Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Nokia 6630

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Boditza

Boditza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 03.11.2005
Am firmware pe el de la i-tim italy si as vrea sa bag unul nepersonalizat (de nokia simplu) dar nu am reusit.. cu nokia upfater imi spune ca nu este nici o versiune de firmware noua desi pe el este 5.03.08 iar ultima cu lb romana cu tot este 06.03.40... in afara de service-ul din oras pot face ceva eu acasa?

#2
Boditza

Boditza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 03.11.2005
Nu stie nimeni????

#3
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006
:)  poti face, dar pe riscul tau. Cineva s-ia schimbat softul simplu cu muzic edition si a reusit. Ca zice adevarul, nu stui, dar...

#4
phoenix12345

phoenix12345

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 03.12.2006
Ai nevoie de NSS si de codul de la un 6630 care nu este brand-uit(daca mai sti pe cineva cu 6630 si care are firmware normal cere-i codul,poti sa-l gasesti sub bateria telefonului).Apoi conecteaza telefonul la calculator,deschide NSS,apasa "Scan for new device",da-i click pe "Phone Info",apoi pe "Read",bifeaza "Enable" la product code si apoi scrie acolo codul pe care l-ai luat de la cineva cu firmware normal,apasa "Write" si apoi fa-i update la soft.

#5
Ray Bz

Ray Bz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 05.11.2005

View Postphoenix12345, on May 22 2007, 07:03, said:

Ai nevoie de NSS si de codul de la un 6630 care nu este brand-uit(daca mai sti pe cineva cu 6630 si care are firmware normal cere-i codul,poti sa-l gasesti sub bateria telefonului).Apoi conecteaza telefonul la calculator,deschide NSS,apasa "Scan for new device",da-i click pe "Phone Info",apoi pe "Read",bifeaza "Enable" la product code si apoi scrie acolo codul pe care l-ai luat de la cineva cu firmware normal,apasa "Write" si apoi fa-i update la soft.



Nu mai creati topic-uri aiurea, incearcati sa cautati inainte sa postati!!!
Daca telefonul tau are symbian atunci trebuie sa apara in lista aceasta.
Daca nu poti sa instalezi aplicatii incearca asta:Meniu->instrumente->manager aplicatii->setari si la instalare programe sa ai optiunea Toate.
Nu poti sa "bagi" symbian pe telefonul tau!!!
Nu poti sa schimbi versiunea de symbian de pe telefonul tau!!!
Invata sa scrii in Limba Romana inainte sa postezi!!!
Exemple de limbaj inadecvat:
vlad-20cmrecords:"este ceva program ce transforma sis in jar dak da punetil va rog ca telu meu nui symbian"
paranoia5h:"am un nokia 6630 si vreau sa ma uit la filme cu subtritrare.... ce fac cum sa fac..."

AVETI GRIJA...PROSTIA E MOLIPSITOARE!!!
  


Scuza-ma ca te deranjez dar fara sa vreau mi-a sarit in ochi semnatura ta FOARTE MARE, CLARA si CUPRINZATOARE! Am citit doar vreo 5 posturi de-ale tale si vad ca deja pe tine te-a molipsit PROSTIA!  :deadtongue:

Citez:

".............codul de la un 6630 care nu este brand-uit(daca mai sti pe cineva cu 6630............."
"..............Am mai vazut pe alte site-uri pool-uri in care N80 batea tot..............."

Mai schimba/sterge randuri din semnatura ca NE MOLIPSESTI! In rest vad ca te pricepi la Symbian  :coolspeak:  

PS: Scuze de Off Topic dar sincer pe monitorul meu de 15` semnatura ta ocupa 3/4 si n-am putut sa ma abtin.

#6
phoenix12345

phoenix12345

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 03.12.2006
Ok,recunosc ca in post-ul anterior am "mancat" un i, dar in rest incerc sa vorbesc corect Limba Romana.Iar faza:"va rog ca telu meu nui symbian" chiar m-au deranjat.Imi pare rau pentru inconvenienta, acum am mai scurtat semnatura.

Ma bucur ca lumea a inceput sa posteze pe aici,dar nu e nevoie sa creezi un topic asa aiurea, fara sa cauti.Daca eram moderator stergeam majoritatea topic-urilor pana acum.Deja forumul asta s-a umplut de toate prostiile si post-urile importante(cum ar fi "alpicatii symbian 9.1 .... s60 v3.. ;) n3250, n70, etc... ") au ajuns la coada fiindca nimeni nu mai posteaza acolo(ei prefera sa creeze alte topic-uri in de genul "Mi-am luat tel cu symbian si am nevoie de aplicatii, care vine la mine acasa sa-mi bage!!!").

#7
Ray Bz

Ray Bz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 05.11.2005

View Postphoenix12345, on May 22 2007, 18:38, said:

Ok,recunosc ca in post-ul anterior am "mancat" un i, dar in rest incerc sa vorbesc corect Limba Romana.Iar faza:"va rog ca telu meu nui symbian" chiar m-au deranjat.Imi pare rau pentru inconvenienta, acum am mai scurtat semnatura.

Ma bucur ca lumea a inceput sa posteze pe aici,dar nu e nevoie sa creezi un topic asa aiurea, fara sa cauti.Daca eram moderator stergeam majoritatea topic-urilor pana acum.Deja forumul asta s-a umplut de toate prostiile si post-urile importante(cum ar fi "alpicatii symbian 9.1 .... s60 v3.. ;) n3250, n70, etc... ") au ajuns la coada fiindca nimeni nu mai posteaza acolo(ei prefera sa creeze alte topic-uri in de genul "Mi-am luat tel cu symbian si am nevoie de aplicatii, care vine la mine acasa sa-mi bage!!!").

Ok ms. Ai dreptate dar asta e! Crezi ca saracii moderatori nu vad? Dar sunt si ei ingaduitori....gata cu off topicu` ajuta omu asta ca are nevoie :D

#8
phoenix12345

phoenix12345

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 03.12.2006
Vad ca cineva a postat azi niste coduri pentru 6630 aici.

#9
Boditza

Boditza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 03.11.2005

View Postphoenix12345, on May 23 2007, 14:41, said:

Vad ca cineva a postat azi niste coduri pentru 6630 aici.

Dupa lupte seculare.. va impacarati :).. ms pt link.

#10
Shack

Shack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 04.04.2007
Am vazut si eu codurile alea dar nu stiu la ce si cum se folosesc. Imi puteti spune si mie ?

#11
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006

View PostShack, on Jul 7 2007, 16:55, said:

Am vazut si eu codurile alea dar nu stiu la ce si cum se folosesc. Imi puteti spune si mie ?
phoenix12345 a scris clar ce e cu acele coduri chiar in topicul asta, in post #4 iar in post #8 chiar a dat link catre topicul dedicat cu totul acestui lucru (citeste acel topic pagina cu pagina, am postat si eu acolo, ai sa vezi ca te descurci sa iti debrandezi symbianu').

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate