Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...
 Popcorn stradal

De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig
 Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...
 

PNA Mio C520

- - - - -
  • Please log in to reply
380 replies to this topic

#19
AC DC

AC DC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 20.07.2007
L-am resoftat, problema vitezei de lucru s-a rezolvat, acum functioneaza cum trebuie. A mai ramas cea a balbelor lui Marcel si partea de deblocare si introducere de noi harti.

#20
berzebut

berzebut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.07.2007
Salut. Vreau si eu un GPS si oscilez intre Asus A636N si Mio C520. Nu ma intreseaza neaparat Wi-fi, blututu' sau alte functii, vreau doar un GPS stabil si bun.
Am rascolit gugalu dupa informatii si m-am oprit la aceste 2 scule. Din cauza dimensiunii ecranului as lua fara sa clipesc C520 dar nu stiu daca se pot pune si alte harti pe win CE.net . Rhaoull, tu cum ai reusit sa pui IGO? De unde ai luat softul necesar deblocarii C520?

#21
blorin

blorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.07.2007
Am comandat si eu un C520, cu harta Europeri de est si rute majore in rest.
Sa inteleg ca nu pot folosi orice "altceva" pe el????

#22
GOvidiu

GOvidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.06.2005
@Tudorax Denumirea topicului este gresita. Acest C520 este un PNA nu PDA.

View Postberzebut, on Jul 21 2007, 16:11, said:

Am rascolit gugalu dupa informatii si m-am oprit la aceste 2 scule. Din cauza dimensiunii ecranului as lua fara sa clipesc C520 dar nu stiu daca se pot pune si alte harti pe win CE.net . Rhaoull, tu cum ai reusit sa pui IGO? De unde ai luat softul necesar deblocarii C520?

Daca te gugaleai mai bine ai fi gasit si cum se deblocheaza si cum poti instala harti si programe in el.

[ http://img292.imageshack.us/img292/5715/display1yl0.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img215.imageshack.us/img215/2417/display1tt0.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Total commanderCE
[ http://img179.imageshack.us/img179/4234/display1nm5.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

TCPM player video si mp3
[ http://img243.imageshack.us/img243/5149/display2xl7.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by GOvidiu, 21 July 2007 - 18:02.


#23
berzebut

berzebut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.07.2007
Govidiu, inca gugalesc, dar daca tot sti, nu mai bine dai linku'? ...sau poate daca te rog frumos poate ai putea sa-mi trimiti un email (jijimaibac*at*yahoo.com) cu detaliile care crezi ca m-ar ajuta.
Merci.

Edited by berzebut, 21 July 2007 - 18:44.


#24
GOvidiu

GOvidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.06.2005
To start, it is necessary download the programs MioAutoRun-Beta6.zip
Then it is necessary to copy with the root of the SD Card, the files:
- MioAutoRun
- Skin
- MioAutoRun.exe
- MioAutoRun.scp
Insert the SD Card in Mio and error message appears, it is necessary click on OK
Mio reboot to finish.



Sau daca sti franceza.
http://www.mioskins....h...asc&start=0

Iti urez bafta!!
Sper sa revii cu impresii.

Edited by GOvidiu, 21 July 2007 - 20:14.


#25
berzebut

berzebut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.07.2007
Multumesc GOvodiu, tocmai am citit TOT thred-ul de pe forumul respectiv despre "unlock c520", 20 pagini :wacko:
Deblocarea s-a reusit dar inca se mai "lucreaza" pentru rezolvarea unor mici neplaceri.

#26
GOvidiu

GOvidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.06.2005
Ce neplaceri ? Poate pot sa te mai ajut.

De unde l-ai cumparat si cat ai dat pe el ?
Dupa ce rezolvi cu deblocarea te astept cu mai multe impresii.
Vreau sa cumpar si eu unul si nu sunt hotarat intre c520 sau c720.
As mai astepta pana in toamna poate apare pe piata P560.

Edited by GOvidiu, 21 July 2007 - 20:49.


#27
berzebut

berzebut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.07.2007
Am spus la inceput(in primul meu post) ca inca nu l-am cumparat si oscilez intre Asus A636n si Mio C520.
MoonBear si ceilalti au reusit sa deblocheze W.CE-ul de pe C520 si sa se poata instala diverse programele, dar sunt inca unele probleme:

Two issues:
1. Toolbar keep popping up when using the miomap and trying to select the bottom soft keys. This is very annoying. Any way to avoid that? Tried to uncheck "always on top" but then there is the second problem.
2. Miomap can not be activated from the mainshell, only by the miomap icon on the light-tower desktop. So first, can not use the mainshell which is convenient. Second, if uncheck "always on top" and getting to mainshell, you stay there until reset, with no way to activate miomap unless you reset the machine.


TomTom still doesn't work in 520 for some reason.
Go to Top of Page


Mi "s-a propus" un C520 la 11 mil. Dar inca nu stiu cu ce e deblocat si nu cred ca merita banii. E cam devreme pentru un Mio C520 deblocat, baietii de pe gpspassion inca lucreaza la asta. Poate peste o luna softul de deblocare va fi complet si fara bug-uri si atunci gadget-ul isi va merita banii, dar acum nu prea imi vine sa dau 11 milioane pentru un GPS care nu stiu sigur daca-si va face treaba...bine.

LE: daca nu te "arde" tare ca pe mine, iti sugerezi sa mai astepti. Am tras o ocheada la P560 si pe langa ca e BESTIAL, mai e si PDA, deci poti sa pui pe el ce vrei.

Edited by berzebut, 21 July 2007 - 21:21.


#28
GOvidiu

GOvidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.06.2005
Corect...Astept P560 sau macar P360.

#29
blorin

blorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.07.2007
Ma bag si eu...

Aceeasi dilema (C520-C720) am avut-o si eu; la ea se adauga un MyGuide 4300.
Preturile (pe pcfun)  sunt intre 1050 si 1350 RON. Diferenta este data de existenta IGO sau MioMap full Europe pentru 720/4300 (lucru care, in sinea mea, se rezolva destul de usor - dar vad ca nu prea e asa!) si TCM (care nu stiu cat de util este...). In plus, in diferenta de bani intra un DVD portabil care ii va face lui fiu-meu (6,5 ani) drumul in concediu mai usor de suportat.

Marti primesc C520-ul si va trebui sa vad ce pot face cu el...

#30
GOvidiu

GOvidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.06.2005
TCM ar fi destul de folositor dar deocamdata nu functioneaza in Romania.

#31
Nicflz

Nicflz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.07.2007

View Postrhaoull, on Jul 18 2007, 23:58, said:

Eu detin un astfel de pna, si merge ireprosabil, insa nu sunt din Bucuresti ci din Satu Mare. .....
Mentionez ca am gasit miomap 3.3 west europe versiunea iunie 2007, deci ar trebui sa fie destul de bine actualizate hartile, om vedea.

Poti sa-mi spui si mie, te rog, de unde pot fi descarcate harti mai noi pentru Mio C520 ?
Cum se instaleaza peste hartile cu care vine device/ul din fabrica ?

#32
watsoncalinescu

watsoncalinescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.07.2007
Exista un unlock foarte simplu pentru MAP-urile lui C520, e vorba doar de inlocuirea unor fisiere, 4 la numar dupa care merge orice harta. Vorbiti cu badmania98.

#33
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,680
  • Înscris: 28.11.2001
Ba sa nu vorbiti cu mine. Cumparati cu licenta. :rolleyes:

#34
Nicflz

Nicflz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.07.2007

View Postwatsoncalinescu, on Jul 30 2007, 14:25, said:

Exista un unlock foarte simplu pentru MAP-urile lui C520, e vorba doar de inlocuirea unor fisiere, 4 la numar dupa care merge orice harta. Vorbiti cu badmania98.

Dat fiind ca "badmania98" da sfaturi numai "legale", spune-mi tu te rog cum sa procedez ca sa inlocuiesc pe un Mio C520 o harta a Romaniei din 03.2007 cu o alta Igo  din 06.2007 ?

Edited by Nicflz, 31 July 2007 - 11:00.


#35
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,680
  • Înscris: 28.11.2001
Copiaza harta grosso motto in PNA si vezi daca merge. Cea de pe PNA o muti pe PC.

#36
pointer

pointer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 06.05.2007
Am achizitionat de curand un c520 fascinat de ecranul mare si designul de clasa, dar.................

1.Ma enerveaza groaznic balbaielile din avertizarile vocale. In plus poate ar fi mai suportabila o voce feminina in limba romana decat "Marcel cu accentul lui indoielnic". Momentan folosesc limba engleza care e mai suportabila dar tot cu balbe. Voi aveti problema asta?
2. Hartile mai au greseli, e omeneste, dar intrebarea este: se pot edita cumva? sau se pot semnala greselile celor care au produs-o pt. remedieri?(si va dau un exemplu: mergi spre Ploiesti prin Chitila, Mogosoaia, etc. si in Buftea fix in dreptul benzinariei Petrom te pune sa faci o intoarcere la 180 pe drum drept. Pai te descurci, ca esti d'al casei, dar daca sunt d'astea si prin strainatate poti sa te stergi cu GPS-ul undeva, dupa ce incurci pe toata lumea in mijlocul unei autostrazi circulate pe 4 benzi.)
3. Stie cineva care sunt algoritmii de calcul pt. diferiti parametrii ai rutei(rapid, economic, scurt)?, pt.ca uneori face niste ocoluri ciudate care sunt complet dezavantajoase din orice punct de vedere.
4. Camere de supraveghere: am gasit un site pe care il recomand pt.pozitiile camerelor http://pdi.romania.googlepages.com. Stiti un altul mai bun? Nemultumirea mea se refera la faptul ca nu sunt diferentiate camerele cu tehnologie radar de cele de supraveghere simpla, desi softul miomap v3.3 ofera aceasta facilitate, si prin urmare ajungi sa fii mai stresat decat atunci cand tineai minte cele 7 camere de pe DN1 si gata.
5. Se pot edita cumva schemele de culori ale hartilor? altele decat cele salvate in soft? sau poate ati gasit vreun site de unde se mai pot descarca unele noi.

In rest, ca parere generala, parca nu prea face cele 10 mil. Voi ce parere aveti?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate