Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Alta pacaleala....

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#55
jonyxp

jonyxp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.09.2007

View Postadler, on Sep 26 2007, 06:18, said:

evident este nume fals..acte false iar contul la banca a fost facut cu aceleasi acte false. doar in mom cand ridica banii poate fi prins..si evident nu va ridica el banii ci o sageata trimisa de el, care probabil nici nu va stii cum arata el..sau cu cine are de aface. metode sunt foarte multe iar banii castigati astfel se ridica la sume foarte mari.

pacat ca nu exista nici o campanie..in romania care sa avertizeze populatia de asa ceva. Nici in afara lumea nu este mai prevazatoare...foarte multi caznad in plasa. asta este, cei care nu se gandesc... si chiar cred ca norocul vine peset om in felul asta... pierd cateva sute de mii de lei. Cel care a gandit faza... castiga mult mai mult.

majoritatea bancomatelor au camera de filmare.....daca si-ar da interesul, bancile l-ar prinde imediat pe lamerul ala :) in momentul in care se acceseaza acel cont ei pot vedea instant, trimite o echipa de politie etc... dar deh...traim in tara de kt ...ce ma mai mir ca eu am scos o suma de la un bancomat  BRD si dobitocii mi-au facut modificare in cont de suma dubla ...  :death: cand sunt cretini sus la conducere normal ca si oamenii obisnuiti sa se tampeasca.

Edited by jonyxp, 26 September 2007 - 01:53.


#56
adler

adler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.04.2005
ar prinde sageata trimisa de el ca sa scoata banii dar nu l-ar prinde pe el, probabil nici nu vor ajunge la el. faza asta emrge de prea multa vreme...chiar nimeni nu s-a autosesizat? ... de fapt..cei care si-au dat seama au scris aici...iar cei care nu si-au dat seama..proabil au trimis suma ceruta si inca asteapta premiul mult ravnit :)

#57
jonyxp

jonyxp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.09.2007

View Postadler, on Sep 26 2007, 06:56, said:

ar prinde sageata trimisa de el ca sa scoata banii dar nu l-ar prinde pe el, probabil nici nu vor ajunge la el. faza asta emrge de prea multa vreme...chiar nimeni nu s-a autosesizat? ... de fapt..cei care si-au dat seama au scris aici...iar cei care nu si-au dat seama..proabil au trimis suma ceruta si inca asteapta premiul mult ravnit :)
stai tu linistit, cu sau fara sageata, daca ar vrea politia romana l-ar prinde imediat. (cateodata ai fi surprins sa afli cat de multe poate face politia romana, pacat insa ca e doar la comanda sau cand au ei interesul.

#58
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007
cam asa este...dezinteresul politiei.. :death:

#59
adler

adler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.04.2005
dap :( am auzit de cazuri.. daca ai bani... apoi.. e mai usor sa scapi :)

#60
mystery-house

mystery-house

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 15.01.2007

View Postadler, on Sep 26 2007, 01:48, said:

dap :( am auzit de cazuri.. daca ai bani... apoi.. e mai usor sa scapi :)
nush omule ce sa zik dar ar trebui totusi sa ne unim fortele si sa sesizam politia.. poate nu a avut nimeni inca curaju sa anunte .. de exemplu in cazu meu .. mia cerut 35ron si sa nu credeti ca stau prea bine cu banii.. :cursing: eu as face o sesizare la politie si sa va asteptati pe viitor sa primiti chiar de la banc post cu semnatura si cu stampila sa primiti excrocherii din astea.. pt ca am facut gresala sa le trimit bani si bonu de la banca ..

#61
mystery-house

mystery-house

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 15.01.2007
Buna ziua ,





      Cu ocazia implinirii a 3 ani, http://www.supertop.ro   in colaborare cu GMail.com, pe perioada 16.07.2007-26.07.2007, a ales aleator 10 membrii utilizatori  de servicii internet, ce vor fi automat castigatori a unor premii oferite de mai multe fime renumite de hardware   si software.

      Felicitari !! Esti castigatorul unui LAPTOP Toshiba Satellite cu toate programele utilitare licentiate,de care are nevoie orice utilizator HOME.

      Tot acest premiu are o valoare de 1150 euro.

      Tot ceea ce trebuie sa faci este sa ne trimiti un mail cu urmatorul cod SFS-397-D30707-FDR , pentru validare, alaturi de care sa ne treci

numele si adresa ta exacta,unde vrei sa iti ajunga premiul.



Nu uita sa vizitezi situl nostru   http://www.supertop.ro

  

    Bita C. Cosmin

    Administrator Castiguri





Nota:



Acest mesaj nu este SPAM.  V-a fost oferit din urmatoarele motive: sunteti un client al firmei noastre, sunteti in baza noastra de date ca urmare a unor corespondente anterioare, adresa Dvs. a fost selectata dintr-o baza de date la care ati subscris, adresa dvs a fost facuta publica prin afisari cu caracter publicitar.



Ne cerem scuze daca mesajul ajunge la Dvs. dintr-o eroare sau daca acest e-mail nu va aduce informatii utile. Daca doriti sa nu mai primiti comunicari din partea IT WORlD WIDE   Group, trimiteti un reply cu subiectul "unsubscribe" pentru dezabonare. Adresa Dvs. va fi automat scoasa din baza noastra de date.

#62
mystery-house

mystery-house

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 15.01.2007
Iar la reply
Buna ziua !



     Ne bucuram mult ca am primit mailul dumneavoastru cu codul de
validare al premiului!
     Din acest moment sunteti castigatorul premiului oferit de
echipa noastra,  care consta intr-un LAPTOP de ultima generatie.
    Tot prin acest mail vrem sa va informam  ca
organizatorii concursului nu au luat in considerare  faptul ca unul
dintre castigatori ar putea locui in afara judetului Brasov deci, taxele de
transport nu sunt incluse in premiul castigat de dumneavoastra,
Ceea ce trebuie sa faceti acum pentru a intra in posesia premiului,
este sa depuneti suma de 32 RON la una din sucursalele BANC POST din orasul
dumneavoastra dupa care scanati chitanta si o trimiteti la mail
[email protected] sau la numar de fax :  0368/814149


Date care trebuie sa le cunoasteti pentru efectuarea platii transportului:
Nume:  Bita
Prenume: Cosmin
Numar card: 4406 6000 1398 0866
Data expirarii cardului: 2008, luna 11
Banca: Banc Post

Cum procedati:

La unul dintre sediile Banc Post din orasul dumneavoastra,
depuneti suma de 32 RON in contul de mai sus,scanati chitanta
o trimiteti in e-mail la : [email protected]
sau la  numar de fax: 0368/814149
pentru a face dovada platii.
Intr-un interval de maxim  48 de ore de la primirea mailului
cu chitanta scanata ,veti fi instiintat pe ce data sa va
prezentati la Oficiul Postal 1 din orasul unde domiciliati
sa va ridicati premiul.


Nu uitati, ca la eliberarea premiului sa aveti buletinul sau un act de identitate.
La eliberarea premiului va rugam frumos sa semnati actele corespunzatoare.





NERIDICAREA PREMIULUI INTR-UN INTERVAL MAI MARE DE 48 DE ORE LUCRATOARE DUCE LA PIERDEREA ACESTUIA

Edited by mystery-house, 26 September 2007 - 12:00.


#63
adler

adler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.04.2005
nu are rost sa speri ca iti vei recupera vre-un ban. ai gresit crezand ca ai castigat cu adevaart ceva. asta este...la fel au gresit multi altii presupun.

#64
razvr5

razvr5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.01.2008
am primit si eu asa ceva, doream din tot sufletul sa fie adevarat, dar la o simpla cautare pe google am constatat ca multi au fost pacaliti.

"Ciao,
Avem deosebita placere si onoare de a va anunta ca din luna februarie lantul de magazine http://www.walmart.com/(in curand si in limba romana), cu specific, comert pe internet , doreste sa se lanseze si pe piata romaneasca prin calitatea serviciilor si produselor oferite.
Eu, Midea Merrisa , patroana acestui magazin va invit personal sa ne vizitati aceste superb magazin cu produse electronice si electrocasnice, telefoane mobile etc.
Doresc prin acest mail sa va anunt ca pentru inaugurarea noastra ce va avea loc in luna februarie si pentru succesul pe piata romaneasca sa ofer premii constand in :
7 Laptopuri DELL
Vreau sa va anunt ca sunteti FERICITUL CASTIGATOR al unuia dintre aceste superbe laptopuri , fiecare avand o valoare de 1465 de dolari($).
Adresa dumneavoastra de mail a fost aleasa aleatoriu din baza de date a providerului de internet.
Mai jos va trimit codul de validare pentru premiul castigat de dumnevoastra:

942-SGT-M4F22Z-193-YCL-28


(acest cod este unic si corespunde cu premiul castigat de dumneavoastra).
Atentie:
NU INSTRAINATI ACEST COD DE VALIDARE!
In acest moment ca si castigator, aveti de indeplinit doar cateva formalitati pentru a intra in posesia acestuia:
-va rugam sa completati campurile libere de mai jos cu datele dumneavoastra si sa ne trimiteti un nou email pentru a va putea trimite premiul in cel mai scurt timp posibil:
COD UNIC DE VALIDARE:
NUME:
PRENUME:
ADRESA COMPLETA:
VARSTA:
TELEFON :

( (Datele furnizate nu vor fi facute publice si NU vor fi folosite in scopuri publicitare fara acordul dumneavoastra) )


Stafful nostru este alcatut din:
Midea Marsa /Todut S. / Bita B. Cosmin / Cazac L. / "


Ciao,

Ne bucuram ca ne-ati trimis corect codul de validare pentru premiul care tocmai l-ati castigat si consta intr-un super laptop Dell.
Mai jos va trimitem instructiunile necesare care trebuie sa le urmati pentru a putea intra in cel mai scurt timp posibil in posesia acestui premiu:
Datorita faptului ca suntem la inceput pe piata dumneavoastra, activitatea si inaugurarea o vom face in luna februarie doar in judetul Brasov, urmand ca pana la sfarsitul anului sa putem acoperi marile orase ,astfel toti castigatorii din afara acestui judet va trebui sa achite o taxa simbolica pentru a putea intra in posesia acestuia.
Tot ceea ce trebuie sa faceti pentru a intra in posesia acestui premiu este sa achitati suma 39 RON, aceasta suma reprezinta contravaloarea taxei de transport a premiului, taxa in care este inclusa si asigurarea produsului pe toata durata transportului pana cand acesta va intra in posesia dumenavoastra + taxa de timbru verde .

#65
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Numele Bita Cosmin apare aproape in fiecare mail. Cata nesimtire ..

#66
killnoobs

killnoobs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 03.02.2008
Am primit si eu o de asta si le`am zis ca ii bag de unde au iesit :)) si nu am mai primit =))

#67
antochitic

antochitic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.08.2006
Am primit si io:

Ciao,
Avem deosebita placere si onoare de a va anunta ca din luna februarie lantul de magazine http://www.walmart.com/(in curand si in limba romana), cu specific, comert pe internet , doreste sa se lanseze si pe piata romaneasca prin calitatea serviciilor si produselor oferite.
Eu, Midea Merrisa , patroana acestui magazin va invit personal sa ne vizitati aceste superb magazin cu produse electronice si electrocasnice, telefoane mobile etc.
Doresc prin acest mail sa va anunt ca pentru inaugurarea noastra ce va avea loc in luna februarie si pentru succesul pe piata romaneasca sa ofer premii constand in :
7 Laptopuri DELL
Vreau sa va anunt ca sunteti FERICITUL CASTIGATOR al unuia dintre aceste superbe laptopuri , fiecare avand o valoare de 1465 de dolari($).
Adresa dumneavoastra de mail a fost aleasa aleatoriu din baza de date a providerului de internet.
Mai jos va trimit codul de validare pentru premiul castigat de dumnevoastra:

942-SGT-M4F22Z-193-YCL-28

(acest cod este unic si corespunde cu premiul castigat de dumneavoastra).
Atentie:
NU INSTRAINATI ACEST COD DE VALIDARE!
In acest moment ca si castigator, aveti de indeplinit doar cateva formalitati pentru a intra in posesia acestuia:
-va rugam sa completati campurile libere de mai jos cu datele dumneavoastra si sa ne trimiteti un nou email pentru a va putea trimite premiul in cel mai scurt timp posibil:
COD UNIC DE VALIDARE:
NUME:
PRENUME:
ADRESA COMPLETA:
VARSTA:
TELEFON :

( (Datele furnizate nu vor fi facute publice si NU vor fi folosite in scopuri publicitare fara acordul dumneavoastra) )

Stafful nostru este alcatut din:
Midea Marsa /Todut S. / Bita B. Cosmin / Cazac L. /

Reply:
sa moara mortu', really? Si tu ai de castigat de la mine muuulta muuulta muu....
fiti mai originali fratilor si lasati-va de gainarii ieftine!!!

#68
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Hmm, pai spuneti-le ca merg eu personal sa va ridic premiul si vi-l trimit gratis acasa prin curier rapid :)

Edited by darkangelbv, 24 February 2008 - 12:51.


#69
Wolfye82

Wolfye82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.01.2005
Nu este tzeapa mai copii, ce naiba. Eu le-am raspuns asa:

Wowww ce tare... Multumesc frumos... mamaaaa n-am castigat in viata mea nimic... super tare...
Mai jos datele mele:

COD UNIC DE VALIDARE: 942-SGT-M4F22Z-193-YCL-28
NUME: STANCU
PRENUME: Marius
ADRESA COMPLETA: Strada Ciucea nr. 2, Sector 3, Bucuresti
VARSTA: 32
TELEFON : 021 / 345.14.29

O zi buna!

<<<<<<<<< Adica am introdus informatiile gasite pe site-ul de mai jos >>>>>>>
SECTIA 13 POLITIE      
Sediu: Strada Ciucea nr. 2

- BIROUL INVESTIGATII CRIMINALE

Sef: Subcomisar de politie STANCU MARIUS
Telefon: 021 / 345.14.29

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Astept(am) raspuns :)))))

View Postrazvr5, on Feb 18 2008, 18:30, said:

am primit si eu asa ceva, doream din tot sufletul sa fie adevarat, dar la o simpla cautare pe google am constatat ca multi au fost pacaliti.

"Ciao,
Avem deosebita placere si onoare de a va anunta ca din luna februarie lantul de magazine http://www.walmart.com/(in curand si in limba romana), cu specific, comert pe internet , doreste sa se lanseze si pe piata romaneasca prin calitatea serviciilor si produselor oferite.
Eu, Midea Merrisa , patroana acestui magazin va invit personal sa ne vizitati aceste superb magazin cu produse electronice si electrocasnice, telefoane mobile etc.
Doresc prin acest mail sa va anunt ca pentru inaugurarea noastra ce va avea loc in luna februarie si pentru succesul pe piata romaneasca sa ofer premii constand in :
7 Laptopuri DELL
Vreau sa va anunt ca sunteti FERICITUL CASTIGATOR al unuia dintre aceste superbe laptopuri , fiecare avand o valoare de 1465 de dolari($).
Adresa dumneavoastra de mail a fost aleasa aleatoriu din baza de date a providerului de internet.
Mai jos va trimit codul de validare pentru premiul castigat de dumnevoastra:

942-SGT-M4F22Z-193-YCL-28


(acest cod este unic si corespunde cu premiul castigat de dumneavoastra).
Atentie:
NU INSTRAINATI ACEST COD DE VALIDARE!
In acest moment ca si castigator, aveti de indeplinit doar cateva formalitati pentru a intra in posesia acestuia:
-va rugam sa completati campurile libere de mai jos cu datele dumneavoastra si sa ne trimiteti un nou email pentru a va putea trimite premiul in cel mai scurt timp posibil:
COD UNIC DE VALIDARE:
NUME:
PRENUME:
ADRESA COMPLETA:
VARSTA:
TELEFON :

( (Datele furnizate nu vor fi facute publice si NU vor fi folosite in scopuri publicitare fara acordul dumneavoastra) )


Stafful nostru este alcatut din:
Midea Marsa /Todut S. / Bita B. Cosmin / Cazac L. / "


Ciao,

Ne bucuram ca ne-ati trimis corect codul de validare pentru premiul care tocmai l-ati castigat si consta intr-un super laptop Dell.
Mai jos va trimitem instructiunile necesare care trebuie sa le urmati pentru a putea intra in cel mai scurt timp posibil in posesia acestui premiu:
Datorita faptului ca suntem la inceput pe piata dumneavoastra, activitatea si inaugurarea o vom face in luna februarie doar in judetul Brasov, urmand ca pana la sfarsitul anului sa putem acoperi marile orase ,astfel toti castigatorii din afara acestui judet va trebui sa achite o taxa simbolica pentru a putea intra in posesia acestuia.
Tot ceea ce trebuie sa faceti pentru a intra in posesia acestui premiu este sa achitati suma 39 RON, aceasta suma reprezinta contravaloarea taxei de transport a premiului, taxa in care este inclusa si asigurarea produsului pe toata durata transportului pana cand acesta va intra in posesia dumenavoastra + taxa de timbru verde .


#70
Tibbyi

Tibbyi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.04.2007

View PostWolfye82, on Feb 24 2008, 15:23, said:

Nu este tzeapa mai copii, ce naiba. Eu le-am raspuns asa:

Wowww ce tare... Multumesc frumos... mamaaaa n-am castigat in viata mea nimic... super tare...
Mai jos datele mele:

COD UNIC DE VALIDARE: 942-SGT-M4F22Z-193-YCL-28
NUME: STANCU
PRENUME: Marius
ADRESA COMPLETA: Strada Ciucea nr. 2, Sector 3, Bucuresti
VARSTA: 32
TELEFON : 021 / 345.14.29

O zi buna!

<<<<<<<<< Adica am introdus informatiile gasite pe site-ul de mai jos >>>>>>>
SECTIA 13 POLITIE      
Sediu: Strada Ciucea nr. 2

- BIROUL INVESTIGATII CRIMINALE

Sef: Subcomisar de politie STANCU MARIUS
Telefon: 021 / 345.14.29

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Astept(am) raspuns


FRUMOS  :D  :lol:   Si eu am primit acelasi mail. Nu prea imi venea sa cred si am dat un search pe google cu codul acela "UNIC". Acel cod m-a adus aici. Am citit ultima pagina si am vazut ce le-ai scris tu. Te anunt ca nu i-ai intimidat deloc. Astazi am fost si eu anuntat de marele castig (:lol:) Inspirandu-ma de la tine iata ce am scris:




COD UNIC DE VALIDARE: 942-SGT-M4F22Z-193-YCL-28
NUME: DUMITRU
PRENUME: VLAD-GABRIEL
ADRESA COMPLETA: Inspectoratul de Politie Hunedoara, Deva, str. Mihai Eminescu, nr. 130
VARSTA: 32
TELEFON : 0254 - 206722

Sunt foarte fericit ca am castigat acest premiu. Am participat, impreuna cu colegii mei, la 3 concursi organizate pe internet. Premiile urmau sa fie donate Departamentului de Criminalistica a Politiei Deva. Mi-am anuntat telefonic colegii despre premiul oferit de dvs. si cu totii am fost exaltati. Am dat adresa si numarul de telefon de la birou pentru a putea fi gasiti/contactati mai usor. Asa cum am promis, premul va fi donat. Intreg departamentul asteapta raspunsul la acest mail. Va rog frumos sa ne dati detaliile necesare pentru a intra in posesia premiului nostru. Desigur, ca si o multumire, vom mentiona sursa castigului.

Va multumesc in numele intregului Inspectorat de Politie.
Asteptam un raspuns.

Cu sinceritate,
Comisar Dumitru Vlad Gabriel



B)
Sunt tare curios daca vor raspunde si ce anume vor raspunde. Tare as vrea sa ii vad fata individului/individei cand citeste mail-ul  :lol: Sunt aproape sigur k nu voi primi raspuns, dar ca sa termin "gluma", daca voi posta aici reply-ul lor.

EDIT: Datele sunt adevarate, si aproape tot numele. Comisarul se numea Dumitru Liviu Gabriel, dar am pus Vlad sa coincida cu adresa mea de mail

Edited by Tibbyi, 25 February 2008 - 01:45.


#71
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003
Foarte tare Tibbyi!
Sa vedem cum reactioneaza indivizii.
:naughty:

#72
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
cum sa reactioneze?!

1. ei sunt pasibili de pedeapsa pentru inselaciune
2. tu esti pasibil de pedeapsa pentru identitate falsa (care tot inselaciune e)

dragilor, lucrurile sunt mult mai simple: suni la cel mai apropiat centru pentru combaterea crimei organizate si sesizezi inselaciunea; trebuie sa ti se dea un numar al sesizarii iar daca ti se cere in scris, deasemenea, trebuie sa ti se returneze un numar la sesizarii; in 30 de zile de la sesizare TREBUIE sa ai un raspuns cu solutia aplicata.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate