Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

AJUTOR URGENT

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
bogdan2007

bogdan2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 11.01.2007
De fapt cred ca ar fi mai bine sa ne mai lasi cu "suprematia " germana care nu este nici pe departe asa cum apare la noi, sa nu-i mai poluezi topicul omului si bineinteles sa-ti spun ca si eu consider ca vw-bmw si Mercedes sunt de toata jena, poftim...si putem continua asa la nesfarsit ...
Patetic...cum apucam un pic, incepem sa ne laudam masina personala si sa dam cu noroi in masina altuia;ROMANI ADEVARATI!

#20
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Sandy, daca vrei sa-ti aduc exemple de suprematie si fiabiliatate VAG si de corectitudinea Porche sa-mi spui.
In auto nu sunt 2 culori. Alb sau negru. Cam toti sunt in zona gri.
Nu apar masinile frantuzesti. Asa cum nu apar nici un producator.

#21
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

View Postfloraur, on Jun 9 2007, 15:28, said:

Lumea da cu rahat in BCR si cand te uiti pe aici, iti vine sa fugi.
Pentru optiunea Tiriac (in loc de Unita) la un cip de 17.000e, mai pui 15e pe luna si esti in siguranta, eu nu stiu de ce unii arunca banii pe fereastra apeland la astfel de cretini... Chiar e o suma 50 de lei/luna, cand platesti atatia bani pe o masina?
Pentru ca sunt calici, de-aia. Le explici cum sta treaba si tot la Unita si la Astra fac pt ca este mai "eftin" iar apoi se plang ca nu sunt despagubiti. Normal ca ar trebui despagubiti insa Romania nu este normala. Pe viitor sunt sigur ca fraierii care au facut la Unita si Astra vor asculta de unu' care le ofera Generali si Allianz.
Noroc!

#22
tazdevil_Rmb

tazdevil_Rmb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.05.2007
N-am facut la unita ca sunt calic cum zici 701, am facut pt k cunosteam pe cineva care lucra acolo si m-a aburit practic ca e asigurare buna k sa-si traga ei 120 euro comision. Acuma am alte probleme cu C4-ul cu pricina dar o sa explic pe alt topic. In concluzie masinile frantzuzesti o fi de rahat, dar probleme sunt si la BMW, Mercedes, Audi etc. Tata are C5 si n-a avut o problema cu el deci e exact ca la Lotto. Si crede-tzi-ma k nu o sa mai fac asigurare la Unita ci la Allianz-Tiriac;)

#23
devilfish

devilfish

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.01.2007

View Posttazdevil_Rmb, on May 24 2007, 11:34, said:

Pana la urma am rezolvat-o. Am angajat un expert judiciar care a hotarat k de la impact nu se putea defecta pompa de servodirectie. Le-am trimis o adresa si acuma astept hotararea Frantei. Am ridicat masina pana la urma. Un avocat mi-a zis insa k fiind cazul delicat trebuia sa ma despagubeasca CASCO si pe urma sa se judece ei cu garantzia si dak nu era masina luata cash si era in leasing nu aveam problemele astea! Multumesc pt ajutor si va sfatuiesc sa facetzi la fel ca mine in caz k patzitzi ceva asemanator!

Pana la urma ce ti-a platit Unita??? Apropo. Puteai sa le ceri celor de la asigurari o expertiza si o plateau ei.

Edited by devilfish, 27 November 2007 - 16:24.


#24
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Daca e aceeasi masina, nu cred ca mai conteaza:

http://forum.softped...howtopic=319432

#25
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005

View Post701, on Jun 20 2007, 09:52, said:

Pentru ca sunt calici, de-aia. Le explici cum sta treaba si tot la Unita si la Astra fac pt ca este mai "eftin" iar apoi se plang ca nu sunt despagubiti. Normal ca ar trebui despagubiti insa Romania nu este normala. Pe viitor sunt sigur ca fraierii care au facut la Unita si Astra vor asculta de unu' care le ofera Generali si Allianz.
Noroc!
Si dupa ce vor avea , sa zicem, 2 evenimente si pt fiecare vor scoate cateva milioane din buzunar numai pentru fransiza, isi vor da seama ca s-au fraierit din nou, si vor incerca altceva....

#26
extrem28

extrem28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 08.10.2006

View Posttazdevil_Rmb, on May 7 2007, 21:20, said:

Mi-am facut casco la Unita(sunt din constanta) acum 3 luni knd am luat masina nou noutza. Am avut niste probleme gen prag indoit, masina gasita zgariata in parcare si mi-au facut dosar de reparatzii. Nu m-am dus la reparatzii pt k nu era timp. Am avut un accident din vina in care mi-am bulit toata partea dreapta(aripa fatza dreapta sparta, bara fatza zgariata, oglinda sparta, usa dreapta zgariata, aripa dreapta spate zgariata, bara protectzie spate zgariata). Asta s-a intamplat sambata spre duminica, duminica plimbandu-ma cu masina mi s-a incins motorul, am sunat la service si au zis k luni vin sa o ia. Nici o problema. Luni ma duc cu agentul constatator la service, face constatarea si cei de la service zic k problema cu incingerea vine de la Pompa Servodirectie care s-a bulit in urma accidentului. Cei de la asigurari au inca dubii si zic k e din garantzie si ca sa plateasca garantzia sau sa dea nota explicativa. Vine piesa dupa 4 sapt aproape vine si nota explicativa si cei de la asigurari nu vor sa plateasca. Azi a sunat tatal meu, a vbit cu ei si au zis k maine imi vine raspunsul k au trimis dosarul la bucuresti. In cazul in care raspunsul este negativ si ca nu vor sa plateasca ce fac? cum ii fac sa plateasca? piesa aia costa 42 mil nu am de unde sa scot atatzia bani(precizez am Citroen C4 1.6HDI). Am mare nevoie de ajutorul vostru cu sfaturi va rog.

Va multumesc anticipat

P.S. SA NU VA FACETZI ASIGURARI LA UNITA, KND VA IA BANII TOTUL E FRUMOS, KND E SA DEA DEVINE NASPA
ciudat eu am asigurare la ei si nu am avut astfeld e probleme a venit inspectorul de la ei la constatare a dat ok si nu au fost astfeld e probleme si reparatie costa destul d emult mai mult decat la a ta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate