Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 

Modern Talking

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#19
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View Postdyatiron, on Jun 2 2007, 13:32, said:

ai doar albume modern talking sau si thomas anders? eu nu am toate melodiile, si te-as ruga, dak vrei, sa mi le trimiti cumva...pe mail...pls

Il am si pe cel al lui Thomas Anders ... insa nu am cum si cand sa ti-l trimit. Melodiile sunt originale si nu merg copiate sau mai ales transformate. Sorry. Dar daca le vrei asa, cauta pe site de torrents sau pe hub-uri din Romania ca sigur gasesti ... sa stii ca sunt destui romani care asculta MT sau Tommie or Dieter! ;)

#20
dyatiron

dyatiron

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.06.2007
merci...o sa caut....:(:((

#21
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View Postdyatiron, on Jun 4 2007, 15:36, said:

merci...o sa caut....:(:((

N-ai pentru ce ... cu siguranta vei gasi! Auditie placuta! Apropo, ne vedem cu totii la Bacau la concertul lui Tommie din vara! ;)

#22
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostFabian, on Apr 22 2007, 23:06, said:

Si nu iti place MT? Muzica lor nu se poate pierde deloc in timp ... este eterna ;)
albumele 1-6 erau cele mai bune. dupa ce s-au reunit, nu a mai fost acelasi lucru. nu a mai avut acelasi impact. am crescut cu muzica lor. tin minte cum am cumparat primul lor disc, cu 250 lei din piata :)

#23
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostFabian, on Jun 1 2007, 22:56, said:

Modern Talking nu mai exista din 2003 ;) ... atunci a fost ultimul album lansat impreuna de Thomas si Dieter ... De atunci canta separat ...

Cel cu concertul de la Arad a fost Thomas Anders ... si nu cred ca se va mai intoarce prin Romania ... sau stai! Am inteles ca s-ar putea sa vina la nu stiu ce premii prin vara ...

As vrea sa merg si eu sa-l vad ... canta absolut fantastic!

P.S.: eu am toate albumele lor de cand au aparut, dar si DVD-ul lansat prin 2003  :rolleyes:
vezi ca au mai multe dvd-uri. si thomas anders a cantat la cerbul de aur, parca. in brasov.

#24
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View PostIon_de_la_Raion, on Jun 8 2007, 04:40, said:

vezi ca au mai multe dvd-uri. si thomas anders a cantat la cerbul de aur, parca. in brasov.

Da stiu de concert ... de dvd-uri chiar nu stiam! O sa ma interesez! ;)

#25
dyatiron

dyatiron

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.06.2007

View PostFabian, on Apr 22 2007, 14:10, said:

Modern Talking ce inseamna pentru tine?

Pentru mine, nu reprezinta nimic mai mult decat muzica de bun gust si probabil cele mai bune voci si versuri create vreodata ... stiu ca suna impunator, insa asta este parerea mea, este subiectiva si o spun cu mana pe inima ...

Modern Talking este formatia care se auzea prin discoteci pe timpul parintilor nostrii ... ei ascultau si dansau cu mare placere pe ritmurile lor ... acum, totul s-a schimbat ... muzica din ziua de azi parca nu mai suna la fel ca atunci ... parca simplitatea de odata este mult mai placuta auzului, decat miile de tonalitati si sunete facute astazi pe calculator ...

Asa ca rog iubitorii de muzica buna si in special de Modern Talking sa ma contrazica sau sa ma sustina!
ai dreptate este cea mai buna muzica iar thomas anders are o voce icredibila si muzica lor nu va muri niciodata.si chiar daca nu sunt neaprat fani, exista persoane carora le place cate o melodie-2 sau chiar mai multe.am prieteni pe care i-am intrebat daca le place modern talking. mi-au raspuns k nu sunt fani adevarati dar iubesc anumite melodii.si asta e bine pt k asculta.eu locuiesc in camin si ascult modern talkng si thomas anders, uneori chiar dau muzica tare,si ma bucur k nimeni nu comenteaza despre modern talking---ma refer in nume de rau sa comenteze!!!!dimpotriva mai aud colegele fredonand melodiile lor....k le-au invatat de cand tot asculta!!!:))poate in felul asta or sa le intre in memorie si vor mai asculta si pe viitor.am surprins 2 colege ascultand  no face, no name, no number, win the race, you can win if u want, brother loui, you`re my heart, u`re my soul,  si fredonand down on my knees si independent girl...e bine si asa!!!-cred eu.

#26
djvillara

djvillara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 03.05.2007
super trupa... se zice ca diether ar fi compus cam 10 000 de piese si cand te gandesti ca horia moculescu se lauda cu vreo 400...      si in afara de asta sa stiti ca eu am luat toate albumele de pe www.noutatimp3.ro      culmea e ca site-ul e specializat pe manele dar cred ca adminu e super cunoscator si a pus multe discografii. problema e ca acum cand scriu site-ul e momentan suspendat. in rest... muzica de ascultat si cum spunea cineva mai sus nu se compara cu zgomotele din ziua de azi care sunt facute de tot felu de artisti care apar si dispar la fel de repede cum au aparut.


Cerbul de Aur de anul asta a adus in Romania artisiti precum Pink sau mai de curand controversatul Nino De Angelo care a cucerit Romania cu piesa Senza Giacca e Cravatta. Totusi nimeni nu se gandea probabil, cu o saptamana in urma, ca il vom vedea pe Thomas Anders in Romania. Si iata ca asta seara, Thomas va fi prezent la Cerbul de Aur, un mare show de muzica ce dureaza mai multe zile. Interpretul german va sustine un concert de 90 min in Piata Sfatului din Brasov, pentru care si-a intrerupt vacanta alaturi de familie. Directorul festivalului de muzica, Irina Radu, a declarat ca "Thomas Anders este o varianta mult mai potrivita pentru publicul din Romania decat oricare dintre celelalte". Astazi, 24 iulie il vom vedea pe Anders prima data intr-un concert in Romania!

Vom reveni in cursul zilelor urmatoare cu detalii referitoare la prestatia lui Thomas.

data postarii: 24 iul 2004
Vesti bune, vesti rele


Iata ce s-a mai intamplat de la ultimul update pe acest site:
Cea mai senzationala stire in acest timp a fost "marturisirea" lui Nino De Angelo cum ca el ar fi fost reala voce la Modern Talking si nu celebrul duo - Thomas Anders si Dieter Bohlen. Dupa spusele sale el era foarte bine platit de Dieter sa cante in locul sau si mai ales sa perfectioneze vocea lui Thomas care venea o data pe zi la studio,canta putin si apoi disparea. Nino de Angelo e de parere ca, desi Thomas are o voce draguta...calitatile sale vocale sunt limitate si de aceea Dieter il platea cam cu 10000 euro pentru a perfectiona vocea lui Anders si in final sa rezulte tipicul stil Modern Talking.
Dieter Bohlen se pare ca nu pare deloc miscat de aceste ultime dezvaluiri despre sine, dovada fiind faptul ca in ciuda tuturor lucrurilor negative ce i se atribuie (sa ne amintim de Frank Farian care a scris o carte despre Dieter Bohlen - "Stupid Dieter Bohlen"), nu reactioneaza in nici un fel, ci dimpotriva isi traieste viata din plin, in vacanta la Mallorca. Thomas Anders a acceptat un interviu pentru emisiunea Exclusiv de la RTL in care dezminte afirmatiile lui Angelo...declarand ca acesta a fost parte componenta a corului de la Modern Talking, dar ca niciodata nu a cantat in locul sau. De asemenea Thomas il sfatuieste pe Nino de Angelo sa aiba grija de sanatatea sa...sa lase mai incet drogurile si bautura ca apoi sa vina in fata camerelor de luat vederi ori a presei si sa critice.

In ceea ce il priveste pe Dieter Bohlen se pot spune mai multe, dar putine imbucuratoare:
Sapte melodii de pe noul album al lui Alexander - Here I Am : Free Like The Wind, Maybe, Another Heart Is Broken, Behind The Sun, If I Could Live Forever, Don't Be Cool si Why Does It Always Rain On Me? care ii apartin lui Dieter. Premiera filmului animat - ecranizare a primei carti autobiografice "Nichts als die warheit" ("Numai adevarul") este pe 23 septembrie. Filmul dureaza 85 de minute si Dieter insusi este cel care relateaza intreaga istorie. De asemenea, va fi lansat si un soundtrack-CD care va contine si alte melodii interpretate de Dieter. Costurile se ridica in jurul valorii de 6,5 milioane de Euro.
Exista si vesti mai putin bune: compania Muller_Milch a intrrupt contractul pentru reclama cu titanul pop, din cauza ca uneori el poarta ochelari. "Superstarii" au renuntat si ei la Dieter Bohlen, desi toata lumea e de acord ca locul fruntas nu poate fi ocupat decat de o compozitie Dieter Bohlen.

In procesul Thomas Anders vs. Dieter Bohlen, deschis in urma aparitiei celei de-a doua carti a lui Dieter, "Hinter Den Kullisen" si in care imaginea lui Thomas e sifonata rau de tot...rezultatul a fost de partea lui Thomas, iar in noua editie a cartii pasajele legate de acesta vor fi scoase.
· Estefania se pare ca a gasit pe altcineva mai bun decat Dieter Bohlen, desi e vehiculeaza ideea ca cei doi iubitei (Estefania si Dieter) se vor casatori la inceputul anului viitor.

Despre Thomas Anders mai putem zice ca inca se bucura de succes cu albumul This Time, o adevarata bomba pe piata muzicala (intr-adevar daca a ajuns si in Romania, si videoclipurile lui pot vi vazute pe Atomic/TV K-Lumea, TVR2 etc.), in plus a debutat si ca moderator TV, iar acum isi petrece vara alaturi de incantatoarea Claudia si fiul sau in Ibiza.

data postarii: 24 iul 2004
Ce se mai intampla...


This Time este un album «nou» in ceea ce priveste stilul cat, si faptul ca el poate fi gasit de cateva saptamani si in Romania la magazinele de specialitate. Albumul se vinde destul de bine din statisticile facute de unii fani in diferite orase ale tarii. Oare sa fie curiozitatea sau fidelitatea fata de cel ce a fost parte componenta a "intregului" Modern Talking...sau poate amandoua?

Videoclipurile lui Thomas (Independent Girl si King of Love) sunt difuzate pe Atomic, cat si TVR2. Cel mai fidel post de radio al celor de la Modern Talking este fara indoiala Radio Romania Actualitati, cei doi (atat solo cat si in formula bine cunoscuta) fiind nelipsiti din programul muzical zilnic al acestuia.

Pe 3 mai 2004, Thomas Anders a lansat noul single Tonight Is The Night, care pe langa trei variante ale acestei piese mai contine si alte doua melodii care nu sunt incluse pe album si anume: The First Cry si Never Been Loved Before. Videoclipul a fost filmat in Ibiza, insula preferata a familiei Anders, unde acestia si-au cumparat si o casa pentru petrecerea vacantelor departe de aglomeratia urbana.

In ceea ce il priveste pe titanul pop Dieter Bohlen care este foarte ocupat cu reclamele in ultima vreme, se pare ca vrea sa oficializeze relatia sa cu Estefania Küster, actuala prietena, anul viitor in ianuarie. Astfel, Bohlen i-a dat un ultimatum Estefaniei, cerandu-i sa se hotarasca daca accepta sau nu - in caz contrar totul se va termina definitiv...

Dieter Bohlen a inceput sa fie criticat din ce in ce mai mult si mai crunt de catre diverse persoane care la randul lor au fost "amintite" de compozitorul german in ultima sa carte, "Hinter Den Kullisen". Acestia sunt Frank Farian, cel care a lansat Boney M si Milli Vanilli si respectiv Hans Rudolf Beierlein, producator german. Amandoi sustin ca Dieter Bohlen este pe departe un bun producator german si ca in spatele imaginii publice create de acesta nu este decat un mare mincinos si egoist. Eh...invidia il strica pe om zicem noi...

data postarii: 15 mai 2004
Noi productii


Un nou single al lui Thomas sta apara. Single-ul se numeste Tonight Is The Night, piesa fiind inclusa si pe albumul This time. De asemenea pe single se mai afla o piesa care nu a fost inclusa pe album, Never Been Loved Before.

De asemenea, castigatorul celei de-a doua editii a show-ului Deutschland Sucht Den Superstar, Elli, a scos primul lui single, This Is My Life.

data postarii: 26 martie 2004
sursa: Absolute-Bohlen
Ce ne promite Dieter "in urmatorii 50 de ani" ai lui
Dieter si-a serbat a 50-a aniversare a zilei de nastere (7 februarie), iar Thomas inregistreaza inca un succes cu albumul This Time. Privind lucrurile altfel, Bohlen "isi ineaca" o posibila cariera cu campanii publicitare pentru firme prestigioase ca S.Oliver, Henkel, Schwarkopf, show-uri de televiziune s.a., pe cand Thomas are deja o noua generatie de fani si pregateste o serie de concerte pe teritoriul Germaniei.

Bohlen pare putin resemnat atunci cand declara pentru presa germana ca "Am implinit tot ce mi-am dorit. Am 140 de hit-uri in clasamente. Am cei mai buni copii, cea mai buna prietena" continuand cu "Sunt foarte, foarte multumit!". Doreste sa inceteze conflictele cu Verona si Thomas Anders. Pe plan muzical declara ca "Ultimul cuvant in cariera mea muzicala a fost anul trecut. Nu va fi nimic in plus. Pentru o jumatate de an am fost numarul unu cu cantecele mele, am ocupat 30-40% din piata muzicala germana. Nu sunt in stare sa fac mai mult si nici nu vreau". Dieter Bohlen

Momentan are contracte de publicitate cu S.Oliver (moda), Mueller Milch, O2, Makro-Markt, Mauer+Wirtz, Vision Premium-Coloration (vopsea de par; in reclama joaca rolul de admirator al sexului frumos care foloseste respectivele produse pentru par). Din aprilie va aparea in reclamele pentru Henkel si cosmetice de la Schwarzkopf. Totusi Dieter este un pic nemultumit. Declara ca ar dori sa faca publicitate si unor firme producatoare de masini sau pasta de dinti, la fel cum i-ar face placere sa apara in reclamele unor societati bancare sau de asigurari.
Dieter Bohlen

A renuntat la fumat sau orice bautura, prefera mancarea sanatoasa si sportul. Titanul pop doreste o cariera in golf alaturi de Tiger Woods (28 de ani, jucator profesionist). Considera ca este si o oportunitate pentru el si Estefania Küster (prietena lui) de a sta in aer liber si a petrece mai mult timp impreuna.

Aniversarea a 50 de ani a planuit-o in liniste alaturi de familia sa, asa cum obisnuieste. A declarat pentru revista TV Movie ca "O sa incerc sa fiu bolnav", lucru fiind stiut ca lui Dieter Bohlen nu-i plac petrecerile de ziua lui.
Din partea Estefaniei a primit un echipament de tenis si un tort in forma de inima prezentat la petrecerea organizata de manager-ul RTL (Gerhard Zeiler). Party-ul a fost extraordinar, iar tortul iubitei lui l-a luat putin pe nepregatite. Asta dupa ce cu putin timp inainte o intreaga echipa de superstari i-a cantat "La multi ani!" in aplauzele intregii sali, atunci cand Dieter a decis sa participe totusi de ziua lui la show-ul DSDS.

Ii dorim ca urmatorii 50 de ani (asa cum si-a impartit el viata) sa fie plini si sa auzim vocea lui Dieter in topuri multi ani de acum inainte!

data postarii: 3 martie 2004
sursa: Modern Talking Russian Server



eeeeeee.... ceva comentarii?


Foloseste Functia Edit daca vrei sa mai adaugi ceva la intervale scurte de timp!

Edited by placebo87, 25 June 2007 - 00:42.
lipire posturi


#27
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007
Thomas Anders , Dieter Bohlen si tot ce tine de ei ... reprezinta niste regi ai muzicii ... E muzica sufletului meu si a multor sute de milioane alti ascultatori!

#28
hanssick

hanssick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 11.07.2006
Modern Talking  sunt regii muzicii pop-disco,iar asta o stie toata lumea! B) Alaturi de ei,adica modern talking, muzica sufletului meu este compusa si din:roxette,queen,def leppard,alphaville,scorpions,bad boys blue,abba,etc---super trupe cu super hituri! B)

#29
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View Posthanssick, on Jun 28 2007, 10:01, said:

Modern Talking  sunt regii muzicii pop-disco,iar asta o stie toata lumea! B) Alaturi de ei,adica modern talking, muzica sufletului meu este compusa si din:roxette,queen,def leppard,alphaville,scorpions,bad boys blue,abba,etc---super trupe cu super hituri! B)

Mare dreptate ... bineinteles! ;)

#30
hanssick

hanssick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 11.07.2006
THOMAS ANDERS va concerta la Mamaia  pe 4 august in summer club mamaia,e pe baza de bilete!  B)

#31
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View Posthanssick, on Jul 25 2007, 14:38, said:

THOMAS ANDERS va concerta la Mamaia  pe 4 august in summer club mamaia,e pe baza de bilete!  B)


Vorbesti serios? Ma voi interesa numaidecat ... multumesc pentru informatie, chiar nu stiam!

#32
dyatiron

dyatiron

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.06.2007
daca pe 4 august thomasva veni la mamamia, atunci la bacau , sa inteleg, k va veni pe 3 auggust?
daca stiti exact ince zi vine la bacau, va rog anuntati-ma
multumesc anticipat

#33
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View Postdyatiron, on Jul 29 2007, 21:32, said:

daca pe 4 august thomasva veni la mamamia, atunci la bacau , sa inteleg, k va veni pe 3 auggust?
daca stiti exact ince zi vine la bacau, va rog anuntati-ma
multumesc anticipat


Pai nici eu nu mai inteleg. Trebuia sa vina la Bacau prima data! Nu am gasit pe nicaieri! Probabil ca nu va mai veni la Bacau si va veni doar in Mamaia. Sa vedem! :)

#34
hanssick

hanssick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 11.07.2006
La bacau nu mai vine! ;)

#35
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View Posthanssick, on Aug 2 2007, 07:37, said:

La bacau nu mai vine! ;)


Ma gandeam eu ca nu are cum sa vina ... vine doar in Mamaia ... ne intalnim acolo, daca reusim ... eu nu stiu sigur daca ajung! :(

#36
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Au melodii gratis pe internet?De unde pot sa iau?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate