incape in geamantan. Conditiile? Trebuie sa spui parola corecta: "Eu cred in Mos Craciun!" si sa accepti banii in monede de 1000 lei.

Astfel, te scutesti de stresuri cu saituri, cu stresul de a gasi cati mai multi fraieri, etc etc. Banii vin direct la tine.

:cya:

#45
gahat

gahat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 15.04.2004
In primul rand nu am 17 ani ci 25.
In al doilea rand, nimeni nu m-a angajat pentru reclame sau asa ceva.
In al treilea rand, firma chiar daca castiga asa mult, nu o consider gigant pentru domeniul ei.

Eu trebuie sa demonstrez conducerii faptul ca pot aduce 60.000 vizitatori/luna la un anumit site. M-am gandit la un astfel de site (explicatia e mai sus) fiindca e cel care poate atrage un numar poate chiar record de vizitatori. Cine nu ar vizita un site unde poti castiga doar alegand un numar?

Pentru momentul cand voi deschide acel site, m-am gandit sa il inscriu si la Adserver pentru a amortiza ceva cheltuieli.

Eu doar asta am intrebat inca de la inceput: daca credeti ca exista posibilitati de a face bani pe net, pentru a-mi scade din cheltuielilile pe care stiu ca le voi face cu siteul, si o alta intrebare, aceea daca oferta celor de la Adserver vi se pare reala sau nu.

De la aceste 2 intrebari voi a-ti ajuns la contracte si Mos Craciuni. Deci, pana la urma, daca reusesc sa adun 60.000 vizitatori/luna, merita sa inscriu siteul pentru bannere publicitare sau nu? Voi primi teapa sau nu?

Nu e grea intrebarea, si va rog sa va rezumati doar la ea. Multumesc.

#46
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@gahat

Te inteleg. Tia venit o idee buna, rea nu conteaza. Asa se cladeste ceva bun. Elimini ce e rau pana lasi cel mai bun posibil.

Dar problema ta e alta. Noi deja ne-am exprimat parerea. Toti. Chiar a trebuit sa ne repetam din cauza. Problema e ca tu in continuare ne explici ce usor faci 60k vizitatori...dom'le ..fai..arata-ne....si dupa aia inchidene gura...pana atunci nu mai fa pe cocosul aici. OK?

Noi ti-am spus ca e teapa faina treaba asta.....ce mai vrei sa zicem?

:cya:

#47
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Chiar sunt curios cum aduna el 60.000 unici pe luna.
Da un Google. Gasesti sute de mii de site`uri care ofera ceva gratis. Nu esti primul.

Eu am oferit la un momendat jocuri PC gratis. Da, a crescut numarul de vizitatori ... dar nici chiar asa.

Ca sa fiu mai la subiect si sa te ajut cu ceva,
Un amic si`a facut un site similar cu al tau. Are cam 45.000 de vizite pe luna. Dar este rezultatul unei munci de aproape 2 ani si 10-12 ore pe zi.
Sa nu crezi ca daca tu deschizi un site cu o loterie, o sa mearga vorba din gura in gura si lumea o sa sara pe site`ul tau zicand : "Ce tare! Asa ceva nu am mai vazut in viata mea"

Spune`mi tu mie CUM aduci 60.000 de vizitatori pe site`ul ala lunar. De unde?
Iti spun eu. Simplu. ... da te costa vre`o $10.000 publicitatea pentru acel site.


Site`uri cu 60.000 de vizite pe luna sunt site`uri renumite si cu o vechime de catva ani pe web.

#48
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Bai fratilor... si eu vreau sa fac bani mai multi.. ce imi recomandati daca am cel putin 90.000 de vizitatori pe luna?

#49
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
fun-sms.ro?
LOL ... ma mir ca nu stii sa faci bani cu aia. Chiar ma mir.
Tu stii cum esti? Ca unu pe o insula cu 90.000 de oameni si proprietar al singurei alimentare. Si intreaba cum sa faca bani :)

#50
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
;yeslol; la tine chiar ca nu prea este problema
Vizitatori în ultimele 30 de zile:   90.195

#51
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Eu am intrebat cum sa fac mai multi, de facut fac ceva bani, acuma chiar ar fi culmea sa nu castig nimic, dar nici 1000$/luna nu pot sa fac.

#52
gahat

gahat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 15.04.2004
OK. Va voi spune adresa siteului cam la sfarsitul lui iulie. Pana atunci si asa nu pot sa o spun, fiindca nu e incarcata pe server.

Poate ca nu voi avea cei 60K (vorba lui driverX) dar daca ii voi avea, astept macar ceva felicitari. Daca nu, plec capu' sub sabile voastre.

#53
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
Eu iti dau o bere cand ajungi la 60mii  :yeah baby

#54
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
eu o butelie de vin

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate