Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 

Free PC to Phone!

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#1
mcbunescu

mcbunescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 05.11.2005
Sal ! As dori sa stiu daca exista vreun site sau program care sa ofere servicii pc2phone in Romania! In specialam nevoie de convorbiri in Italia! DAca se poate si un site Italia, oricare,dar sa ofere servicii FREE sau Partial FREE,Free trial! Sau cel putin sa dea un bonus etc. Va multumesc anticipat!

Edited by mcbunescu, 21 April 2007 - 20:21.


#2
vensel

vensel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.03.2007

 mcbunescu, on Apr 21 2007, 21:08, said:

Sal ! As dori sa stiu daca exista vreun site sau program care sa ofere servicii pc2phone in Romania! In specialam nevoie de convorbiri in Italia! DAca se poate si un site Italia, oricare,dar sa ofere servicii FREE sau Partial FREE,Free trial! Sau cel putin sa dea un bonus etc. Va multumesc anticipat!

www.voipdiscount.com este free in italia (numere fixe si de voip), incarci cu 5 euro si poti vorbi gratis 300 min/saptamana timp de 60 zile. cei 5 euro poti folosi catre destinatiile non free

#3
mcbunescu

mcbunescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 05.11.2005
Stiu siteul! Nu am o parere prea buna despre el! Daca stiti si altele postatile aici!

#4
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Ai aici o multime de furnizori, alege singur.

http://www.voip-info...ers Residential

#5
liviu650

liviu650

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.08.2006
uite un program voip special pt italia.....http://www.chocophone.com/
nu l-am incercat.....dar suna bine

#6
Navigatorul

Navigatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 14.10.2005
http://forum.softped...t...223841&st=0  :coolspeak:

#7
mmgro

mmgro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.09.2007

 mcbunescu, on Apr 21 2007, 21:08, said:

Sal ! As dori sa stiu daca exista vreun site sau program care sa ofere servicii pc2phone in Romania! In specialam nevoie de convorbiri in Italia! DAca se poate si un site Italia, oricare,dar sa ofere servicii FREE sau Partial FREE,Free trial! Sau cel putin sa dea un bonus etc. Va multumesc anticipat!


Exista internetcalls cu care poti vorbi de pe calculator pe telefon cu 10,5 euro 120 zile gratis pe fix (cu vreo 40 de tari) in limita a 120min/saptamina Dupa cele 120 de zile tariful e de 1 cent pe min (din creditul care l-ati cumarat deja) Cu numerele de fix din Romania pretul e 1 cent etc . Mai multe detalii puteti cauta pe pagina lor de web http://www.internetcalls.com Am un credit aici si merge.
O alta varianta asemanatoare este 12voip care conform reclamei lor ofera 90 de zile de gratuitate la apelurile pe telefoanele fixe in 56 de tari printre care si Romania ,in rest conditiile sunt asemanatoare ca la internetcalls
Cel de-al doilea program nu l-am verificat inca pentru ca mai am "cont " pe primul
Va urez succes !

#8
bob32cc

bob32cc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 11.11.2005
ROMVEX  aici ai mai multe programe...

#9
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

 mmgro, on Sep 20 2007, 19:17, said:

Exista internetcalls cu care poti vorbi de pe calculator pe telefon cu 10,5 euro 120 zile gratis pe fix (cu vreo 40 de tari) in limita a 120min/saptamina Dupa cele 120 de zile tariful e de 1 cent pe min (din creditul care l-ati cumarat deja) Cu numerele de fix din Romania pretul e 1 cent etc . Mai multe detalii puteti cauta pe pagina lor de web http://www.internetcalls.com Am un credit aici si merge.
O alta varianta asemanatoare este 12voip care conform reclamei lor ofera 90 de zile de gratuitate la apelurile pe telefoanele fixe in 56 de tari printre care si Romania ,in rest conditiile sunt asemanatoare ca la internetcalls
Cel de-al doilea program nu l-am verificat inca pentru ca mai am "cont " pe primul
Va urez succes !
verificat de mine, merge 12voip. un pic enervant ca tre sa adaugi in lista pe cine vrei sa suni gratis. Dar merita. Dupa expirarea celor 90 zile e posibil pt 10 euro sa iti dea un an gratis in retelele gratis. Atentie ca se pierd zilele neconsumate la fiecare cumparare de 10 euro.

#10
fastgrav

fastgrav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 07.12.2003
ClickPhone.ro poti sa testezi gratuit sa vezi cum se aude
si sunt din romania

#11
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

 fastgrav, on Sep 23 2007, 08:21, said:

ClickPhone.ro poti sa testezi gratuit sa vezi cum se aude
si sunt din romania
omul a zis gratis .clickphone sunt chiar scumpi. scumpi rau. Zi si tu un site cum am zis eu 12voip daca stii .

#12
mmgro

mmgro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.09.2007
Acum am vazut reclama si la http://www.nonoh.net/en/index.html cu SMS gratuit,apel pe fix gratuit iar pe mobil 5 centi pe minut (pt Romania) (6 eurocenti cu TVA) ,bineinteles si in alte tari
Nu instalezi nimic si iti dau 60 min de proba.Alte conditii nu am gasit la ei pe site.

Edited by mmgro, 09 October 2007 - 09:17.


#13
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007

 mmgro, on Oct 9 2007, 09:57, said:

Acum am vazut reclama si la http://www.nonoh.net/en/index.html cu SMS gratuit,apel pe fix gratuit iar pe mobil 5 centi pe minut (pt Romania) (6 eurocenti cu TVA) ,bineinteles si in alte tari
Nu instalezi nimic si iti dau 60 min de proba.Alte conditii nu am gasit la ei pe site.
Oferã acces SIP?

#14
mmgro

mmgro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.09.2007

 jafpefata, on Oct 9 2007, 15:04, said:

Oferã acces SIP?



In "Nonoh End User License Agreement " exista un capitol "Excessive Use" alineatul 2 spune:

"2. In the case of VoipIn numbers, applying for more than one number is excessive use" .


Alta referire despre SIP nu am gasit la ei pe site .

Edited by mmgro, 09 October 2007 - 17:41.


#15
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,599
  • Înscris: 20.10.2006
Nu ofera acces sip, si nu e chiar asa de gratuit cum pare la prima vedere, trebuie sa platesti pentru a beneficia de acele gratuitati. Nu ofera acces sip.

#16
mmgro

mmgro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.09.2007

 LunaCrystal, on Oct 10 2007, 01:51, said:

Nu ofera acces sip, si nu e chiar asa de gratuit cum pare la prima vedere, trebuie sa platesti pentru a beneficia de acele gratuitati. Nu ofera acces sip.

Ei spun ca te lasa sa vorbesti 60 de minute ,fara sa platesti . Pe mine m-au oprit la fiecare 2,5 min , si am vorbit pina acum de 3 ori.Calitatea nu a fost prea buna.(nici nu m-am inregistrat la ei)

Edited by mmgro, 10 October 2007 - 09:05.


#17
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,599
  • Înscris: 20.10.2006
Daca platesti chiar te lasa sa vorbesti cat scrie acolo, insa uite pentru ca a fost postat aici adio free sms.

#18
mmgro

mmgro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.09.2007

 LunaCrystal, on Oct 10 2007, 14:28, said:

Daca platesti chiar te lasa sa vorbesti cat scrie acolo, insa uite pentru ca a fost postat aici adio free sms.

Poate ai dreptate ! Uni s-ar putea sa faca abuzuri .De exemplu am aflat prin SMS ca s-a deschis un magazinul X in Bucuresti iar eu nu locuiesc in Bucuresti Am vazut si eu transmiterea SMS-ului nu mai e gratuita in Romania!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate