Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Licente software

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
s_ion

s_ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.02.2007
Salut

O intrebare: cat de des si in ce consta verificarea produselor software pentru licenta la un SRL? Ma intereseaza fiindca o licenta de autocad 2008 costa vreo 4500 euro... Stiu ca la locul de munca curent avem autocad 2006 pe calcuri si licenta din parti, dar nu au fost niciodata probleme cu verificari si chestii din astea. Astept pareri/raspunsuri

Numai bine

Ion

#2
raduta.bogdan

raduta.bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.11.2006
Acum s-ar putea sa te trezesti mai repede cu un control.  :D

#3
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006
Din ce punct de vedere te intereseaza? Ca utilizator sau responsabil?

#4
s_ion

s_ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.02.2007

 TLGsoft, on May 17 2007, 20:45, said:

Din ce punct de vedere te intereseaza? Ca utilizator sau responsabil?

Din punct de vedere al utilizatorului... As vrea sa stiu daca are sens sa fac o investitie asa de consistenta intr-un calculator nou + soft licentiat chiar de la inceput, sau pot sta linistit o vreme... Stiu ca nu e corect, dar totusi sa dau mai bine de jumate de credit doar pe aceste produse, parca mi se pare muuult si as mai astepta ceva fonduri.

Numai bine

Ion

#5
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,044
  • Înscris: 24.02.2006
intrebarea ta ar putea fi reformulata asa: "daca merg cu viteza prin oras, cand ma va opri politia sa-mi dea amenda?"
raspunsul corect : "cand te prinde" :)

nu te baza pe faptul ca la firma actuala nu sunt verificari. poate ca verifica in principal firmele nou infiintate :P

#6
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006

 s_ion, on May 17 2007, 20:59, said:

Din punct de vedere al utilizatorului... As vrea sa stiu daca are sens sa fac o investitie asa de consistenta intr-un calculator nou + soft licentiat chiar de la inceput, sau pot sta linistit o vreme... Stiu ca nu e corect, dar totusi sa dau mai bine de jumate de credit doar pe aceste produse, parca mi se pare muuult si as mai astepta ceva fonduri.

Numai bine

Ion

Din pdv al utilizatorului, nu ai nici o treaba, ci responsabilul cu licentele. Daca nu este specificat, atunci raspunde administratorul. Utilizatorul raspunde doar cand semneaza o fisa de inventar a softului de pe calculatorul utilizat. Ce se gaseste in plus, se taxeaza utilizatorul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate