Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

polita CASCO

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
aninim

aninim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.10.2006
as vrea sa va intreb daca are cineva polita  full CASCO la BT Asigurari.  Stie careva din voi daca in cazul vreunui accident conteaza cine a fost soferul, adica daca acesta nu e cel care a incheiat polita cu ei, ci alt un membru al familiei ?
   Am tot auzit ca firmele astea de asigurari fac tot posibilul sa invoce tot felul de scuze si clauze din contract ca sa nu te despagubeasca. A avut cineva de-a face cu BT Asigurari ?

   multumesc

#2
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005

 aninim, on Jun 25 2007, 14:06, said:

as vrea sa va intreb daca are cineva polita  full CASCO la BT Asigurari.  Stie careva din voi daca in cazul vreunui accident conteaza cine a fost soferul, adica daca acesta nu e cel care a incheiat polita cu ei, ci alt un membru al familiei ?
   Am tot auzit ca firmele astea de asigurari fac tot posibilul sa invoce tot felul de scuze si clauze din contract ca sa nu te despagubeasca. A avut cineva de-a face cu BT Asigurari ?
   multumesc

1) Cel care a incheiat polita CASCO, i s-a dat si un contract. In acel contract sunt scrise cu lux de amanunte toate conditiile.
Ar trebui sa cauti hartia si vei gasi toate excluderile lor.

2) din ce am vorbit eu cu un asigurator BT acum vreo 2 luni in cazul unui accident nu conteaza cine e soferul. Masina are asigurare indiferent de sofer.

#3
mihaimssc

mihaimssc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 22.07.2006

 aninim, on Jun 25 2007, 15:06, said:

as vrea sa va intreb daca are cineva polita  full CASCO la BT Asigurari.  Stie careva din voi daca in cazul vreunui accident conteaza cine a fost soferul, adica daca acesta nu e cel care a incheiat polita cu ei, ci alt un membru al familiei ?
   Am tot auzit ca firmele astea de asigurari fac tot posibilul sa invoce tot felul de scuze si clauze din contract ca sa nu te despagubeasca. A avut cineva de-a face cu BT Asigurari ?

   multumesc

Da ,eu am polita full casco la btasigurari pentru un Ford mondeo.
Am fost obligat sa fac casco la ei pt ca am avut masina in leasing 3 ani iar firma de leasing avea contract cu ei.
Anul trecut am schimbat un proiector (unul din halogenele din spoiler) pt ca aveam sticla sparta si - de ce nu ? - am vrut sa beneficiez si eu de casco. Toata tevatura a durat cam 2 saptamani din cauza lui "garcea" care mi-a gresit o litera de la numarul masinii.
Acum sunt in al patrulea an de plata , am ramas tot la ei pt ca daca ma mutam la alta firma contractul era nou si nici nu ma apropiam de pretul cerut de BT., adica 50 euro/luna pt full casco. :coolspeak:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate