Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...
 Horizon: An American Saga

Programul GPU Tweak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...
 Caut medic chirurg

Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA
 "DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...
 

Reiffeisen

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Intru astazi in filiala de pe Ion Mihalache a Reiffeisen Bank cu scopul de a plati o factura REBU. Obisnuit de la alte banci sa stau la casa ( BRD, BCR ) ma asez la o coada astronomica. Dupa aproximativ jumatate de ora ajung la ghiseu unde mi se comunica, ca nu pot plati fara sa am si cont. OK, zic eu, si cat dureaza sa deschid un cont? Pai maxim 10 minute. Ok, hai sa deschid si contul. Dupa alta jumatate de ora si o serie infinita de formulare m-am ales si cu un cont. Inapoi la coada, alte 20 de minute. Ajung iar la ghiseu, tot nu pot plati, se pare ca nu am ordin de plata! Iau si un ordin de plata, il completez, alte 20 minute. Pana s-a deranjat cucoana sa-mi faciliteze si tranzactia s-au facut deja doua ore. Care a fost distractia? am platit si 3 RON deranjul lor!!!


Morala: nu platiti facturi la Reiffeisen, isi bat joc de timpul vostru si va iau si comision pentru asta ( ceea ce n-am mai pomenit la nici o banca pana acum ). :death: :death: :death: :cursing: :cursing: :cursing:

#2
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Dupa ce am stat sa ordonez chitantele observ ca m-am ales si cu o asigurare de viata. :puke: :puke: :w00t: :w00t:

#3
dade

dade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 10.03.2006

 UnForsaken, on Apr 20 2007, 11:56, said:

Dupa ce am stat sa ordonez chitantele observ ca m-am ales si cu o asigurare de viata. :puke: :puke: :w00t: :w00t:

Bravo bancii.
Atata timp cat exista clienti care accepta sa-si piarda timpul, sa mai si plateasca acest lucru si pe deasupra sa nu se uite nici ce cumpara banca face exact ce trebuie. Stii tu chestia cu cererea si oferta ;)

E bine totusi ca ai anuntat mai departe  practicile bancii.
Altadata fi mai atent cu timpul si rabdarea ta :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate