Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...
 Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 

FIRMA DE TRANSPORT

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
kosfunny

kosfunny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.02.2006
De mic am fost captivat de tot ce inseamna masini si utilaje.Pana sa intru la scoala, le spuneam tuturor ca eu vreau sa ma fac tractorist, spre disperarea alor mei, de profesie cadre didactice.In timp, mi-am mai modelat visul, acesta transformandu-se in a deveni patronul unei companii de transport.
Dar, cum se intampla de obicei, soarta m-a indrumat pe alt drum.Dupa terminarea liceului am intrat in domeniul vanzarilor,unde am activat pana la varsta de 25 de ani.Printre picaturi am terminat si Fac de Comunicare si Relatii Publice... Ma saturasem sa muncesc si sa ma stresez pt altii, sa bag miliarde in conturile firmelor la care am lucrat si sa fiu remunerat cu "2 lei".Mi-am luat o masina, mi-am facut un PFA si m-am facut taximetrist independent (in Bucuresti). A fost un salt puternic din punct de vedere material. Plus ca nu mi se parea o munca grea. Fara sa imi dau seama, facusem un pas catre implinirea visului abandonat din copilarie.Dupa cativa ani m-am decis ca e cazul sa ma extind.Dar in domeniul taximetriei nu se putea.Autorizatiile sunt limitate iar mafia din Primaria Capitalei e prea mare.
Mi-am focalizat gandurile catre transportul de marfuri.
Aveam in fata blocului o Dacie din 2003 pe care o avusesem pe taxi si care statea degeaba.M-am decis sa o pun la punct,pt ca avea ceva probleme, sa o vand si sa imi iau o dubita mai veche, pe la vreo 2000 de euro si sa incep de jos, cu carat de mobila, materiale de constructii etc. Sa imi fac un SRL, sa fac ceva rulaj si apoi sa accesez un credit, leasing.
In cele din urma m-am pricopsit cu un Renault Master din 1987, modificat pt a avea un volum mai mare la care i-am pus un motor generatie noua si l-am pus cat de cat la punct.Cu reparatiile costisitoare (neasteptate) mi-am depasit bugetul, am facut ceva datorii si nu mi-au mai ramas bani pt SRL. Am fost nevoit sa incep sa fac banii fara. Am inceput sa imi pun anunturi pe net si prin ziare. Au inceput usor si comenzile, in special mutari de mobila.Nu am chiar zilnic curse, dar dupa cum a inceput treaba sper sa imi recuperez investitia (cam 10.000 roni) pana la mijlocul verii.

Voi incerca sa postez aici evolutia lucrurilor si a problemelor pe care le voi intampina.


Deasemenea astept si sfaturile, ideile voastre!

Edited by kosfunny, 04 May 2007 - 22:06.


#2
Talpa Iadului

Talpa Iadului

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 08.02.2007
Pai sfatul meu nu poate sa fie decat unul din domeniu. :D Ca tot esti al inceput de drum fa-ti si tu un site de prezentare si daca esti chiar baiat destept iti faci o identitate. Adica iei legatura cu cu cineva specializat sa iti faca un "manual de identitate corporativa"! Ca sa fi unic p piata si ca imaginea ta sa se diferentieze de celelalte. Asta inseamna ca o sa fi mai usor de reperat de cati mai multi clienti, deci.. Mai multi bani!!!! :D Suna bine nu? Daca te hotarasti ca asta ar fi un lucru bun da-mi un semn. Sunt prin preajma! :D
Succes!!!

#3
kosfunny

kosfunny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.02.2006

View PostTalpa Iadului, on May 4 2007, 23:26, said:

Pai sfatul meu nu poate sa fie decat unul din domeniu. :D Ca tot esti al inceput de drum fa-ti si tu un site de prezentare si daca esti chiar baiat destept iti faci o identitate. Adica iei legatura cu cu cineva specializat sa iti faca un "manual de identitate corporativa"! Ca sa fi unic p piata si ca imaginea ta sa se diferentieze de celelalte. Asta inseamna ca o sa fi mai usor de reperat de cati mai multi clienti, deci.. Mai multi bani!!!! :D Suna bine nu? Daca te hotarasti ca asta ar fi un lucru bun da-mi un semn. Sunt prin preajma! :D
Succes!!!
Am in vedere si treaba asta. Deocamdata trb sa achit datoriile pe care le-am facut cu reparatia masinii, sa imi fac firma si apoi urmeaza site-ul.Sper sa ajung cat mai repede la pasul 3 si sa te contactez pt detalii.
Multumesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate