Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Se castiga bani pe net?

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#1
gahat

gahat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 15.04.2004
As vrea sa stiu cati dintre voi sunt convinsi ca pe net se poate castiga!

SI daca tot va dati cu pararea, care credeti ca este cea mai profitabila afacere pe net?

#2
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
sigur. citeste semnatura mea :)
acum serios, se castiga bani, muncind sau furand, ca si in viata reala. daca intrebi despre prostiile cu clickuri and stuff, si acolo, daca esti cinstit aproape sigur ca nu merita efortul decat daca ai foarte mult timp liber. daca gasesti metode sa ii pacalesti poate vei castiga mai multi bani.

#3
gahat

gahat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 15.04.2004
Am o intrebare pentru voi: oare siteurile de gen din Romania care te platesc pentru bannere pop-up isi respecta "promisiunile"?

Asta dat fiind faptul ca voi avea in curand o pagina la care aproximez cam 60.000 vizitatori pe luna. Astfel, pot castiga numai din aceste bannere pe siteul meu cam 800 Euro/luna. Frumusel, nu?!?

Dar oare sa am incredere in astfel de companii romanesti?

#4
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
de ce sa ai incredere? fa contract. daca nu il respecta ii dai in judecata.

altii isi fac o carte de munca pt 3 milioane.. tu la suma aia nu ar trebui sa mai eziti

#5
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Daca te ostenesti sa dai un Search, vei observa ca problema s-a mai discutat! :rolleyes:

#6
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Pentru 60.000 de vizitatori pe luna cred ca e cam mult sa aproximezi sa castigi 800 de euro, acuma depinde ce fel de site ai.

#7
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
60.000 unici pe luna?
Nu vreau sa par idiot, dar daca nu ai cateva zeci de mii de euro de bagat in reclama ... nu prea scoti vizitatori.

Sper ca nu ai pus botul la site-urile de genul : By 1.000.000 guaranteed visitors for $10.

Eu am platit 15 centi / vizitator pentru un demo la un joc. Dar calitatea vizitatorilor facea ca tot al 3-4 - lea sa cumpere ceva.

60.0000 x 20 = 1200 Euro :)

Eu sincer nu prea te cred. Am amici care au siteu-ri si castiga banii aia din reclame ... dar aia nu vin sa intrebe pe Softpedia, pareri :) Stiu ei exact ce sa faca.

I mean no offense.

#8
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
Avem:

1. "o sa am 60.000 visitors monthly"
2. "se castiga bani pe net?"

Din 1+2 => avem un newbie credul care sufera de wishful thinking. Get a job, dude! Also: get some education too.

#9
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Se  castiga la rentacoder.com si inca unu .... :D

#10
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Eu tocmai voi lansa un site tare cu 2.000.000 de vizitatori unici, avand in spate 30 de profesionisti.

Aveti ceva idei cum sa fac si ceva bani de acolo?

[caterinca]

#11
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
De ce nu se inghesuie mai nimeni la site-uri gen www.rentacoder si se imbulzesc la prostii din astea???? Mana la munca sa castigati bani

#12
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
Pen'ca la RentACoder trebuie sa te duca capul sa actually creezi valoare- desi daca esti destul de bun nu vrei sa aplici acolo pentru ca probabil iei prea putini bani.

#13
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Eu am lucrat la Rentacoder.com
Proiect de $300.
- 15% comision ($45)
- $10 comision procesare plata
- $32 comision Western Union

= rest de plata $212 ... cam mult se pierdea pe parcurs.
Rahatii dadeau doar cec. Lor le conevenea cecu ca banii mai stateau la ei in cont 1 luna si cumulau dobanda.
Si la WU aveau intelegere pentru comisioane mai mici (doar aveau multe tranzactii) ... dar tot te taxau la valoarea normala.

Problema ii ca dureaza ceva pana prinzi proiecte de $300.
Un "incepator", musca un proiect de $100. - $15 comision - $10 (comision procesare plata) - $14 WU = $61

Va dati seama ca nu merita.

Neavand alte optiuni am lucrat acolo. Pana cand pe un student l`a prins profu` ca nu el o facut proiectu. Ala o venit si o facut scandal pe RAC, si aia mi`o suspendat contu ... cica ei nu admit "neprofesionalisti"

Nu a contat ca aveam un rating tare ... a contat ca studentu isi cumpara toate proiectele de faculta de la ei.

#14
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
Cam asta e ideea site-ului...sa cresti in rating pentru a prinde proiecte de bani mai multi.
Oricum 200 "coco" ii poti castiga lejer pe luna fara prea mare stres. Daca ai munci ca student la vreo firma ai castiga aceeasi bani muncind 9 ore /zi pe cand asa stai acasa, te trezesti cand vrei si nu te baraie nimeni la cap

#15
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Stiu :) been there ... done that ;)

#16
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
Decat sa umbli cu prostii gen click to win si mai stiu eu ce....

#17
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,466
  • Înscris: 04.10.2002
Fiti atenti pe RentACoder.com...
Exista mai multe categorii de licitatii:
- poeti care vor clona dupa te miri ce dotcom sau soft profi pe 2 centi, de evitat categoria.
- licitatii pentru chestii marunte, gen aplicatii de maxim 50 de ora de munca. Mergeti pe astea, dati un pret modic (dar nici prea mic, sa nu iesiti in decor). Si castigati pe termen lung, al doilea proiect de la acelasi contractor il faceti direct, sariti RAC din schema.

Done that, si pe smarterwork.com pe vremea cand era mocca, si pe RAC.
Din 5 contractori, cel putin 2 se intorc la tine. Asta daca faci treaba buna, bineinteles.

BTW, pe guru.com a castigat cineva vreun proiect?

#18
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Ii adoram pe aia din prima categorie.

I need a professional firewall software, similar to Kerio, and have at LEAST it's features.
Max price : $200

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate