Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...
 Pret zugravit

Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.
 

Sincronizare sunet TV-Sistem Home Cinema 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
Am un televizor stereo (samsung) un sistem home cinema (daewoo dvd+boxe 5.1). DVD-ul are 3 intrari audio (1 analogica + 2 digitale). Am legat TV la DVD (normal, nu?), dar si in sens invers, adica sa ascult sunetul prin DVD (iesire SCART-TV, intrare analogica RCA-DVD). Problema este ca la unele programe sunetul nu este sincronizat cu imaginea. Nu ma refer la sunetul ce se aude din TV, ci cel din DVD.
Se poate face ceva in privinta asta? De ce unele programe se sincronizeaza, iar altele nu? (HBO e ok din punctul asta de vedere, ProTV nu).
A mai patit cineva asa ceva?

Edited by marius_ar, 06 May 2007 - 21:05.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate