Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Afacere dirijata de la domiciliu

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
anarchy007

anarchy007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.05.2007
Salut!  Am auzit ca exista niste programe afiliate Pay-per-sal( plata pentru vanzarea efectuata ), prin care poti castiga bani stand acasa si vanzand produsele unor firme. Ati putea sa ma ajutati si sa/mi spuneti cam care este treaba cu acest PPS si care sunt siteurile care fac astfel de contracte. Multumesc

#2
Nigel

Nigel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 24.08.2005
Uite mi-ar place și mie un regim de ăsta, să stau numa acasă și să vînd niște produse unor... clienții bănuiesc că o să mi aducă barza.  :huh:

#3
Giliolala

Giliolala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 10.05.2007

 Nigel, on May 17 2007, 13:24, said:

Uite mi-ar place și mie un regim de ăsta, să stau numa acasă și să vînd niște produse unor... clienții bănuiesc că o să mi aducă barza.  :huh:

Pai da-i bataie. Pe nici un client nu il intereseaa unde esti tu cand ii vinzi produsele. Important e ca pretul sa fie bun, produsul sa fie valabil etc.

#4
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Exista joburi de operatori/agenti vanzari pentru acasa :)
Mai exact la firme de call center/contact center
http://en.wikipedia....iki/Call_center

Cum functioneaza:
Ai un PC (propriu) cu conexiune buna la Internet pe care se instaleaza un program de telefonie (gen skype) care este conectat la un call center. Call center-ul suna diverse numere de telefon automat (liste) si dupa ce se realizeaza legatura telefonica, apelul este transferat automat la unul dintre operatorii care sunt on-line....adica si tu.

De obicei sunt servicii de telemarketing, adica vanzare de diverse produse/servicii, e.t.c.
Nu exista salariu fix, bonuri de masa, sau alte facilitati.
Plata se face pe baza de comision din ce vanzari realizezi.
Costurile apelurilor telefonice sunt suportate integral de catre firma, nici macar nu-i nevoie sa ai linie telefonica proprie...
Programul este de obicei flexibil... iti dai seama ca nimeni nu este interesat sa traga chiulul :)
Totusi trebuie sa ai un numar minim de minute/ore per o perioada de timp (zi/saptamana/luna) precum si o rata procentuala minima de succes pentru a fii pastrat intr-un astfel de program.

De obicei inainte de a intra in activitate trebuie sa faci un training la sediul firmei, care poate dura de la cateva zile la pana la maxim cateva saptamani in functie de produs/serviciu. In functie de curs, acesta poate fii platit integral sau partial de firma sau operator/agent vanzari.

Stiu persoane care lucreza in acest sistem si castiga 2000-2200RON/luna, numai de acasa, astia sunt de succes :)
Sunt si altii care au incercat si nu au reusit sa castige nici un ban....doar nervi... depinde foarte mult si de abilitatea fiecaruia. Oricum este un domeniu in care trebuie sa stai foarte bine cu nervii si comunicarea interpersonala.

P.S.
Eu vrea sa intru ca asociat intr-o astfel de afacere, am tot ce trebuie pe parte de sotware si tehnica in general.... si inca mai caut asociati.

Edited by Ignition, 17 May 2007 - 17:34.


#5
Giliolala

Giliolala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 10.05.2007

 Ignition, on May 17 2007, 18:32, said:

P.S.
Eu vrea sa intru ca asociat intr-o astfel de afacere, am tot ce trebuie pe parte de sotware si tehnica in general.... si inca mai caut asociati.

Daca ai rabdare si timp, si mai ales talent, te iau eu de "asociat". Mai exact, iti dau de lucru ce sa cauti, si cum, si ai doar comisioane.

E simplu la prima vedere, dar din pacate se platesc doar rezultatele, nu orele de munca.

Asa ca teoretic vorbind, poti lucra 5 minute pe zi, daca ai noroc. Si fler.

Nu trebuie sa vinzi nimic, ci, mult mai simplu, sa cumperi.

Feed-back welcome.

#6
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005

 Giliolala, on May 17 2007, 23:03, said:

Daca ai rabdare si timp, si mai ales talent, te iau eu de "asociat". Mai exact, iti dau de lucru ce sa cauti, si cum, si ai doar comisioane.

E simplu la prima vedere, dar din pacate se platesc doar rezultatele, nu orele de munca.

Asa ca teoretic vorbind, poti lucra 5 minute pe zi, daca ai noroc. Si fler.

Nu trebuie sa vinzi nimic, ci, mult mai simplu, sa cumperi.

Feed-back welcome.

Nu am fost suficent de clar vis-a-vis de catare asociat....
Eu detin software-ul pentru asa ceva si know-how sa lucrez cu el, in plus pot sa asigur si liniile telefonice.
Initial m-am gandit la un call-center de incoming, insa este ok si unul de outgoing.
Ma intereseaza sa infintez o firma cu unul sau mai multi asociati.... problema principala este sa gasesti contracte.
Eu nu sunt operator.... :)

#7
Nigel

Nigel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 24.08.2005
Știam că uneori te mai trezești că-ți sună telefonu (de ocbicei cînd ești mai ocupat sau mai nervos) pt că nush ce firmă sau instituție să facă vreun foraj de opinie. Dar să fi sunat ca să ți se vorbească despre promoția Elite  :huh:  sau mai știu eu ce altceva... nu știam că se poate.
Acest gen de activitate ar trebui INTERZISĂ!

Edited by Nigel, 18 May 2007 - 08:52.


#8
CosminU

CosminU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.05.2007
Exista mai multe tipuri de asocieri online. Dar intrebarea pe care trebuie sa o pui tu este cum vei avea vizitatori la site-urile tale care vor vinde aceste produse in regim affiliate.  Sa-ti dau si raspunsul... SEO, restul modalitatilor sunt fie insignifiante fie inexistente.

  Produsele ideale pe care ai putea sa le vinzi printr-un site affiliate sunt produsele software. De ex vinzi produsul asta http://www.batchphoto.com/ si primesti 45% din incasari, o licenta costa 20$-50$.

  Ca sa cistigi bani buni din asta trebuie sa muncesti vre-un an macar, asa ca nu-ti face iluzii. Daca te intereseaza poti sa ma contactezi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate