Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pana unde poate merge o acuza5...

lipsa simtului realitatii in poli...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX
 Incalzire pardoseala slim (renova...

Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)
 Pareri cartiere/zone in care ati ...

Care este culoarea normala de soia?

Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...
 Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....

Epilator care nu smulge puful

Realizare comanda pompa submersib...
 

sunt toti profesorii de gasca?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
22 răspunsuri în acest subiect

#19
dncrash

dncrash

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 499
  • Înscris: 20.05.2004
Si eu am dat de profi de istorie buni...nu neaparat de gasca dar nici criminali ca altii. Si SIGUR nu-s toti profesorii de gasca. Io's la Telecom, tot in Constanta si aici nu cred ca e vreunu normal...

#20
ioiana2007

ioiana2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 19.04.2007

 aiptek, on Apr 22 2007, 18:50, said:

terminand scoala :coolspeak:

de terminat o voi termina cumva...
cert este ca... daca vrem sa devenim asi la istorie trebuie sa ne meditam vreo 10 sedinte...
dupa care totul va fii OK...si nu stiu daca chiar avem timp de pierdut cu asta....

#21
ioiana2007

ioiana2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 19.04.2007

 dncrash, on Apr 22 2007, 19:50, said:

Si eu am dat de profi de istorie buni...nu neaparat de gasca dar nici criminali ca altii. Si SIGUR nu-s toti profesorii de gasca. Io's la Telecom, tot in Constanta si aici nu cred ca e vreunu normal...

eu vorbesc de Madgearu
cei mai multi profi sunt de gasca...mai ales la specialitati...
dar avem si dinozauri...

#22
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.443
  • Înscris: 05.01.2007
Eu am avut profesori de gasca in liceu ... de fapt mai am vreo 2 luni :D ... si sunt la mate-info! Fiecare liceu cu ai sai monstrii :)))

#23
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.364
  • Înscris: 24.11.2006
sa va spun eu cum "sta treaba" cu profesorii "de gasca" . de la bun inceput trebuie sa va spun urmatorul lucru: eu am terminat liceul acum ceva timp in urma.asadar si prin urmare: "de gasca", depinde ce intelegeti prin termenul acesta. daca intelegeti faptul ca trebuie sa va lase sa faceti tot ceea ce doriti adica sa vorbit la telefon in timpul orelor, sa ascultati muzica, sa va injurati intre voi, sa va bateti este total gresit. daca prin termenul "de gasca" vreti sa spunei intelegator este ok. dar atentie, si aici exista o limita, limita BUNULUI SIMT, pe care ar trebui sa o aiba fiecare elev in parte dar si profesorul. in momentul in care ai o atitudine "superioara", de "atotstiutor" sau eventual "smecher da cartier" nu va asteptati ca un profesor sa va trateze asa cum ar trebui, adica respectuos. respectati-l si veti fi respectati, respectul trebuie sa fie reciproc. referitor la faptul "ala nu e de gasca, preda ca nebunul" sa stiti ca face lucrul acesta numai in folosul vostru, eu unul am avut parte de unii profesori de limba si literatura romana si nu numai care erau considerati spaima elevilor. sa va dau un exemplu: m-am transefrat de la un liceu de stat la un colegiu particular: ma intreaba d-nul Ienica Catalin (fost inspector de limba si literatura romana in Galati): ei si pe cine ai avut profesor de limba si literatura romana? ii raspun: pe d-nul Patriche Sorin. raspunsul dumnealui a fost urmatorul: dur nu? raspund: nu. de ce? (am fost singurul din liceul respectiv care am luat la teza nota 8,50). referitor la d-nul profesor Ienica dumnealui nu dicata ci iti luai singur notite, notite care se intindeau pe cateva pagin de caiet studentesc deobicei 3-4... sa nu va mai amintesc de d-na profesoara Beregic Maria, tot de lb. si lit. rom, d-na Terescenco Ilona de lb. engleza etc etc poate va citi si un profesor dintre cei mai sus mentionati randurile acestea sau colegi si veti vedea ca imi vor da dreptate. tot cu aceasta ocazie prezint scuzele mele celorlalti profesori pe care i-am avut si nu i-am amintit, sunt presat de timp. in concluzie intelegeti-va profesorii, respectati-i si va vor respecta, intelegeti-i pentru ca si ei sunt tot oameni precum voi, sunt platiti cu salarii de mizerie dupa 4 ani de facultate si inca doi de masterat (fara masterat nu pot preda in scoala), dupa 6 oare de predare-ascultare poate sunt mai nervosi si in acelasi timp obositi dar banuiesc ca acest lucru nu va da nici voua nici lor dreptul de a va comporta necivilizat.
Succes tuturor, care vor da examenul de capacitate si bac-u!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate