Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Masina la mana a 2-a la 8000-9000 euro?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
31 răspunsuri în acest subiect

#19
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.420
  • Înscris: 05.08.2003

Quote

Originally posted by driverx
Sincer si eu am o slabiciune pentru Opel Omega, DAR si Opelurile au o slabiciune pentru rugina si pentru defecta stupide. Zici ca sunt solnitze.

Or fi aratand bine, dar sunt eu curios de ce nu iti trebuie tie ABS....tare curios sunt.

:cya:



Eu am Astra din '93 si nu are rugina. Depinde si cum o ingrijesti. Am vazut masini mult mai noi ca a mea care erau deja pline de rugina.

#20
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.986
  • Înscris: 04.08.2003
dau eu un Ford Focus din 2002!!!, e pe benzina, dar are 101 Cp,  aer conditionat, jante din otel,, kilometri: 23.500. cumprata de la Romcar. te asigur k are acesti km si am umblat la bord. cele aduse sigur sunt umblate. uitati-va pe site-urile nemtesti de masini SH sa vedeti kilometraje!!!
am uitat sa spun pretul: 9500 de euro! daca chiar te intereseaza, mai las la pret!!!pretul fiind negociabil.

http://forum.softped...&threadid=22480

#21
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 20.09.2003
www.mobile.de

#22
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.166
  • Înscris: 05.11.2003
Necronomikon: deci eu ti-as recomanda personal un Golf 4 , sa zicem ca ar fi un best-buy la banii astia, cu toate ca pe la 9000 euro (max cat ai fi tu dispus) masina nu va avea rulajul de 70 K km ci se va invarti in jurul a 100 K dar este o masina care duce. la banii astia o vei gasi dotata cu ac/clima. fereste-te de Ford focus, piese scumpe, nu e asa fiabila ca Golf + calitatea materialelor din interior, si pe langa asta golf-ul e mult mai atragator (asa il vad eu). cred ca nu se merita sa arunci banii pe Opel-uri doar ca e intretinerea mai ieftina (nu ca nu mi-ar placea dar la banii astia gasesti ceva din seriile vechi , la limita un Vectra B2).

#23
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002

Quote

Originally posted by Necronomikon
Cat despre ABS, nu te salveaza in toate situatiile. Prefer sa am eu controlul asupra franelor decat un sistem electronic care poate da gres.


Foarte interesanta teorie... de ce crezi tu ca sistemul electronic poate da gres? In fond, poate sa functioneze defectuos si circuitul servo daca e sa ai zilele numarate...

Si mie mi s-a parut o prostie ABS-ul, genul de gadgeturi comerciale. Asta inainte sa am o masina cu ABS, pe vremea cand credeam in tampeniile debitate de mari cunoscatori de tehnica auto.

Cand mi-a picat in mana o masina cu ABS, am asteptat ca un copil prima zapada. M-am dus intr-o parcare de intreprindere, seara cand era pustie, pe zapada batatorita.

Frana in linie dreapta, in viraj, asistata sau nu de frana de motor...

Vai mama ei masina ce-a mai hingherit-o...  :ciocan:

Dar m-am convins de un lucru: ABS-ul te ajuta in conditii de aderenta redusa sa franezi in spatii mai mici, si ceea ce mi se pare esential, sa pastrezi controlul traiectoriei.

Daca poate un sofer amator sa-mi demonstreze chestia asta pe o masina cu franare non-ABS, dau o sticla de sampanie...  :yeah baby

#24
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.986
  • Înscris: 04.08.2003
scad pretu la focus: 9200 de euro!!!ramane si acest pret neociabil!!
nu uitati: 24.000 de kilometrii!!!!e practic noua!!!

#25
xfil3s

xfil3s

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 826
  • Înscris: 21.01.2004
@TzZzepi : practic noua? masina poate avea chiar 2 ani ... depinde cum sunt parcursi acesti 25k Km , cu turometru la 7000rpm sau nu :)

#26
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.986
  • Înscris: 04.08.2003
masina o conduce tata, om la 50 si de ani. crezi k ii mai arde lui de senzatii tari??deci nu este condusa la 7000 RPM. el merge in oras cu 50 de km/h intr-a 5-a treapta. nu o chinuie. dupa parerea mea...

#27
xfil3s

xfil3s

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 826
  • Înscris: 21.01.2004
am inteles acum , dar sincer , crezi ca motorul ala merge ok in a 5-a la 50km/h??????????? lolz nu cred

#28
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.986
  • Înscris: 04.08.2003
normal k nu mere el ok

#29
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.420
  • Înscris: 05.08.2003
La 50 in treapta 5 merge chiar foarte rau. Mai bine in a 3-a la 5000 rpm decat asa

#30
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.986
  • Înscris: 04.08.2003
am zis la 50 de km/h ...vorba vine...n-are cruise control sa nu treaca...dar asta nu inseamna k zilnic se da cu ea intr-a 5-ea...am fost la Ford cu ea si oamenii de acolo nu au avut de comentat nimic despre aceasta chestie. am facut si un test impreuna cu un mecanic de acolo si a zis k e f bine.

#31
Gyani

Gyani

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 23.03.2004

Quote

Originally posted by johnny bravo
La 50 in treapta 5 merge chiar foarte rau. Mai bine in a 3-a la 5000 rpm decat asa


Este cat se poate de adavarat, a mea poate sa mearga la 40 km cu a 5-a, si nu fac decat sa pisc putin acceleratia si sare la 100 Km tot in a 5-a,  ;)

#32
kpk1

kpk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.486
  • Înscris: 18.05.2004
Si Dacia mea ar duce-o bine intr-a 5a, dar nu are ... asa ca de ce sa ma supar ... merg cu a 4a de la 40 la 90.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate