Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

SMS promotii false

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#73
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,715
  • Înscris: 11.01.2005
Numere proaspete, din dimineata asta, tot Bingo, acelasi maruntis: 0756.534.676 și 0757.377.710 !

#74
varu_sandel

varu_sandel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 03.10.2011
In general astfel de mesaje trimit cei din puscarie care nu au ce face si cauta orice modalitate de a da tepe!! Problema e insa alta cum ajung cei de acolo sa detina telefoane mobile :death:

Edited by varu_sandel, 14 February 2012 - 10:27.


#75
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,715
  • Înscris: 11.01.2005

View Postvaru_sandel, on 14th February 2012, 10:27, said:

In general astfel de mesaje trimit cei din puscarie
Stire de ultima ora !

#76
Mr_Magnificent

Mr_Magnificent

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.03.2012
Tocmai am "castigat" si eu un laptop Toshiba si 3000 de Euro din partea firmei Altex...numarul de pe care s-a trimis mesajul este 0754.46.34.16
Faza comica este ca cine a trimis mesajul are casuta vocala personalizata  :coolspeak:

#77
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Cat de batuti in cap sa fie si astia, mai ales acum cu atatea programe de VOIP ar putea sa aiba si ei "decenta" sa trimita un mesaj in care sender-ul sa apara ca si numele firmei care contine "tzeapa" , asa as mai intelege sa le pice cineva in plasa, in momentul ca in care te suna insa cineva de pe un numar "normal" de mobil si apoi iti cere sa ii trimiti credit, iti meriti oarecum soarta :rolleyes:

#78
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu stiu ce faceti voi,eu dupa ce am primit vestea ca am 10 000 euro si-un laptop Toshiba de la ALTEX,mi-am facut cont pe un site de sms-uri gratuite si-i trimit cate 20-30 odata.Numai noaptea,cand am insomnii si-mi aduc aminte,deschid http://www.sms-gratuite.ro si-i expediez sms-uri aiurea,doar sa-i sune/beep-aie telefonul.Numarul de la care am primit superoferta este 0753570866  .

#79
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009
Am primit acum cateva zile un sms( pe 12 apr a.c.), nu era cu promotie, dar nu stiu la ce topic sa-l incadrez, asa ca-l atasez aici:

Nu am marsat la sms, pt ca nu-s tata, sunt mama :naughty: si cu pataniile altora, am invatat sa nu incarc numerele nimanui :rolleyes:

Attached Files



#80
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Nu e de ras cu tepele astea. Va intrebati mereu: cat de prost sa fii sa pui botul ? Ei bine, eu stiu un student la medicina pasionat de calculatoare care a pierdut cateva zeci de euro prin astfel de "concursuri". In cele din urma a aflat ca era un parnaias. Dar pana nu ti se intampla tie, ori razi de altii cu gura pana dincolo de urechi, ori zici "asta nu o sa mi se intample mie niciodata".

Edited by Puferiu, 17 April 2012 - 14:09.


#81
corina92

corina92

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 81
  • Înscris: 27.06.2011
Am devenit si eu "castigatoare"a unui televizor LED Samsung si a unui Home Cinema Samsung din partea firmei Altex.
Mesajul a fost transmis de pe numarul : 0756.371.757

#82
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,963
  • Înscris: 14.08.2006
si eu am primit in decurs de cateva luni 2 mesaje cu tata incarca :))

#83
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

View Postmeanman, on 20th April 2012, 10:08, said:

si eu am primit in decurs de cateva luni 2 mesaje cu tata incarca :))
:notangel:
Mesajul suna binisor, adica iti da impresia ca este o urgenta si hai tată, încarcă repede :deadtongue:
Dacă nu te repezi sa îți ajuți copilul aflat la anaghie, scapi cu ăia 10 E întregi.
Pe bunica-mea să nu o prinda vreun mesaj d-ăsta, că sigur dă fuga sa încarce vreo cartelă :naughty: ( asta daca o ia cu mamaie, încarcă-mi cartela :naughty: )

#84
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007

View Postnicopuscasu, on 17th April 2012, 15:00, said:

pt ca nu-s tata, sunt mama
:roflmaofast: asta este "un caz fericit"
daca mesajul ajunge la un "tata" decedat? :D sau la un "tata" fara copii?

Edited by kaytar, 21 April 2012 - 10:02.


#85
fearlesskiller

fearlesskiller

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.06.2012
"FELICITARI! in urma unei preslectii <ALTEX ROMANIA> v-a selectat CASTIGATORULPREMIULUI de 10 000 EURO si un LAPTOP marca TOSHIBA... (cod validare XHM.62.RO) Pentru DETALII si INFORMATII apelati numarul LINIE OPERATOR: 0756 468 155... VA MULTUMIM !!! Exp: ALTEX ROMANIA"
asta am primit si eu azi de dimineata

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate