Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

MSN Messenger 6.2 is out!

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
reply

reply

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 24.09.2003

Quote

Originally posted by duxrahv
Nu e nevoie să-mi sari la beregată, am crezut că ofer niște indicii. Nefolosind MSN în mod curent era posibil să-ți fi scăpat anumite funcții.

P.S. Am o propunere: facem două sesiuni voce, una pe MSN și una pe Yahoo. Eu te înjur pe cea cu MSN-ul, tu mă înjuri pe cea cu Yahoo. Care spumegă mai tare la sfârșit a pierdut. (te rog să o iei ca pe o glumă  ;) )


Nu, chiar folosesc MSN in mod curent. Cam 20% din amicii mei le folosesc pe ambele, 40% YM si 40% MSN. Chestia cu vocea e discutabila... Mie personal imi place mai mult MSN la faza asta, dar ambele au probleme daca esti in spatele unui firewall: eu am si server web pe masina personala; daca in setari le zici ca esti in spatele unui fw, vor incerca sa foloseasca porturile care sunt deschise in general in toate firewall-urile (HTTP, FTP etc) si nu merge intotdeauna. Singura configuratie cu care nu am avut deloc probleme a fost cu un firewall MS ISA Server 2000 si cu ISA Client pe calculator, iar YM si MSN configurate normal - fara fw, fara proxy.

Am fost chiar asa acid?  :drac:

#20
duxrahv

duxrahv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 06.05.2003
Încearcă Skype (cei care au făcut Kazaa), ei se laudă că sunt cei mai tari în domeniu și rezolvă problema firewall-ului. Mai e și RealTunnel (www.realtunnel.com făcut de niște tipi plecați de la Ericsson. Singura problemă cu RealTunnel e că trebuie obligatoriu să ai MSN Messenger, folosește niște protocoale coumune sau ceva în genul ăsta, naiba să le ia... Eu sunt doar utilizator, nu am nici o pregătire în domeniul IT.

#21
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
dar prea ati sarit pe duxrahv - el incearca sa va ajute nu el a creat problemele MSN-ului si ale Yahoo-ului

Mie imi merge bine vocea pe MSN - cu Bitdefender Firewall 7.2 PRO

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate