Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 

Aragaz Bosch: Grill cu probleme ?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
porecla

porecla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.03.2004
Am cumparat un aragaz Bosch fain. Se aprinde cand invarti de buton si are supravegherea flacarii. Insa flacara de la grill se stinge cand inchid usa de la cuptor, asa ca trebuie sa o las deschisa cam de o palma. Flacara de la cuptor merge ok si cu usa acestuia inchisa.

Asa o fi el proiectat, sau se poate rezolva problema (adica sa nu se stinga flacara de la grill cand inchid usa de la cuptor) ?

Aragazul e cuplat la reteaua de gaze. Cand l-am cumparat mi-au dat si un regulator de presiune pe care nu l-am montat, am inteles ca nu e obligatoriu, si o punguta cu mai multe piese mici galbene (injectoarele?) pe care nu le-am folosit.

Multumesc pentru orice sugestie.

#2
pirannia

pirannia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 25.07.2003
eu la grill trebuie sa las usa deschisa partial, am un dispozitiv de protejat butoanele si asa functioneaza ok, e drept ca eu am beko, dar vezi manualul de utilizare

#3
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Probabil nu este reglat bine. Cand ajunge la o anumita temperatura, aragazul 'da focul incet', iar daca presiunea din retea este prea mica, se stinge. Daca lasi usa deschisa el nu ajunge niciodata la temperatura corecta si de asta tine focul dat tare tot timpul.

#4
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
asa e proiectat !!! uita-te in manual, scrie clar acolo si motivele :)
eu am un indesit, si pt gril mi-a dat chiar o tabla care se pune in dreptul butoanelor pt a le proteja de caldura degajata din cauza usii deschise partial :D
flacara la grill se stinge din cauza lipsei de aer :D

la cuptor isi face aerisirea pe undeva pe jos

#5
franqois

franqois

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.01.2004
Si modelul Bosh de care zici are o tabla pentru protectia butoanelor, deci asa a fost proiectat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate