Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

W810i sau K750i

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
16 răspunsuri în acest subiect

#1
ALIN1

ALIN1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 99
  • Înscris: 11.06.2007
salutare la toată lumea... :D

ce mă sfătuiți să aleg între W810i și K750i ????

diferențele (de calitate și funcții) dintre cele două sunt justificate de diferența de preț (de vreo 2 mil. și ceva....la liber)????

a se ține cont că la w810i sunt incluse în pachet și căști originale de ascultat muzică+card 512mb....

plusuri și minusuri...

ms :D

#2
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.804
  • Înscris: 05.02.2006
in primul rand vezi ca e loc special pt astfel de intrebari la :sfaturi privind achizitiile.

eu zic w810 fara ezitare. doar castile de la w810 costa 130 ron. plus ca ai si meniuri flash, card de 512 mb (oricum daca vrei pt mp3 player iti trebuie unul mai mare) si EDGE care poate fi chiar folositor in anumite situatii.

#3
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.887
  • Înscris: 03.05.2007
Si eu zic ca merita W810, alegi K750 numai daca nu ai bani pentru celalalt. La K750, poate-ti mai face probleme si joystickul...

#4
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.762
  • Înscris: 06.03.2006
W810. Asta daca n`ai bani de unul mai nou din seria W de la Sony Ericsson. (W880/W850). Daca ai, lasa W810le in pace, ca e depasit deja, din pacate.

#5
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.887
  • Înscris: 03.05.2007
Cu ce e depasit? -cu music recognition? Nici un Walkman actual nu are o camera asa buna ca W810. Telefonul asta mai are inca ce arata!

#6
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.762
  • Înscris: 06.03.2006
Camera de 2MP de la telefoanele Sony Ericsson e tot aia de la K750 pana la W880 (senzorul cel putin, la unele nu are autofocus). In rest e o chestiune de drivere si noroc.
Alea mai noi:
Au Walkman 2.0, music recognition, multitasking Java (deschizi mai multe aplicatii/jocuri simultan), ecran mai mare cu rezolutie mai mare, sunt mai subtiri si inca niste chestii pe care le gasesti pe GSMarena daca stai sa te uiti.

#7
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.887
  • Înscris: 03.05.2007

Vizualizare mesajmnezo, pe Jun 12 2007, 10:07, a scris:

Camera de 2MP de la telefoanele Sony Ericsson e tot aia de la K750 pana la W880 (senzorul cel putin, la unele nu are autofocus).


Gresesti: Camerele de dupa W810 sint mai slabe (fie ca au autofocus, fie ca n-au), pentru ca au distanta focala mai mica; calitatea pozelor a scazut simtitor. Multitaskingul ala si music recognition nu fac cit o camera buna + autofocus. Nu sustin aberatii, nu e vorba ca W810 e cel mai bun telefon, dar are calitati certe, si eu personal, chiar daca am un telefon de doua ori mai scump, nu il consider depasit.

#8
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.761
  • Înscris: 17.04.2007
clar w810i am avut k750i l-am dat si mi-am luat w810i NU regret nici o clipa :coolspeak:  Si nu zic k nu e bun si k750i dar iti recomand w810i :peacefingers:

#9
Notman

Notman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 94
  • Înscris: 29.07.2006
w810i, pentru ca :

- nu are joystick
- e walkman
- are edge
- si pachetul e mai complet (asta daca il iei nou)

#10
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.680
  • Înscris: 29.03.2006
Si eu mi-am batut capul cu alegerea asta.....
Imi place W810 dar pt. mine are o problema peste care nu pot sa trec - nu are capac la camera !
In plus am auzit si de alte chestii - ca se sterg cifrele de pe butoane de ex. chestie tipica de altfel pt. SE....
Cineva imi ofera un K750i cu casti originale, incarcator si card de 1 GB, dar e SH din pacate...
In stare aparent f. buna, cu 380 RON cu toate cele de mai sus.
Cum e ?, merita ?

Chestia e ca eu oricum vreau sa-mi fac un abonament nou, si asta imi complica si mai mult alegerea.....:)

#11
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.762
  • Înscris: 06.03.2006
Prea scump la banii aia. Mai trage in jos. La abo ce ai vrea sa`ti iei? LG? :lol:

#12
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.680
  • Înscris: 29.03.2006
Serios acum, daca era nou nu cred ca era scump avand casti si card de 1 GB, dar este SH - la abonament am garantie, insa pretul este  mai mare chiar si fara casti si card de 1 GB.....

La LG cred ca pot sa zic pas....:) dar un Samsung acolo, ar putea sa iasa la un moment dat invingator, daca alegerea dintre Nokia si SE este prea complicata.
Forte sincer zic, acum nu-mi place nici un model de pe piata.

#13
[F][u][z][z][y]

[F][u][z][z][y]

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 321
  • Înscris: 14.04.2006

Vizualizare mesajloock, pe Aug 3 2007, 00:30, a scris:

Si eu mi-am batut capul cu alegerea asta.....
Imi place W810 dar pt. mine are o problema peste care nu pot sa trec - nu are capac la camera !
In plus am auzit si de alte chestii - ca se sterg cifrele de pe butoane de ex. chestie tipica de altfel pt. SE....
Cineva imi ofera un K750i cu casti originale, incarcator si card de 1 GB, dar e SH din pacate...
In stare aparent f. buna, cu 380 RON cu toate cele de mai sus.
Cum e ?, merita ?

Chestia e ca eu oricum vreau sa-mi fac un abonament nou, si asta imi complica si mai mult alegerea.....:)

Nu inteleg ce va agitati atat pentru ca nu are w810 capac la camera... De cand a aparut K750-ul cu faimoasa protectie a camerei toata lumea zice ca daca nu are capac la capera e naspa telefonul .... inainte nu avea nici un telefon nici o protectie si nu sa spart camera la careva din cauza asta ....

On topic: Eu zic sa alegi w810 , dupa cum au spus si cei dinaintea mea nu are joystick care aduna foarte repede praf si nu mai functioneaza bine (eu am k750 si stiu cum sta treaba ) , e walkman ,are card de 512Mb , casti bune , display mai mare , suport flash. Singurul minus este calitatea sunetul difuzorului care este mult infereoara k750-ului , dar muzica oricum o sa o ascult la casti fiindca acolo se petrece magia .. :)

#14
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.822
  • Înscris: 07.05.2007
Și eu aș merge tot pe W810i. Cu toate că dacă era vorba de soft, la k750, se poate pune soft de w800.

#15
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.931
  • Înscris: 04.09.2006
W810i....desi nu sunt mare fan SE..W810 este mai bun decat K750.

#16
[F][u][z][z][y]

[F][u][z][z][y]

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 321
  • Înscris: 14.04.2006
In general modelele de telefoane sunt mai bune decat cele vechi ... altfel nu avea rost sa scoata alt model ...

#17
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.306
  • Înscris: 22.06.2007
K750i... e mai ieftin si e cam acelasi telefon... Pentru un card de 512 si niste casti care-ti intra in urechi merita sa dai inca 2 bastoane si jumate? :mellow: Eu n-as da...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate