Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Motorola SLVR L7e

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
the_clanfear

the_clanfear

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.09.2006
o sa imi cumpar un motorola SLVR L7e zilele astea
ce ziceti de el?
am vazut k poate reda filmele pe format transversal si poate filma transversal
mijto :naughty:  :naughty:

#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
nu stiu ce sa-ti spun....am vazut k are camera de 1.3 si pare marfa la prima vedere......la orange am vazut ca are un pret acceptabil..122 euro/2ani abonament

Edited by crysty2k5, 13 June 2007 - 15:51.


#3
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postthe_clanfear, on Jun 13 2007, 16:07, said:

o sa imi cumpar un motorola SLVR L7e zilele astea
ce ziceti de el?
am vazut k poate reda filmele pe format transversal si poate filma transversal
mijto :naughty:  :naughty:
Nu iti cumpara  "Motorola L 7e" codat=blocat pe "Orange" !

#4
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View PostTeophileos, on Jun 21 2007, 20:58, said:

Nu iti cumpara  "Motorola L 7e" codat=blocat pe "Orange" !

pe mine nu m-ar deranja daca mi-ar face cineva unu cadou...ca sunt pe orange :D  :D  :D

#5
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
the clanfear ce faci? ne lasi cu ochii in soare? ai zis ca iti iei zilele astea si a trecut aproape o luna... te asteptam cu pareri despre L7e.

#6
the_whiz

the_whiz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.03.2006
Mi-am luat ieri telefonul: 109 euro la abonament pe 2 ani. Este pachetul complet: telefon, manual, incarcator, casti stereo cu handsfree (mai bune decat cele de la vechiul meu V360), cablu miniusb, cd cu Motorola Phone Tools  si card de 128 MB.

     M-am jucat toata ziua cu el si tot nu s-a descarcat bateria din fabrica. Prima data am observat ca e destul de greu, desi pe site-ul motorola are trecut 96 g si v360 109g, va spun sigur ca e mai greu decat V360. Constructia este solida, finisajul foarte bun. Singurul lucru care ma deranjeaza este ca tastele directionale scot un scartait cand le apesi, care pe mine ma deranjeaza  :cursing: (nu stiu dak asa sunt toate sau doar asa l-am nimerit eu).

     Meniul este aproape identic cu cel de la V360 (sunt curios dak merg aceleasi skin-uri) NU stiu inca ce capabilitati de modare are pentru ca nu il pot face sa il vada cum trebuie in Vista (il vede initial, dar nu gaseste driver pentru el) Stie cineva unde pot gasi driver pt Vista? In schimb poate fi setat sa il vada drept card din meniul lui.

     Camera foto este excelenta, are un meniu bogat de setari (zoom de pana la 8x, exposure, sepia, tenta de rosu sau albastru etc) Singura problema e ca la lumina puternica, intensifica foarte mult culoarea alb in poze.

     Filmarea video se face orizontal, si redarea la fel. Se poate filma dak dai la lungime maxima cat te tine cardul, adik practic nelimitat. Se poate face zoom in timpul filmarii si calitatea sunetului este foarte buna.

      In concluzie este un telefon foarte bun si la un pret atractiv (in oferta Orange este mai ieftin Decat L7 simplu, care este mult mai slab)

Edited by the_whiz, 22 July 2007 - 06:48.


#7
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
Reda pozele fullscreen?
Inca nu te apuca de modare pe Vista ca s-ar putea sa regreti... mai asteapta oleaca.
Sa-l porti sanatos !

#8
the_whiz

the_whiz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.03.2006

View Postmirch_bam, on Jul 22 2007, 08:20, said:

Reda pozele fullscreen?
Inca nu te apuca de modare pe Vista ca s-ar putea sa regreti... mai asteapta oleaca.
Sa-l porti sanatos !

Mersi. Da, reda pozele fullscreen

#9
the_clanfear

the_clanfear

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.09.2006

View Postmirch_bam, on Jul 6 2007, 23:25, said:

the clanfear ce faci? ne lasi cu ochii in soare? ai zis ca iti iei zilele astea si a trecut aproape o luna... te asteptam cu pareri despre L7e.
:deadtongue:  :deadtongue:
nu am raspuns fiindca nu am mai putut intra foarte des pe aici
oricum, cei de la orange shopul la care am fost nu mai aveau l7e, asa ca mi-am cumparat un 6288 :confuzzled:
la inceput nu am fost multumit, fiindca i se descarca bateria prea repede, dar am inceput sa m obisnuiesc
o sa duc dorul mp packurilor :deadtongue:

#10
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006

View Postthe_clanfear, on Jul 27 2007, 17:10, said:

:deadtongue:  :deadtongue:
nu am raspuns fiindca nu am mai putut intra foarte des pe aici
oricum, cei de la orange shopul la care am fost nu mai aveau l7e, asa ca mi-am cumparat un 6288 :confuzzled:
la inceput nu am fost multumit, fiindca i se descarca bateria prea repede, dar am inceput sa m obisnuiesc
o sa duc dorul mp packurilor :deadtongue:
Aha... Traitor!  :lol:  bine omu, sa-l porti sanatos oricum. Si bine ai venit in clubul nehotaratilor, ca si eu fac la fel: cand cu Moto, cand cu Nokia, apoi iar mi se face dor de MP-uri si modding, si iar iau moto... Dar un L7e tot mi-as lua.

#11
bluelemon

bluelemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007
Am luat si eu azi unul, 99 lei cu abonament Cosmote 30 pe doi ani, de la Internity.  In pachet: incarcator, casti+handsfree, cablu de date (USB A - miniUSB B), cd cu Motorola Phone Tools, nu are card inclus. Baiatul de acolo zicea ca ieri s-a ieftinit, asa ca am venit la tanc. Imi place cum arata, desi am unele probleme inca la conectarea la calc.

#12
bluelemon

bluelemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007
Am rezolvat si conectarea la calc, dar nu cu Motorola Phone Tools, ci cu p2k drivers + p2k Tools. Mult mai usor si mai simplu. Imi place din ce in ce mai mult telefonul.

#13
bluelemon

bluelemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007
Pentru ca il am deja de citeva zile si l-am butonat, fac un scurt review.

Manipulare: fiind lat si subtire, am tendinta sa il apuc de ecran, care dupa aia se umple de amprente. Nu prea pot sa il prind din lateral (in privinta asta, vechiul meu nokia 3220 era mult mai bun) asa ca i-am atasat un snurulet.
Capacul din spate pare a fi metalic, se scoate fara mari probleme, la fel bateria si simul. Ecranul este 176x220 pixeli, 256k culori si 1,8 inci diametru. Se vede foarte bine pe el, nimic de comentat. Din ce am vazut, este identic cu ecranul de la V360. Tastatura este ciudata, fiecare buton are ceva iesit in relief (conturul cifrelor, de exemplu). Nu ma incinta prea mult, dar asta este.
Pe laterale are 4 butoane, conectorul miniUSB (folosit pentru incarcare, conectare casti sau legatura cu un computer) si slotul pentru card microSD, acoperit cu un capacel de cauciuc. Conform manualului, suporta card de maxim 1GB.
Culoarea telefonului: albastru metalic.

Camera am folosit-o foarte putin pina acum, dar imi place rezolutia (megapixel), diverse reglaje si faptul ca poate inregistra video orizontal.
Mi-ar fi placut sa aiba pe lateral butoane dedicate pentru audio player, dar nu e cazul.
Bluetoothul merge brici, fara nici o problema. Suporta A2DP. Infrarosu nu este.

Conectare la calc: sub Vista si folosind Motorola Phone Tools inclus in pachet, nu am reusit. Merge in schimb foarte bine cu p2k drivers si p2k tools. Aplicatii java suplimentare am instalat cu MotoMidMan.
Soft inclus: un help de la motorola, aplicatie pentru backup (nu am folosit-o, nu stiu cum merge), audio player (merge ok) si inca vreo 2-3 programele. Am mai instalat un cronometru, o aplicatie pentru chitara si vreau sa testez citeva audio playere suplimentare.

Sunet: am folosit castile incluse in pachet, se conecteaza prin miniUSB. Sunetul se aude bine (comparabil cu mp3 playerul meu), insa castile includ microfon, deci cea din dreapta atirna mai greu in ureche si are tendinta sa cada. As prefera casti simple fara microfon, insa nu stiu unde gasesc asa ceva pe miniUSB, poate exista adaptoare. O optiune ar fi casti bluetooth.
Difuzorul incorporat in telefon: nu se aude foarte tare, nici foarte bine (nu prea are bass). Nu se compara cu un telefon din seria W de la Sony Ericsson, de exemplu.

Initial cautam un V360, dar L7e-ul este mai bun si sunt multumit de el.

#14
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
finut telefon :lol:

#15
bluelemon

bluelemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007
Intru la Orange Shopul local sa platesc factura. Pe afisul din vitrina, Motorola L7e la pret promotional. Expus in magazin, un L7 simplu (gri-negru, camera VGA in loc de megapixel, un buton in plus) cu eticheta de L7e. Profesionalism de cea mai inalta clasa.

#16
Filips

Filips

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.07.2006
Salutare, si eu mi-am cumparat de curand un telefon Motorola L7e si nu stiu ce se intampla cu lumina tastaturii (nu si ecran) ca se mai stinge din cand in cand. Prima oara s-a intamplat cand scriam un mesaj si si-a revenit si a2a oara s-a intamplat in timp ce umblam prin meniu si nu si-a mai revenit decat cand l-am inchis si deschis. Daca aveti vro idee sau stiti ceva despre vreo setare as fi recunoscator. Mutumesc

#17
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006

View PostFilips, on Sep 19 2007, 18:17, said:

Salutare, si eu mi-am cumparat de curand un telefon Motorola L7e si nu stiu ce se intampla cu lumina tastaturii (nu si ecran) ca se mai stinge din cand in cand. Prima oara s-a intamplat cand scriam un mesaj si si-a revenit si a2a oara s-a intamplat in timp ce umblam prin meniu si nu si-a mai revenit decat cand l-am inchis si deschis. Daca aveti vro idee sau stiti ceva despre vreo setare as fi recunoscator. Mutumesc
Tastatura se stinge cand senzorul (punctul ca un led alb) detecteaza suficienta lumina , "considera" inutila aprinderea si astfel economiseste baterie. Daca nu ai lumina pe senzor, tastatura se aprinde normal.

#18
darko1515

darko1515

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 20.02.2006
cine are L7e de la orange, m-ar intersa sa imi zica pe unde si-au bagat astia de la orange degetele? adica ce au stricat la soft? ai limita dde video? sau are bara aiai verticala in stanga...............

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate