Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani
 Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...
 trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...
 

D.J. Alin Farcas, de la Mix FM, protesteaza in direct!

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
eu nu am auzit, dar a scos din el faze penale iun timp ce se auzea la radio !?

#20
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,420
  • Înscris: 05.08.2003
La un moment dat incepuse sa cante "Ce bine-mi pare ca ai luat teapa, Ce bine-mi pare ca ai pierdut..." :)

#21
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,176
  • Înscris: 05.05.2003
Omul a spus tot ce a avut pe suflet...
Mi-a placut cand a zis (suna ca un promo serios, la inceput):
''Ascultati MixFM, un radio care se aude de kkt'', da... de kkt, va zic eu''

#22
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
eu nu-i inteleg pe "pseudo-sinicigasii" astia ... tot apare cate unu' din cand in cand care zice ca vrea sa se sinucida, da' nimeni nu sare.... ce naiba...  :cool:  :cool:  :cool:

#23
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Alin Farcas a amenintat, in direct, ca se arunca de la balcon

“Protestez! Muncesc la negru si nu sint lasat sa-mi fac emisiunea preferata! Patronul meu ma fura, pe fata!” Alin Farcas (foto) - de la Radio Mix FM - s-a baricadat ieri in studioul de emisie si a declarat “razboi total” conducerii postului. El a amenintat, in direct, ca daca i se taie emisia, se va arunca de pe balconul studioului de unde transmitea. A continuat sa trasmita non-stop pina ce a fost retinut de politie, la trei ore dupa declansarea incidentului.
Alin Farcas a amenintat ieri, in direct, intre orele 16.00 si 19.00, ca se arunca de la etajul al doilea al cladirii radioului din Calea Victoriei, in semn de protest pentru ca nu si-a primit salariul de mai multe luni. La fata locului au sosit echipaje ale pompierilor militari si Serviciului de ambulanta. Farcas s-a baricadat in studioul postului de radio, impreuna cu o persoana pe care a prezentat-o portarului ca fiind fratele sau. Directorul de programe al Mix FM, Gabriel Neacsu, a recunoscut ca redactorul, ca si alti angajati, nu si-a primit salariul, ceea ce a provocat protestul acestuia. Intrebat, in direct, daca isi asuma riscul de a raspunde penal pentru faptul ca a folosit transmisia in eter in scop personal, Alin Farcas a declarat: “Dar nu credeti ca este la fel de ilegal ca un patron sa tina angajati fara carte de munca?!”. La un moment dat Alin a facut un scurt bilant al gestului sau spunind ca nu a dorit sa tulbure linistea publica, sa intre in conflict cu CNA si nici sa faca rating, ci doar sa arate ca lucreaza la negru si ca postul de radio ii datoreaza circa 20 milioane de lei.

[ http://news.softpedia.com/images/news/7705_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Source: www.softpedia.com/public/news/ro/

#24
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
E un bou...

#25
whitey

whitey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.01.2004

Quote

Originally posted by dan
E un bou...


sta foarte bine alaturi de avatarul tau cu "om bun" ....

#26
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Pai sunt bun cu ceilalti.
Ceea ce a facut acest "dj" este un gest lipsit de maturitate si de profesionalism. Daca nu isi mai primise salariul, pleca si gata. Asa ce ar fi putut sa obtina ?!
Poate o condamnare...

#27
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Adica ti se pare corect sa muncesti luni in sir pentru respectivii si sa pleci fara sa iti ceri banii ? Ce e asta, munca voluntara ?

Ceea ce a facut e discutabil, DAR asta nu inseamna ca trebuia sa ii lase pe tipii aia sa isi bata joc de el.

#28
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
ai dreptate, nu este normal sa muncesti luni in sir fara plata ci E PROSTIE!

#29
whitey

whitey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.01.2004
Eu am inteles ca e vorba de 6 ani de zile. Intr-adevar e cam tampenie  :ciocan:

#30
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,176
  • Înscris: 05.05.2003
Dar el cand ''s-a angajat'' (adica fara carte de munca) a luat in calcul riscurile la care se expune?
Chiar nu vad cum o sa-si recupereze banii, daca el, in mod legal, nici nu a fost angajat!
De pierdut, pierd amandoi... numai ca unul are de unde da, spre deosebire de celalalt...

#31
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Eram in buc si am urmarit la TV evenimentul ...sincer la prima vedere am fost 100% alaturi de el insa dupa emisiunea de ieri ...sint total dezamagit...asa zisul DJ lucreaza de ceva timp la un post de radio in situatia pe care o cunostea bine...si a facut ce a facut...as putea spune un act de teribilism!
Sa afirmi ca te sinucizi in direct si dupa aia sa spui ca ai mintit e penibil ...stiti bancul cu Petrica si Lupul:)
A fost jalnic JALNIC...habar nu are sa-si impuna punctul de vedere dar are noroc ca nefiind cu carte de munca...nu poate fi tras la raspundere!
In orice caz...mi s-a parut jalnic..un pusti ce a dorit sa fie in centrul atentiei ...si atit!

#32
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Dobitoc sinistru...
Atentie, specie pe cale de expansiune ... feriti-va !!!

Eu nu pot sa inteleg, ce mecanism ascuns il poate face pe un roman sa mearga la munca, desi stie ca nu va fi platit pentru asta!

Sa te scoli dimineata, sa te uiti in oglinda si sa-ti spui in gand: "ma duc la serviciu... sa muncesc... poate luna viitoare primesc si jumatate din salariu pe luna august de anul trecut...."

ptiuuuuuu.....

Ce-i drept, nici patronu' lui nu e mai putin imbecil... sa dai investitii de zeci de mii de euro si afacerea ta pe mana unor salaria... pardon, angajati pe care-i stii cu motivatia mult sub zero...

I love Romania. Echilibrul mioritic pe piata muncii este de-a dreptul aiurisant...

#33
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,176
  • Înscris: 05.05.2003
Ca bine le mai zici, mai NostraDamnUs...

#34
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Apropo de inteligentza si spiritul de reactie al celui in discutie...A fost la GHEORGHE in emisiune...ori e "pastilat" eri are ceva la cap baiatul ala!

#35
whitey

whitey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.01.2004
La Gheorghe a fost total aberant si neinspirat, mai ales faza : " ca tu Gheorghe castigi 20.000$, aaaa.... de fapt nu conteaza "

Exista clar niste frustrari mai mult sau mai putin intemeiate, dar modul de executie ....execrabil  :nu:

#36
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Penibil e putin spus despre el. Este un ratat si un prost care nu merita nici macar sa vorbim atat despre el. Dupa cum spuneau Gheorghe si Vijelie, putea sa iasa ceva genial din emisiunea aia. Oricum, omul a demonstrat cat de bine se pricepe el la vorbe: cica elocvat. Hahaha.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate